Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa ogrzewanie tylnej szyby

23 Sty 2004 19:00 6540 8
  • Poziom 17  
    Cześć od niedawna mam Opla Corse a 91r. 1,2 benz (gaźnik) sprawa wygląda tak że niedziała mi ogrzewanie tylnej szyby z tego co zauważyłem to są poprzerywane te paski na szybie (kupiłem już lakier przewodzący) i wogóle jak sie załączaogrzewanie to nieświeci kontrolka :( był bym bardzo wdzięczny jak by ktoś mi podesłał schemat do tej corsy albo chociaż powiedział co i jak zrobić. Z góry dzieki.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Nie jest to aż tak skomplikowane auto żeby trzeba było odrazu się posługiwać schematem. Zaczął bym oczywiście od bezpiecznika, jeżeli jest w porządku to posłuchaj czy cyka przekaźnik przy włączniu szyby klawiszem,jeśli cyka, to należy obmierzyć czy na szybie ginie zasilanie czy masa, jeśli masa to albo zrobić bypass, albo szukać przerwy w przewodzie, jeśli ginie zasilanie, to najpierw bym sprawdził czy jest ono wogóle na przekaźniku a potem dopiero sprawdzał połączenie przekaźnika z szybą. Jeżeli zaś przekaźnik nie cyka to szukał bym w obwodzie włącznia, być może też ginie zasilanie lub masa (zależnie od rozwiązania) w części włączającej przekaźnik.

Jeśli chodzi o Corse nie mam specjalnego doświadczenia, ale za to miałem do czynienia sporo z Senatoremi tam nagminne było korodowanie przewodów po dywanikami,zwłaszcza pod nogami kierowcy. Opel zwykł łączyć przewody takimi miedzianymi zagniatanymi złączkami na których niestety ząb czasu daje się we znaki. Zwykle pozostaje z nich zielony proszek :)

Powodzenia
  • Poziom 17  
    OK dzięki,
    Problem juz rozwiązany był uszkodzony przekaźnik po włączeniu ogrzewania było słychać kliknięcie przekaźnika ale nie zwierał (wypalone styki) teraz tylko musze naprawić poprzerywane paski na szybie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Czy możesz mi przybliżyć jak nazywa się ten lakier przewodzący i jakiego jest koloru? Czy ci pomógł?
  • Poziom 17  
    Firmy nie pamiętam a koloru srebrnego, w sumie to pomógł
    tylko niestety bardzo mało go było a bardzo szybko schnie no i po naprawieniu 2 pasków reszta sie zmarnowała (nie zatkałem pudełeczka)
  • Poziom 11  
    Klej tel nazywa się ELPOX 15. Może nadaje się do sklejania ścieżek ale ja probowałem nim przykleić konektor. Ogrzewanie zaczęło działać ale wytrzymało to dwa trzaśnięcia klapą i po zawodach.
    !!! SZUKAM DOBREGO SPOSOBU !!!
  • Poziom 18  
    Przychylam sie do lakieru z drobinami srebra, faktycznie mala fiolka i bardzo szybko schnie ale udalo mi sie naprawic 9 przeciec i niestety zasechl. Najpierw za pomoca zaroweczki znajdz sobie przerwy, zaznacz mazakiem i dopiero przejdz do klejenia. Kleje tak dobrze nie trzymaja i trzeba je mieszac bo sa 2skladnikowe. Polecam lakier, cena to 13 zl.
  • Poziom 1  
    Witam zwracam się z pytaniem czy wie ktoś gdzie znajdę przekaznik podgrzewania tylnej szyby w Corsa C.