Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Corsa ogrzewanie tylnej szyby

virus_lx 23 Jan 2004 19:00 7929 8
    virus_lx
    Level 17  
    Cześć od niedawna mam Opla Corse a 91r. 1,2 benz (gaźnik) sprawa wygląda tak że niedziała mi ogrzewanie tylnej szyby z tego co zauważyłem to są poprzerywane te paski na szybie (kupiłem już lakier przewodzący) i wogóle jak sie załączaogrzewanie to nieświeci kontrolka :( był bym bardzo wdzięczny jak by ktoś mi podesłał schemat do tej corsy albo chociaż powiedział co i jak zrobić. Z góry dzieki.
    Pozdrawiam
    Darko77
    Level 12  
    Nie jest to aż tak skomplikowane auto żeby trzeba było odrazu się posługiwać schematem. Zaczął bym oczywiście od bezpiecznika, jeżeli jest w porządku to posłuchaj czy cyka przekaźnik przy włączniu szyby klawiszem,jeśli cyka, to należy obmierzyć czy na szybie ginie zasilanie czy masa, jeśli masa to albo zrobić bypass, albo szukać przerwy w przewodzie, jeśli ginie zasilanie, to najpierw bym sprawdził czy jest ono wogóle na przekaźniku a potem dopiero sprawdzał połączenie przekaźnika z szybą. Jeżeli zaś przekaźnik nie cyka to szukał bym w obwodzie włącznia, być może też ginie zasilanie lub masa (zależnie od rozwiązania) w części włączającej przekaźnik.

Jeśli chodzi o Corse nie mam specjalnego doświadczenia, ale za to miałem do czynienia sporo z Senatoremi tam nagminne było korodowanie przewodów po dywanikami,zwłaszcza pod nogami kierowcy. Opel zwykł łączyć przewody takimi miedzianymi zagniatanymi złączkami na których niestety ząb czasu daje się we znaki. Zwykle pozostaje z nich zielony proszek :)

Powodzenia
    virus_lx
    Level 17  
    OK dzięki,
    Problem juz rozwiązany był uszkodzony przekaźnik po włączeniu ogrzewania było słychać kliknięcie przekaźnika ale nie zwierał (wypalone styki) teraz tylko musze naprawić poprzerywane paski na szybie.
    Piotr Musial
    Level 11  
    Czy możesz mi przybliżyć jak nazywa się ten lakier przewodzący i jakiego jest koloru? Czy ci pomógł?
    virus_lx
    Level 17  
    Firmy nie pamiętam a koloru srebrnego, w sumie to pomógł
    tylko niestety bardzo mało go było a bardzo szybko schnie no i po naprawieniu 2 pasków reszta sie zmarnowała (nie zatkałem pudełeczka)
    karcit
    Level 12  
    Klej tel nazywa się ELPOX 15. Może nadaje się do sklejania ścieżek ale ja probowałem nim przykleić konektor. Ogrzewanie zaczęło działać ale wytrzymało to dwa trzaśnięcia klapą i po zawodach.
    !!! SZUKAM DOBREGO SPOSOBU !!!
    lechos
    Level 18  
    Przychylam sie do lakieru z drobinami srebra, faktycznie mala fiolka i bardzo szybko schnie ale udalo mi sie naprawic 9 przeciec i niestety zasechl. Najpierw za pomoca zaroweczki znajdz sobie przerwy, zaznacz mazakiem i dopiero przejdz do klejenia. Kleje tak dobrze nie trzymaja i trzeba je mieszac bo sa 2skladnikowe. Polecam lakier, cena to 13 zl.
    Patryk9145
    Level 1  
    Witam zwracam się z pytaniem czy wie ktoś gdzie znajdę przekaznik podgrzewania tylnej szyby w Corsa C.