Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi concert 8E0 brak treści wyświetlacza

fidzo 09 Maj 2008 22:42 3635 11
  • #1 09 Maj 2008 22:42
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    Radio jak w temacie.
    Concert CD Grundig 8E0 035 186, 9.18397-81, AUZ2Z3.
    Po podaniu jednego plusa i masy na stole tylko błysną na chwilę wszystkie przyciski i cisza.
    Po naciśnięciu lewej gałki tylko lekkie podświetlenie wyświetlacza.
    Takie do mnie trafiło.
    Czy ma ktoś wsad do takiego radia bo chcialbym najpierw wykluczyć błedną zawartość pamieci 24LC16B, gdyż napewno ktoś ją czytał i to bez wyjmowania z płyty.
    Bardzo prosze o pomoc w naprawie jeśli mial ktoś podobną usterkę.
    pzdr

0 11
  • Pomocny post
    #2 10 Maj 2008 10:01
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Myślę że dzieje się tak :idea: :arrow: bo podajesz jeden plus a ono wymaga przecież dwóch "+12V"

0
  • Pomocny post
    #3 10 Maj 2008 10:11
    coderadio
    Spec od car audio

Najlepiej wepnij zlacze zasilajace ISO (tzw. kostke) bo jak podlaczysz same przewody to radio sie wlaczy ale po wpisaniu kodu sie wylaczy.

0
  • #4 10 Maj 2008 23:28
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    Panowie ja podaję w złączu A: pin 8 to masa, pin 7 to plus 12V.
    Powiedzcie jak podłączyć je na stole??
    pzdr

witam
    http://www.erta.ru/base/audi/concert_cd.shtml
    Powyżej link w którym jest wygląd radia i rysunek kostki złącz.
    Proszę raz jeszcze o wskazanie pinów w kostce zasilania które należy dołączyć do plusa(+12V), gdy podłączam radio na stole a nie w samochodzie.
    pzdr

0
  • #5 12 Maj 2008 12:21
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    Czy nikt nic nie wie??
    pzdr

0
  • Pomocny post
    #6 12 Maj 2008 13:45
    djlj24
    Spec od car audio

Masz radio z aktywną blokadą CAN i na stole go nie włączysz. Były takie wersje.

0
  • Pomocny post
    #8 13 Maj 2008 07:31
    car-audio
    Poziom 12  

djlj24 napisał:
    Masz radio z aktywną blokadą CAN i na stole go nie włączysz. Były takie wersje.

Nie ma takiego czegoś jak blokada can ! Jest funkcja TRANSPORTMODE .Radio powinno się włączyć na stole tak czy inaczej tylko wyśiwietli na wyśw TRANSPORTMODE.Na początek trzeba podstawć prawidłowy wsad.Swoją drogą nagminnie uszkadza się w tych radiach taśma między wyświetlaczem a płytką - np od czyszczenia radia plakiem.

0
  • Pomocny post
    #9 13 Maj 2008 09:48
    serv112
    Poziom 13  

Proszę bardzo pewny wsad do twojego radyjka, a co do podłączenia tego na stole to jeszcze nie spotkałem się żeby nie działało na warsztacie i podłączałem tylko jeden plus i masę tak jak jest opisane na radyjku - tylko zasilanie musi być 13,8.

Wojtek

0
    Załączniki:
  • #10 13 Maj 2008 14:16
    Nawigator
    Poziom 33  

Potwierdzam ze wystarczy jeden plus i masa natomiast opisany objaw miałem przy małowydajnym prądowo zasilaczu, doraźnie pomagał dodatkowy elektrolit 10 tys. uF łagodzący skok napięcia po włączeniu radia.
    Pzdr. N.

0
  • #11 13 Maj 2008 15:05
    djlj24
    Spec od car audio

Kolego car-radio, miałem egzemplarz, który wyjęty z samochodu nie uruchamiał się na stole a po włożeniu do samochodu w nim działał. I nie wyświetlał TRANSPORT MODE, po prostu nie włączał się.

0
  • #12 14 Maj 2008 16:22
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    Dziekuję wszystkim za dotychczasową pomoc.
    Zlokalizowałem usterkę, a mianowicie uszkodzony okazuję się wyświetlacz, czymś zostal zalany.
    Jeśli ktoś dysponuję całym panelem, wyświetlaczem lub takim radiem na dawce to jestem zainteresowany.
    Kontakt na PW.
    pzdr

0
  Szukaj w 5mln produktów