Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung C300 (wyłącza się)

09 Maj 2008 23:53 2065 4
  • Poziom 16  
    Witam
    Niedawno przez przypadek zalałem telefon sokiem. Po rozebraniu telefonu wyczyściłem dokładnie oraz wysuszyłem. Teraz gdy wkładam kartę i baterie to tel się włącza ale nie reaguje na przyciski i po ok 10 sek sie wyłącza. Dodam że działa tylko przycisk (włącz/wyłącz). Czy jest to efekt nie dokładnego wysuszenia (choć starałem się zrobić to dokładnie), czy zalanie mogło spowodować zwarcie i uszkodzić soft ? Ale gdy tel mi się włączy na te 10 sek to wszystko sie wyświetla, nawet jest tapeta którą miałem ustawioną. Więc nie wiem czy dalej go czyścic czy może zabrać się za soft.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
  • Poziom 19  
    A czym go suszyłeś ?? Mam nadzieję że w wannie ultradźwiękowej..
    Bo jeśli nie to się nie dziw że masz takie efekty..
  • Poziom 18  
    .::TeLeMaNiAk::. napisał:
    A czym go suszyłeś ?? Mam nadzieję że w wannie ultradźwiękowej..
    Bo jeśli nie to się nie dziw że masz takie efekty..

Nie spotkałem sie jeszcze z wanna ultradzwiekowa do suszenia :D w jaki sposob go czysciłes opisz dokladniej po zalaniu telek musi byc konkretnie "wykapany" wlasnie w wannie ultradzwiekowej choc i to nie zawsze pomaga do konca a sadzac po twoim opisie czysciles powierzchownie , i dlatego takie efekty poszukaj informacji na temat zalanych telefonow na forum tematow jest mnostwo :wink:
  • Poziom 16  
    Po prostu rozebrałem go na "części pierwsze" (oczywiście w miarę możliwości ) i czyściłem skażonym spirytusem a suszyłem zwykłą suszarką. Następnie tel (jeszcze rozebrany) leżał z przewiewnym pomieszczeniu. Może są to domowe sposoby ale nie posiadam wanny ultradźwiękowej czy jak tam to nazywacie. Poza tym kiedyś znajoma wyprała spodnie razem z telefonem i zrobiłem tak samo jak z tym i działa jej do dziś.

pozdr