Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieznane radio Blaupunkt

Wojtek(KeFir) 10 Maj 2008 15:40 2750 18
  • #1 10 Maj 2008 15:40
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Mam zablokowane radio Balupunkta. Sytuacja jest dosyć dziwna, ponieważ radio zablokowało się w trakcie jazdy, Mama jadąc po prostu zmieniała stację i nagle przestało grać... no i na wyświetlaczu jest napis "SAFE" zgodnie z instrukcją, po włączeniu zapłonu i uruchomieniu radia z wciśniętym przyciskiem "AS" wyświetla się napis "CODE" i wtedy niby trzeba wprowadzić kod, ale:

1.nie znam kodu, poprzedni właściciel go nie podał
    2.Radio nie reaguje na cokolwiek, więc nawet nie ma jak go wprowadzić

Nie znam oznaczenia radia, jak i nie zdołałem znaleźć jego zdjęcia, jednak:

http://img518.imageshack.us/img518/628/1004523mr6.jpg
    Radio jest identyczne z tym, ale w miejscu tych 2 dużych przycisków ma wyświetlacz.

Nie wiem nawet jak je wyciągnąć z auta (jest to fabryczne radio w starej Vektrze). Tzn wykręciłem te 4 imbusy i wsadziłem 4 gwoździe.. ale radio nawet nie drginie...

Jak sobie z nim poradzić?

0 18
  • #2 10 Maj 2008 16:08
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

To radio to SC202 i po pierwsze tu nic nie trzeba naciskać aby przejść do trybu kodu tylko po chwili same mają się pojawić "- - - -"

Ja oczywiście na odległość nie wystawię pewnej diagnozy ale jeśli stało się to samo nagle to :arrow: stosunkowo często ostatnio w nich padają główne procesory i choć naprawa jest wykonalna to niestety nie jest już to opłacalne :cry:

A wyjąć musi się dać tylko najlepiej mieć oryginalne kluczyki tzw. Blaupunkta

0
  • #3 10 Maj 2008 16:31
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

No właśnie, te kreseczki się nie pojawiają... czy to radio może być jakoś przykręcone od tyłu, albo coś?

0
  • #4 10 Maj 2008 16:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 10 Maj 2008 18:26
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

a jak taki chwytak wygląda?

0
  • #6 10 Maj 2008 19:05
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

i to ma jakiś haczyk na końcu? bo bym se zrobił takie coś.. i sama blokada to jakaś blaszka, którą trzeba wgiąć do środka, czy koniecznie trzeba ciągnąc za chwytaki a nie za radio..?

0
  • #7 10 Maj 2008 19:17
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 11 Maj 2008 09:38
    wozniak.j
    Poziom 17  

Podobno w oplach kod do oryginalnego radia był nabijany lub naklejany we wnęce koła zapasowego(lub w jej okolicy). Nie mam pewności czy to prawda ale sprawdzenie tego nic nie kosztuje.

0
  • #9 11 Maj 2008 17:01
    djlj24
    Spec od car audio

Hmm pierwszy raz słyszę - musiałbym przejść do samochodu i sprawdzić ale wiem, że na pewno dawali go na czerwonej lub żółtej karteczce opisanej Radio Pass.

0
  • #10 11 Maj 2008 17:42
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Kod kodem..ale radio nie reaguje!

0
  • #11 11 Maj 2008 18:49
    SlaweK
    Poziom 43  

No to trzeba je narychtować !

SławeK

0
  • #12 11 Maj 2008 19:21
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

No ta! ale jak je wyciag z fury!? wsadziłem 4 długie druty, i ciągnąłem za dziurę na kasetę, i nic..

0
  • #13 11 Maj 2008 21:45
    takzetego1
    Poziom 9  

spróbuj włożyć rękę pod tapicerkę od dołu(od strony pasażera) i je pchnąć tylko trzeba dobrze pokombinować żeby dać radę, chyba że masz za grubą rękę ale jak ci się uda włożyć rękę to powinieneś dać radę go wypchać... wiem z własnego doświadczeni bo sam nie jedno radio z vectry tak wyciągałem:D

0
  • #14 11 Maj 2008 21:49
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

No już próbowałem, nawet pół deski rozkręciłem, ale się nie udało tam dostać.. popielniczkę połamałem jeszcze (sic!)

0
  • #15 11 Maj 2008 21:56
    SlaweK
    Poziom 43  

Niektóre siedzą bardzo mocno a niefachowo zdarza się zaczepy tak pogiąć że blokują i wtedy naprawdę jest to problem. Radziłbym pooglądać sobie zdjęcia np. na allegro jak wyglądają takie zaczepy w radiu i na jakiej głębokości ich szukać, jak rozchylić druty by zaczepy się schowały i wtedy szarpać.

SławeK

0
  • #16 11 Maj 2008 22:04
    takzetego1
    Poziom 9  

a jak udało ci sie dostać do tylnej części radia to nie czułeś tam jakiegoś dodatkowego mocowania????????????

0
  • #17 11 Maj 2008 22:24
    wroona
    Poziom 23  

Proponuje udać sie do kogoś kto sie na tym zna. Człowiek wyjmie radyjko i zrobi co trzeba, jesli jeszcze jest co robić po tylu eksperymentach. Jeśli chodzi o samo wyjęcie to przecież ktoś weźmie za to grosze albo wyjmie za darmo. Po co męczyć siebie i radio

0
  • #18 11 Maj 2008 23:43
    takzetego1
    Poziom 9  

myślę nad tym i myślę i doszedłem do wniosku że ktoś musiał "dobrze" pogiąć uchwyty i albo trzeba będzie wydrzeć je "na chama" albo już sam nie wiem.... jak bym to zobaczył na własne oczy to może bym coś wymyślił......

0
  • #19 11 Maj 2008 23:53
    DJ Max
    Poziom 30  

damiancz napisał:
    tu nic nie trzeba naciskać aby przejść do trybu kodu tylko po chwili same mają się pojawić "- - - -"

Jesteś pewien? Ojciec ma Astrę F i w instrukcji jest podobno (polegam na tym, co mówił) napisane, że żeby wpisać kod do radia trzeba właśnie włączyć radio przytrzymując przycisk AS.

0
  Szukaj w 5mln produktów