Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BenQ Siemens C31 - problem z konfiguracją MMS

bartekdzidzi 10 Maj 2008 20:09 2233 15
  • #1 10 Maj 2008 20:09
    bartekdzidzi
    Poziom 9  

Witam - byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi podpowiedział jak skonfigurować w siemensie C31 GPRS/MMS oraz co zrobić z plikami jar aby móc uruchomić wgraną grę - będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

0 15
  • #2 10 Maj 2008 20:18
    michalak92
    Poziom 18  

Co do GPRS/MMS, to napisz w jakiej sieci jesteś. Jeżeli chodzi o aplikacje to ja mam Siemensa s65, tam gry wrzucam do folderu \Java\jam\Games\, natomiast aplikacje do \Java\jam\Applications\.

Napisz w jakiej sieci jesteś.

0
  • #3 10 Maj 2008 20:44
    bartekdzidzi
    Poziom 9  

Jestem w sieci Plus - a co do gier - jak znajdę grę z rozszerzeniem jar oraz jdr to uruchomi się - a jak mam sam plik jar to niestety nic nie widzi

0
  • #4 10 Maj 2008 21:19
    michalak92
    Poziom 18  

Tutaj masz wszystkie potrzebne ustawienia MMS, E-MAIL i WAP.
    TUTAJ

0
  • #5 10 Maj 2008 21:27
    bartekdzidzi
    Poziom 9  

Patrzyłem się już na początku na stone plusa - niestety nie ma tam konfiguracji dla mojego modelu a dla innego nie poszło :/

0
  • #6 11 Maj 2008 13:30
    michalak92
    Poziom 18  

Patrzyłeś zapewne na konfigurację zdalną, tam rzeczywiście nie ma C31. Ja ci dałem link na konfigurację manualną, czyli ręcznie wpisujesz wszystko do komórki.

0
  • #7 11 Maj 2008 15:25
    bartekdzidzi
    Poziom 9  

Więc w opisie konfiguracji ręcznej nie ma również mojego modelu - w ogóle jest ciężko znaleźć gdzie są ustawienia wap/mms w tym telefonie :/

0
  • #8 12 Maj 2008 17:05
    michalak92
    Poziom 18  

Masz tam może taką pozycję :arrow: "Ustawienia>>Wymiana danych
    (lub przesył danych)>>Usługi danych :?:

0
  • #9 12 Maj 2008 17:44
    bartekdzidzi
    Poziom 9  

Więc udało mi się znaleść w ustawieniach -> siec -> wymiana danych - ale po za wyborem GPRS i GSM lub Tylko GSM nie ma możliwości tam żadnej konfiguracji :/
    W Usługach są ustawienia APN ale tam pola do wprowadzania danych nie pokrywają się z polami jakie trzeba uzupełnić wg PLUSA :/

0
  • #10 12 Maj 2008 17:48
    michalak92
    Poziom 18  

Ja mam siemensa s65 to jest trochę inaczej, ale czy są tam pola, do których można wprowadzić jakieś dane :?:
    Jeżeli tak, to napisz jakie. Może będę wiedział gdzie i co wpisać.

0
  • #11 12 Maj 2008 20:57
    bartekdzidzi
    Poziom 9  

Wiec jezeli w opcjach APN dam nowy wpis to mam do wyboru APN GPRS (a tam następujące pola do uzupełnienia: Nazwa APN, Adres APN, Nazwa użytkownika, hasło) oraz APN CDS (a tam następujace pola: Nazwa APN, Wybierz numer, Nazwa użytkownika, Hasło, Typ linii (ASDN lub Analogowa) , Szybkośc transmisji (2.4, 4.8, 9.6, 14.4), Typ autoryzacji (PAP, CHAP, brak) )

Dzięki wielkie za chęć pomocy :)

0
  • #12 13 Maj 2008 19:29
    michalak92
    Poziom 18  

bartekdzidzi napisał:
    Wiec jezeli w opcjach APN dam nowy wpis to mam do wyboru APN GPRS (a tam następujące pola do uzupełnienia: Nazwa APN, Adres APN, Nazwa użytkownika, hasło)

To tam (chyba :D) powinieneś wpisać ustawienia na GPRS.

bartekdzidzi napisał:
    (...) oraz APN CDS (a tam następujace pola: Nazwa APN, Wybierz numer, Nazwa użytkownika, Hasło, Typ linii (ASDN lub Analogowa) , Szybkośc transmisji (2.4, 4.8, 9.6, 14.4), Typ autoryzacji (PAP, CHAP, brak) )

Tu CSD i chyba typ linii "ISDN" jest, a nie "ASDN".

bartekdzidzi napisał:
    Dzięki wielkie za chęć pomocy :)

Hehe... po to jest to forum i my na nim :lol:

POMOGŁEM :?:

0
  • #13 15 Maj 2008 15:53
    tomi2406
    Poziom 9  

Dlaczego ktos skasowal mojego posta? Jak do tej pory nie ma w tym temacie rozwiazania problemu (to, co jest, nie pomaga), wiec chyba warto podbic temat do gory?
    Prosze wiec jeszcze raz o pomoc w skonfigurowaniu telefonu...

Moze zbiore to wszystko do kupy i wypisze dokladnie istotne elementy menu w telefonie...

Code:
    I. USLUGI

--> 1. Usluga WAP
        --> 1.4. Ustawienia
        (do wyboru z mozliwoscia edycji: UMC WAP, UMC MMS, Kyivstar WAP, Kyivstar MMS, MTS WAP, MTS MMS, Megafon WAP, Megafon MMS, BeeLine - przy edycji do wypelnienia sa nastepujace pola: Nazwa profilu, Strona glowna, Adres IP, Port, APN)
    --> 2. Ustawienia APN
        (tutaj pojawia sie lista tych samych nazw do wyboru co w 1.4. - jest tez mozliwosc dodania nowego wpisu APN GPRS lub APN CSD)
        --> 2.1. APN GPRS
        (do wypelnienia pola: Nazwa APN, Adres APN, Nazwa uzytkownika, Haslo)
        --> 2.2. APN CSD
        (do wypelnienia pola: Nazwa APN, Wybierz numer, Nazwa uzytkownika, Haslo, Typ linii <analogowa lub ISDN>, Szybkosc transmisji <2.4., 4.8., 9.6., 14.4.>, Typ autoryzacji <PAP, CHAP, brak>)
    XII. USTAWIENIA
    --> 8. Siec
        --> 8.1. Wybor sieci
        (automatyczny lub reczny)
        --> 8.2. Dostepne sieci
        (Plus, Idea, Era)
        --> 8.3. Zakres
        (900/1800, 900, 1800, 1900)
        --> 8.4. Wymiana danych
        (GPRS i GSM, Tylko GSM)

0
  • #14 15 Maj 2008 20:09
    bartekdzidzi
    Poziom 9  

Witam - widzę, że masz podobny problem z konfiguracją jak ja :( Mam nadzieję, że uda nam się jakoś wspólnymi siłami rozwiązać problem :)

0
  • #15 16 Maj 2008 18:49
    tomi2406
    Poziom 9  

Witaj. Niestety na rozwiazanie problemu sie nie zanosi... Napisalem do plusowskiego BOKu, oto odpowiedz:

Cytat:
    Uprzejmie Panu wyjaśniam, że nasza sieć nie posiadała tego modelu aparatu w swojej ofercie, dlatego nie jestem w stanie podać dokładnej ścieżki konfiguracji.
    Mogę służyć jedynie ogólnymi informacjami.

Do korzystania z MMS-ów i WAP-u niezbędna jest aktywna usługa GPRS (Pakietowa Transmisja Danych) oraz prawidłowo skonfigurowany, odpowiedni model aparatu.

W przypadku telefonu w systemie Sami Swoi usługą GPRS można sterować kodami sieciowymi, pod które wystarczy zadzwonić:
    - Aktywacja: *101*11*02#;
    - Deaktywacja: *101*00*02#;
    - Stan: *101#.

Dodatkowo wyjaśniam, że w Sami Swoi GPRS nie działa jednocześnie z Roamingiem, dlatego w celu włączenia jednej usługi konieczne jest wcześniejsze wyłączenie drugiej.
    Usługą Roamingu można również zarządzać kodami sieciowymi:
    - Aktywacja: *101*11*01#;
    - Deaktywacja: *101*00*01#;
    - Stan: *101#.

Parametry ręcznej konfiguracji znajdują się na stronie:
    http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/plus_a...nternet/konfiguracja_reczna/konfiguracja_mms/
    http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/plus_a...nternet/konfiguracja_reczna/konfiguracja_wap/

W związku z faktem, iż na wielu telefonach dostępnych na rynku obecna jest blokada, tzw. WAPLOCK (blokada na usługi oparte o GPRS u innego operatora niż macierzysty) nie gwarantujemy poprawnego działania usługi w urządzeniach zakupionych poza siecią Plus i Sami Swoi.

Cos mi sie wydaje, ze ostatnie zdanie moze wiele wyjasniac... Probowalem juz doslownie wszystkich kombinacji mozliwych ustawien i zadna z nich nie dziala, bardzo mozliwe ze nie zadziala :|
    Mozesz sprobowac tez napisac do nich, moze na Twoje zapytanie odpowie jakas inna osoba, ktora jakims cudem bedzie wiedziala jak to ustawic...

0
  • #16 16 Maj 2008 19:43
    bartekdzidzi
    Poziom 9  

Witam, spróbuje dowiedzieć się - jeśli mi sie uda to poinformuje - co do włączenia opcji GPRS MMS itd są osoby które twierdzą że działają im pod tym modelem - ale nie chcą za bardzo podzielić się tą informacją :/ - albo kłamią ż udało im się - będę próbował do póki mi sie nie uda :)

0