Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo fl 6 ogranicznik prędkości problem z działaniem

10 Maj 2008 20:16 3006 2
 • Poziom 14  
  Witam wszystkich
  W moim volvo jest zamontowany oryginalny fabryczny ogranicznik prędkości. Cały czas działał (niby bo tak mi powiedział poprzedni właściciel) tyle, że była odłączona linka. Ja ją podłączyłem i niestety nie działa on. Z części elektronicznej ogranicznika wychodzi 5 przewodów:
  czerwony - "+" zasilanie
  czarny - "-" zasilanie
  żółty - powiadomienie z tachografu o prędkości
  brązowy i niebieski to sterowanie na część mechaniczną
  Więc zasilanie dochodzi, puszczam przyrządem jakąś prędkość ale nie więcej niż 90km/h i i mam napięcie na tych przewodach wyjściowych 25v(ale nie jest podłączona część mechaniczna). Gdy podłączam część mechaniczną napięcie spada prawie do zera, gdy przekraczam 90km/h przy odłączonej części mechanicznej napięcia zmienia swoją biegunowość i jest napięcie -25v jednak gdy podłączam część mechaniczną to znowu napięcie spada prawie do zera ale i buczy część mechaniczna. Dodam iż część mechaniczna jest na 24v i gdy ją podłącze bezpośrednio pod 24v to działa bez problemu oczywiście zmieniając biegunowość zmieniam jego działanie(zaciąganie linki -rozciąganie).
  Proszę o pomoc.
  Zastanawiam się czy te przewody niebieski z brązowym nie szły do jakiś przekaźników i one nie puszczały napięć na tą część mechaniczną.
  A tak w ogóle może zrobić to na przekaźnikach będzie to działało???
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 25  
  Pewnie brakuje koncówki mocy, musisz zobaczyć jaki prąd bierze siłownik i elektronik niech Ci zrobi taką. na przekaźnikach to trochę więcej zabawy musisz zmieniać polaryzację . Czy napięcie zmienia się płynnie czy skokowo ( pod obciążeniem).
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 14  
  dzieki za zainteresowanie ja zrobilem to na przekaznikach i dziala ale oryginalnie nie ma tych przekaznikow