Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner V-SCAN VAG 5053 CAN Live Data - ABS T5

olo_3 29 Maj 2010 15:28 77236 35
 • #31 29 Maj 2010 15:28
  15darekvw
  Poziom 27  

  ten V-Scan MULTIDIAG robi tylko diagnoze silnika,wiec abs,airbag i inne niezdiagnozuje.

 • Servizza
 • #32 20 Cze 2011 17:14
  jacekzag
  Poziom 1  

  witam kupilem takiego vaga w szkocji mam pytanie jak wgrac do niego polskie meni

 • Servizza
 • #33 23 Mar 2013 17:08
  belo_20
  Poziom 2  

  Witam, czy tym skanerem da rade sprawdzić przebieg KM w ECU ?

 • #34 28 Lut 2015 16:25
  skelep
  Poziom 2  

  Witam. Potrzebuje wykasowac in1 w audi a4 b5b5 1.8 adr 97r. Czy moze ktos opisac jak to zrobic krok po kroku skanerem v scan vag 5053 its. Skaner laczy sie z autem, ale instrukcja jest tak skrocona ze nic z niej nie wynika. Pozdrawiam

 • #35 29 Cze 2015 16:10
  robicar
  Poziom 1  

  Witam.

  Podłączę się pod temat.

  Posiadam skaner diagnostyczny VAG V-scan 5053 ITS CAN (VIAKEN)


  Chciałem zakupić dodatkowo skaner V-SCAN OBD2 ITS CAN UDS (VIAKEN)


  Pytanie moje jest następujące czy wystarczy do pierwszego skanera (vaga), którego już posiadam zastosować kartę z oprogramowaniem OBD2 i będzie działał ?
  Obydwa skanery są tej samej firmy i tak samo wyglądają różnica zewnętrzna polega tylko na opisie na szybce. Wyczytałem gdzieś w sieci, że ktoś już tak próbował, ale na oprogramowaniu udostępnionym w sieci przez innego użytkownika. W efekcie tej próby na wyświetlaczu pojawiało się oprogramowanie OBD2, ale nie szło przejść dalej… Temat się nie rozwinął dalej tak, więc nie wiem, co z tego dalej wyszło.
  Proszę o jakieś sugestie, podpowiedzi itp.

  Pozdrawiam

 • #36 24 Wrz 2015 21:17
  Tomek...
  Poziom 12  

  Niestety to tak nie zadziała. Trochę pobawiłem się oprogramowaniem z wersji VIAKEN OBD2 i XTOOL VAG401.
  Prawdopodobnie różnią się oprogramowaniem wewnętrznym kontrolera ARM (z rodziny STM32).
  Efekt wyświetlania obrazka z logo OBD2 powstaje podczas startu skanera przez odczyt pliku logo.bin z katalogu Resource ale później następuje odczyt pliku scan.bin a następnie bazy danych. Tu już jest problem i program znowu przechodzi do menu.
  W tym urządzeniu (VAG5053ITS) działa oprogramowanie XTOOL VAG401 (hardware 5.3, software 7.0, trzeba też podmienić plik scan.bin w katalogu Diagnose z naszego 5053) nie wiem czy w 100% ale sprawia wrażenie, że tak.
  Inne wersje skanera zapewne wymagają przeprogramowania układu STM więc prosta podmiana karty nie zadziała.

  25.02.2018
  Jako, że w tym temacie jest chyba największa ilość informacji na temat skanera VAG5053 ITS to dodam informację dotyczącą uaktualnień oprogramowania.

  Pamiętaj. Przed aktualizacją skopiuj i zachowaj zawartość karty SD ponieważ kopia zawsze się przydaje - jest tam plik scan.bin, który w przypadku nawet całkowitego skasowania zawartości karty pozwoli użyć kopii z innego urządzenia a która nie będzie działać bez naszego pliku ponieważ jest on unikalny dla każdego urządzenia. Wystarczy po zgraniu plików na kartę zamienić plik scan.bin na ten z naszego urządzenia i skaner zadziała

  Podstawowym kanałem aktualizacji jest firma Viaken do której trzeba wysłać e-mail z numerem seryjnym i prośbą o aktualizację. W odpowiedzi firma wysyła przygotowane z użyciem naszego numeru archiwum .zip. Odbywa się to bez problemu w ciągu 1-2 dni.

  Można jednak użyć dedykowanego programu pierwotnego producenta skanera czyli firmy Xtooltech.
  Nazywa się on xtooltech upgradetool (aktualnie wersja 2.0.57 EN)
  Link -> xtooltech upgradetool v2.0.57 EN
  Po zainstalowaniu wkładamy kartę z naszą wersją do czytnika i uruchamiamy program.
  Program do logowania na serwerach wymaga wpisania nazwy użytkownika i hasła, które to dane zawarte są w pamięci naszego skanera i można je wyświetlić z poziomu menu.
  Po ich podaniu program sprawdza naszą kartę i wyświetla datę i numer wersji, która jest możliwa do zainstalowania. Numeracja jest nieco inna niż tej wersji, którą wysyła firma Viaken. Zawartość jest taka sama. Wygląd menu na przestrzeni kilku lat został nieco zmodyfikowany, pojawiły się nowe opcje i oryginalna instrukcja z 2015, którą posiadam w niektórych miejscach jest już nieaktualna.
  Od pewnego czasu podczas aktualizacji za pomocą programu xtooltech jest dostępny język Polski, kiedyś nie było to możliwe.
  Można wybrać, którą wersję zainstalować na karcie. Program aktualizuje dane bezpośrednio na karcie a więc jak wspomniałem wyżej warto zrobić kopię całej karty aby w razie potrzeby czy problemów móc wrócić do działającej wersji. Możemy również przygotować sobie nową inną kartę zgrywając na nią wszystkie katalogi z oryginału i aktualizując tą kopię zostawiając sobie awaryjnie oryginał.

  Dzięki temu rozwiązaniu mamy dostęp do alternatywnej, awaryjnej wersji oprogramowania od chińskiego producenta gdyby z jakichś powodów firma Viaken zaprzestała wsparcia lub chcielibyśmy po prostu przetestować inne wersje.
  Dodam, że serwery xtooltech przyjmują tylko dane logowania zawarte w urządzeniu a więc pobierana wersja jest prawidłowa i przeznaczona dla tego właśnie skanera. W podobny sposób można zaktualizować inne urządzenia tego producenta.