Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak grzania świec żarowych Opel Astra II silnik X20DTL

Krzysiek1610 11 Maj 2008 12:26 16855 9
  • #1 11 Maj 2008 12:26
    Krzysiek1610
    Poziom 2  

Witam. Potrzebuję pomocy. W mojej Astrze II silnik X20DTL przy zimnym silniku nie grzeją się świece żarowe i nie mogę uruchomi silnika. Po dłuższym kręceniu rozrusznikiem dopiero odpala. Wymieniłem przekażnik grzania świec, moduł sterowania grzaniem swiec oraz czujnik temperatury cieczy i nadal mam ten sam problem. Jak silnik jest ciepły problem znika. Proszę o poradę, jaka może byc tego przyczyna.[/code]

1 9
  • Metal Work Pneumatic
  • #2 11 Maj 2008 12:37
    michaell29
    Poziom 11  

A czy wymieniałeś również bezpiecznik od świec żarowych jest to jeden z takich wiekszych pomarańczowy prawdopodobnie..

2
  • #3 11 Maj 2008 13:27
    Krzysiek1610
    Poziom 2  

Tak wymieniłem bezpieczniki są dwa i nic to też nie pomogło.

0
  • Metal Work Pneumatic
  • #4 11 Maj 2008 15:26
    michaell29
    Poziom 11  

Jeżeli jest dostęp do świec to spróbuj podłączyć je na krótko minus na silnik i jakimś przewodem tylko dośc grubym dotykaj czubka świec tak sprawdziasz czy nie są one popalone. Jeżeli beda dobre to bedziemy szukac dalej

0
  • #5 11 Maj 2008 16:38
    mgg
    Poziom 12  

Co tu szukać,w tej temperaturze świece nie będą się załączać.startują przy ok.5 stopniach C.Powód nie odpalania leży w innym miejscu.

0
  • #6 11 Maj 2008 16:57
    Tony J.
    Poziom 20  

Czytam porady tu i sie zastanawiam czy to jakies przedszkole. Gostek ma do wymiany wezyki przelewowe od razu z trojnikami i juz lamery jedne.
    Swiece grzeja w zaleznosci o temeratury paliwa powietrza i cieczy.

0
  • #7 07 Sty 2009 13:42
    KarolW
    Poziom 12  

no ijak sie to skonczylo???? problem nierozwiazany?

takie posty powinny byc kasowane, gdzie jest moderator?
    nie wiadomo czy te rady byly dobre czy nie? gosciu nie ma ochoty na puenta...
    i jak to forum ma pomóc?
    masakra
    zapytac tylko a pomóc innym to juz nie łaska.... baranstwo

0
  • #8 31 Sty 2012 08:11
    szeryffo
    Poziom 9  

Witam,
    Dołączę się do tematu.
    Posiadam Astre 2, 2l DTI, mam problem z odpalaniem silnika, lecz kiedy rano wchodze do samochodu to bez problemu odpala nawet dzisiaj przy -13 stopniach swiece zostaly zagrzane, kontrolka grzania swiec się zapalila i nie bylo problemu. Przejade samochodem z 10 -20 km odczekam ok 2 godzin i przy próbie uruchomienia silnika świece już się nie grzeją, kontrolka się nie zapala, i musze krcić ok 10 sekund zeby samochod zapalil.
    Wie może ktoś z czym może być problem??
    Z góry serdeczne dzieki
    Pozdrawiam

3
  • #9 27 Maj 2014 22:52
    delerium83
    Poziom 1  

Witam,
    Odgrzeje kotleta, bo długo miałem podobny problem co kolega wyżej opisuje. Z rana w mrozie autko paliło, po kilku kilometrach i postoju kręcenie i problem z zapaleniem auta. Kontrolka świec nawet się wtedy nie zapalała. Problemem okazał się soft. Wizyta w ASO stówka nie moja, ale nawet w maju z rana mi mrugnie kontrolka od świec. Od tamtej pory pali za każdym razem.

Pozdrawiam

3
  • #10 18 Lut 2016 17:45
    misiek_xtrm
    Poziom 1  

szeryffo napisał:
    Witam,
    Dołączę się do tematu.
    Posiadam Astre 2, 2l DTI, mam problem z odpalaniem silnika, lecz kiedy rano wchodze do samochodu to bez problemu odpala nawet dzisiaj przy -13 stopniach swiece zostaly zagrzane, kontrolka grzania swiec się zapalila i nie bylo problemu. Przejade samochodem z 10 -20 km odczekam ok 2 godzin i przy próbie uruchomienia silnika świece już się nie grzeją, kontrolka się nie zapala, i musze krcić ok 10 sekund zeby samochod zapalil.
    Wie może ktoś z czym może być problem??
    Z góry serdeczne dzieki
    Pozdrawiam

delerium83 napisał:
    Witam,
    Odgrzeje kotleta, bo długo miałem podobny problem co kolega wyżej opisuje. Z rana w mrozie autko paliło, po kilku kilometrach i postoju kręcenie i problem z zapaleniem auta. Kontrolka świec nawet się wtedy nie zapalała. Problemem okazał się soft. Wizyta w ASO stówka nie moja, ale nawet w maju z rana mi mrugnie kontrolka od świec. Od tamtej pory pali za każdym razem.

Pozdrawiam

Miałem to samo w mojej Omedze 2.2dti. Na wasze problemy skuteczne jest wgranie zaktualizowanego oprogramowania w serwisie Opla - ja zapłaciłem coś koło 200zł. Możecie też się bawić w emulatory oszukujące ECU dostępne na allegro.

2
  Szukaj w 5mln produktów