Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radiowe przesyłanie danych PC->AVR

gaf 11 Maj 2008 13:45 1910 3
  • #1 11 Maj 2008 13:45
    gaf
    Poziom 9  

Witam
    Mam takie pytanie w jaki sposób można szybko i tanio stworzyć układ do komunikacji radiowej z PC (wejscie USB) do mikrokontrolera np AVR? Przeszukiwałem forum i natknąłem sie na wykorzystanie ukłau CC1000 jednakze jest on zbyt drogi, myślalem także o układzie HCS200. Chciałbym stworzyć projekt prostego sterowania silnikiem krokowym za pomoca interfejsu w PC. Domyslam sie ze potrzebny bedzie kowerter z USB na np RS232 jenakże nie weim jaki nadajnik oraz odbiornik najlepiej by sie do tego nadawał oraz jak go zaimplementowac do ukladu. Mile widziane schematy, linki. Dziekuje za pomoc :D

0 3
  • #3 11 Maj 2008 15:11
    gaf
    Poziom 9  

Z tego co widze są to moduły do nadawania i odbioru syngalu. Rozumiem ze sygnał musi byc jeszcze kodowayn i odkodwany. Czy do tego mozna wykorzystac HCS200 jezeli jako przejsciówke wykorzystac USB->RS232? Czy moze inne układ byly by lepsze do tego.

0
  • #4 11 Maj 2008 19:57
    bogdan_p
    Poziom 39  

jeżeli ma to być coś prostego , taniego to najprościej utworzyć radiowe łącze RS232 , w uC wykorzystać sprzętowy port komunikacyjny odbierający typowe ramki danych bez żadnego dodatkowego kodowania informacji , dane wysyłać z PC np z systemowego terminala
    przykład realizacji takiego rozwiązania masz w przyklejonym temacie na forum "sterowanie silnikami przez rs232 " w części sterującej zamiast MAX232 moduł odbiornika od strony PC przejściówka USB > RS232 > MAX232 > moduł nadajnika , oczywiście można samodzielnie napisać własny algorytm kodowania tylko jeżeli ma to być tylko do amatorskiego sterowania silnikiem krokowym to nie widzę sensu komplikowania układu , możesz zerknąć do projektu Elebota tam na dość podobnej zasadzie jest zrealizowane proste zdalne sterowanie

0