Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odpaleniem punto 1.2 8v benzyna

domin910606 11 Maj 2008 15:28 1697 4
  • #1 11 Maj 2008 15:28
    domin910606
    Poziom 10  

Przy 40 km/h punto zgasło i nie chciało odpalić po scholo waniu do domu i obejrzeniu samochodu myślałem ze to pompa paliwa padła ale podpiąłem ja pod aku i chodziła. Wykręciłem świece i i zmieniłem na nowe iskra jest na każdej przy kręceniu rozrusznikiem na wtrysku jest paliwo (idzie mgiełka paliwa) mimo wszystko samochód łapie ale po puszczeniu kluczyka gaśnie dodam ze po dłuższym kręceniu na starych świecach a następnie po ich wymontowaniu tylko pierwsza od lewej była w paliwie a pozostałe były suche czy to wina przepustnicy?????około 2 tygodnie temu zaczął ciężko palić na rozgrzanym silniku proszę o pomoc dla kropka!!!
    Dodam ze auto jeździło tylko na benzynie

0 4
  • #2 11 Maj 2008 15:59
    lampa145
    Użytkownik obserwowany

tak ja bym stawiał na zapłon mógł się przestawić może jakieś turbulencje albo coś w tym stylu iskra jest ale pewnie w złym momencie i dlatego nie chce palić

0
  • #3 11 Maj 2008 22:04
    marrrk
    Poziom 15  

witam , to ze pompa chodzi jeszcze nic nie znaczy . sprawdz czy w ukladzie jest cisnienie paliwa

0
  • #4 12 Maj 2008 11:54
    art_b
    Poziom 13  

Jakie to punto 60KM czy 75 ?
    Wersja 75 ma pompe wysokociśnieniową i nawet jeśli podaje paliwo to może go byc za mało.
    Chodzi mi po głowie przeskoczony pasek rozrządu jeszcze.
    Luzy zaworowe też mogą byc przyczyną - piszesz że ciepły źle pali.
    Rozumiem że żadnych błędów nie pokazuje na desce rozdzielczej ?
    Kolejna sprawa to zły stan samej stacyjki, ale to ostatecznie.

0
  • #5 12 Maj 2008 19:35
    domin910606
    Poziom 10  

Dziękuje za wszystkie propozycje temat uznaje jako zamknięty. Około 2 miesięcy temu zaczęło coś piszczeć w okolicy alternatora a gdy kręciłem rozrusznikiem i paliwo szło do góry filtrem zakupiłem pasek rozrządu i okazało sie ze zawory przestawiły sie o około 180 stopni a w napinaczy brakowało co najmniej 7 kulek teraz kropek śmiga jak szalony.
    Dziękuje za wszystkie posty pozdrawiam:D:D:D

0