Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak podłączyć centralny zamek do alarmu silicon?

piotr0071 11 Maj 2008 15:35 6046 11
  • #1 11 Maj 2008 15:35
    piotr0071
    Poziom 9  

Witam,
    mam centralny zamek i alarm z możliwością podłączenia centralnego, tak żeby z pilota można było otwierać/zamykać zamki. Jak to połączyć, żeby działało?

Proszę po kolei wszystko jasno wytłumaczyć - jestem baaardzo początkujący :D

0 11
  • #2 11 Maj 2008 18:52
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Centrala alarmu Silicon - wtyczka z 6-pinami, kabel żółto czarny-zamykanie impulsem masy, zielono czarny-otwieranie impulsem masy.
    Niestety nie mam schematu modułu centralnego zamka, ale przy pomocy miernika znajdziesz w niej przewody odpowiedzialne za sterowanie otwieraniem/zamykaniem.

0
  • #4 11 Maj 2008 19:57
    Zmacio
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne

CameR prawie by Ci się udało. Niestety jest to prawdopodobnie Silicon Esprit lub Prelude. Wyjście na zamek w tych alarmach jest na czteropinowej kostce, która na zdjęciu powyżej jest przechylona na prawą stronę, nigdzie nie podłączona. Problem polega na tym, że nie wychodzą tu impulsy masy do sterowania modułem zewnętrznym. Alarm ten ma moduł w środku i podłącza się do niego bezpośrednio siłowniki, łącznie z masterem. Są tam 2 grubsze przewody, gdzie podłącza się silniki siłowników i 2 cieńsze, które są sterowaniami z masterów (masą).
    Do Piotra0071. Jeśli nie masz potrzeby załączania zamka centralnego z klucza to wywal moduł zamka i podłącz się bezpośrednio przewodem niebieskim i zielonym pod grubsze przewody w tej czteropinowej kostce, a resztę przewodów modułu zamka zaizoluj. Jeśli zaś chcesz mieć sterowanie z klucza podłącz się brązowym i białym pod te ciensze przewody, przewód czarny od modułu zamka do masy, a czerwony zaizoluj lub odłącz.
    Dla 100% pewności przed podłączeniem podaj masę na jeden, a później na drugi cienszy przewód czteropinowej kostki. Powinieneś usłyszeć puknięcie przekaźnika dla każdego z przewodów.
    Jeśli nie wiesz o co chodzi udaj się do kogoś kto wie co z tym zrobić.

0
  • #5 11 Maj 2008 21:05
    piotr0071
    Poziom 9  

Cytat:
    prawdopodobnie Silicon Esprit lub Prelude

Dla wyjaśnienia jaki mam alarm, może pomoże fotka pilota:
    Nie mam potrzeby otwierania/zamykania z kluczyka jak będzie pilot :)
    Napewno w tej kostce 4pinowej są 2 grubsze i 2 cieńsze przewody?

Powiedz mi jeszcze zielony i niebieski mam podłączyć pod grubsze, tylko który pod który?

0
  • #6 11 Maj 2008 21:16
    Zmacio

Po pilocie widzę, że to Esprit. Przewody łączysz eksperymentalnie. Nic nie uszkodzisz. Co najwyżej przy uzbrojeniu alarmu zamek zamiast zamykać będzie się otwierał. Jeśli tak się zdarzy, zamieniasz miejscami niebieski z zielonym i powinno być dobrze. Łączysz pod grubsze. Zawsze były 2 grubsze i 2 cieńsze. W kostce o ile pamiętam były przewody w kolorach: białym, pomarańczowym, żółtym i zielonym. I chyba te dwa ostatnie to grubsze. Ale ręki za kolory sobie nie dam odciąć. :D

0
  • #7 11 Maj 2008 21:19
    piotr0071
    Poziom 9  

Ok, wielkie dzięki. Męcze się nad tym już od 3 mies i nikt mi nie umiał pomóc :(
    Jutro się tym zajmę i zdam relację czy się udało.

0
  • #8 11 Maj 2008 21:22
    Zmacio

Powodzenia

0
  • #10 12 Maj 2008 16:03
    piotr0071
    Poziom 9  

Witam, już było prawie dobrze, aż wszystko szlag trafił.
    Podłączyłem ten zielony i niebieski do alarmu. Sprawdziłem, zamiast otwierać to zamykał i zamiast zamykać to otwierał. Pomyślałem ok, zamienię kabelki miejscami i będzie dobrze.
    Nagle alarm zamilkł, na nic nie reaguje. Najet nie wyje jak się go odepnie i jeszcze raz podczepi.
    Podłączyłem sporwotem kabelki pod sterownik centralnego i cisza. Nie działa. Mogło się wszystko na raz spalić? alarm i siłowniki?
    Co mam zrobić?
    Napięcie na kabelkach do alarmu i centalnego jest ok. 5,5V

0
  • #11 12 Maj 2008 23:42
    mr-perch
    Poziom 28  

Sprawdź druk. Jest jedno miejsce w okolicach przekaźnika (metalizowany otwór), który lubił szwankować w Espritach. Centralka wówczas nie ma zasilania, mimo, iż na wtyczce jest +12V.

0
  • #12 14 Sie 2008 10:30
    piotr0071
    Poziom 9  

piotr0071 napisał:
    Napięcie na kabelkach do alarmu i centalnego jest ok. 5,5V

Okazało się, że gdzieś zniknęło napięcie (nie doszedłem dlaczego). Zamiast 12V było 5,5V. Pociągnąłem kabelek od radia gdzie jest 12V i działa :) Można było też z akumulatora, ale tak było szybciej...

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo