Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes-Benz Sound 4000

mickemaster 11 Maj 2008 18:10 4185 4
  • #1 11 Maj 2008 18:10
    mickemaster
    Poziom 27  

Witam serdecznie! Jestem w posiadaniu radyjka jak w temacie, chciałbym je rozkodować. Wiem, że wewątrz siedzi procek motoroli HC11 i potrzebny jest układ na max232 aby odczytać EEPROM. Czytałem, że do tego maxa potrzebny jest bardzo stary komputer i nie wiem czy na moim Celeronie 2,4 GHz to ma szanse pójść z programem typu Motorola cracker? Nie chce budować układu wiedząc z góry, że nie zadziała.

0 4
  • #2 11 Maj 2008 18:47
    SlaweK
    Poziom 43  

Pewnie zadziała ale ujrzysz w zawartości same FF...
    A na eksperymentach człowiek się uczy, jeszcze pod warunkiem że dobrze zbudujesz układ, będziesz miał działający program i przy okazji nie ubijesz procesora co dość często się zdarza jak zabierają się za to amatorzy...

SławeK

0
  • #3 11 Maj 2008 19:22
    mickemaster
    Poziom 27  

Właśnie dlatego napisałem ten post. Domyślam się, że usunięcie kodu z tego radia to trochę więcej pracy niż z CAR400 czy mercedesem seria M.
    Tak więc biorę Max-a i zabieram się do pracy. BTW nikt nie jest od razu profesjonalistą...

0
  • #4 11 Maj 2008 21:51
    SlaweK
    Poziom 43  

Prościej pozbyć się kodu to wyjąć procesor i wyrzucić do kosza, wtedy napewno kodu nie będzie. Jeśli trafisz na sztukę z zabezpieczeniem to sama próba dobrania się skończy się napisem Error1 i pozbyciem kodu z niedziałaniem radia. Do tego dobrze mieć programator który potrafi odczytać zabezpieczony procesor a ten zaś robi tylko jedna firma. Widzę że wyrósł następny rozkodowywacz który nie czyta PDFów producenta i nie myśli przy tym. Zapewne następny post będzie miał początek "podłączyłem i nie działa...".

SławeK

0
  • #5 12 Maj 2008 17:53
    mickemaster
    Poziom 27  

Nie proszę o komentowanie mojego poziomu wiedzy i tego czy czytam czy nie czytam pdf-ów. Radio i tak nie trafi do auta bo mam lepsze, a do potrenowania nie zaszkodzi.

0
  Szukaj w 5mln produktów