Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

ModeCom Feel III - Czy jest to dobry zasilacz?

kret855 11 Maj 2008 19:08 43856 37
  • ModeCom Feel III - Czy jest to dobry zasilacz?

Poziom 25  

Witam kupiłem na allegro zasilacz firmy modecom feel III 500w teraz mam zasilacz Mercury 400 w made in china ten modecom przyjdzie w środę chcę trochę opini o tym zasilaczu i czy będzie lepszy od tego mercury 400w.

2 29
  • Pomocny post
    Poziom 16  

Wg. jednych cała seria FEEL jest porażką, wg. innych są bardzo dobre.
    Głównie narzeka się na słabe zabezpieczenia na wyjściu.
    Ja osobiście jechałem na Feelu I przez 3 (chyba) lata i nic złego mi sie przydarzyło. Obecnie mam Pentagrama Silent Force 460W i działa przyzwoicie. Na pewno bije tego Feela III rozmiarami radiatorów (lepsze chłodzenie) i poziomem głośności (jest cichszy). Polecam więc Pentagrama.
    Popatrz na obciążalność linii 12 V. Sprzedaj, dopłać trochę i miej święty spokój. A co do porównania z Mercurym - na pewno będzie lepszy.
    bardziej wiarygodne parametry, lepsze zabezpieczenia.

\Jeśli pomogłem, kliknij POMÓGŁ\

6
  • Pomocny post
    Spec Overclocking

Będzie lepszy od Mercurego. Feel3 jest w gronie zasilaczy (co prawda w dolnej lidze, ale jest). Mercury nie jest zasilaczem tylko skrzynką z przewodami i wentylkiem.

1
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie jest to najleszy zasilacz, ale dużo lepszy od Mercurego. Jeśli nie będzie wysilony to ujdzie...

1

Poziom 25  

moja konfiguracja to :
    Amd athlon 64 x2 3800+
    seagate baracuda 160 gb.
    nvidia g-force 7900 gs zalman.
    2x kingston 1 gb
    sound blaster x-fi extreme audio.
    teraz na marcurym mam na napięciu 12V 13,44 v
    wiem że norma jest przekroczona czy modecom wyrobi się z tą konfiguracją.

Dodano po 2 [minuty]:

reszta napięć jest w normie.

Dodano po 2 [minuty]:

te niby 400 w mercurego sobie nie radzi czy modecom wytrzyma.

0
    Spec Overclocking

60/40 takie są szanse w wypadku tego sprzętu i Feela3.
    Nie szkoda ci tego kompa trzymać na tandetnym zasilaczu? Za trochę powyżej 140zł masz Amarcoxa 450w, Pentagrama i jeszcze kilka innych niezłych modeli.

0

Poziom 25  

czy modecom wyrobi

Dodano po 2 [minuty]:

z resztą napięć nie mam problemu a modecom przyjdzie mi dopiero w środę teraz to właśnię trochę boję się kompa włączać bo boję się że coś siądzie od tego zawyżonego napięcia na lini 12v

za 95 zł chyba opłacało się go kupić.

-2
  • Pomocny post
    Spec Overclocking

Szczerze? To nie bardzo. Za 110 jest Chieftec 400w, Amarcox400w i Pentagram 430w. A one są zdecydowanie pewniejsze od Feela.
    Poza tym mylisz nazwy. Modecom ma dwa rodzaje zasilaczy MC i Feel, zatem aby określić precyzyjnie model należy nazywać go Feel.

1
  • Pomocny post
    Poziom 13  

Jeśli chodzi o zasilacze Feel to tylko trzecia seria jest powiedzmy w miarę. Jak już pisano wcześniej dobry zasilacz do nie wymagającej konfiguracji.

2

Poziom 25  

trzecia seria czyli feel III

Dodano po 1 [minuty]:

ModeCom Feel III - Czy jest to dobry zasilacz?

Dodano po 16 [sekundy]:

to ten tak?.

1

Widziałeś kiedyś w internecie filmiki w stylu "Zemsta na zasilaczu" - coś w stylu PSU na pieniek i siekierą go, albo polewanie benzyną ;)? Osobiście nie popieram takiego sposobu (dziś na Allegro kupiłem 5 starych ATX'ów za 1zł całość i poszły na części - obudowy się przydadzą do modding'u, wentylatorki działające zawsze lepiej pod ręką mieć, garść elementów, radiatory, trafa, wtyczki Molex i kable...), ale zazwyczaj właśnie rolę główną w tych filmikach grają Feel'e ;). Niestety jest to model którym ModeCom zasłynął w dość negatywnym tego słowa znaczeniu. Oczywiście wszystko zależy od serii i modelu - powstrzymajcie się obrońcy ModeCom'a ;). Bałbym się jednak zbliżać do progu mocy tego zasilacza, gdyż może Cię przykra niespodzianka czekać. Jak pisali koledzy wyżej - 95zł za Feel'a to stanowcza przesada. Za 100zł możesz dostać nowe, lepsze zasilacze, lub używane Corsair, czy Chieftec z "wyższej półki". Nie możesz zwrócić ;)? Zrób zwarcie i powiedz, że od początku nie działał :twisted:... oczywiście żartuję ;).
    Pozdrawiam
    Holcer

-1
    Poziom 26  

Patrzę, że nieszczęsny Feel jest mieszany z błotem, na poziom codegenów.
    Owszem gdy miałem codegena 300W, to moją zmorą były głównie dyski twarde. Zmieniłem na jakiegoś feela 300W i wszystko ucichło.W tym czasie zmienił się trochę też konfig mojego kompa(wpodkręcony proc, zmieniona grafika na nieco szybszą na ile moja mobo pozwoliła,no i pamięci) Komp chodzi stosunkowo stabilnie, napięcia w rydzach.

0

Poziom 25  

dziękuję wszystkim proszę teraz o nie pisanie postów w środę zrobię gwałtowne testy z maksymalnym obciązeniem zasilacza .
    tak więc do środy.

0
    Poziom 14  

Czarna lista: Akyga, Aspire, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Fever, Impet, i-box, Linkword, L&C = Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Mustang, Platin Power, Powercomp, Procomp, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, SilenX, Tracer, Tronje, Xilence, XION

Mam nadzieje że pomogłem i nikt nie będzie miał wątpliwości

0

Ja mam ;). Ta czarna lista nie zawsze się sprawdza. Niektóre modele są stabilne. Chodzi tylko o to, że zasilacze tych firm nadają się jedynie do komputerów mało wymagających. Do biura, przeglądania internetu. Są tanie i do tanich komputerów przeznaczone. Jeśli inwestujesz więcej w PC'ta - zainwestuj też w PSU. Jeśli kupujesz komputer do biura - nie ma co pakować w niego Corsaire'a 520W ;).
    Pozdrawiam
    Holcer

0
    Spec Overclocking

Racja holcer, niestety spora częśc ludzi sądzi, że zasilacz to zasilacz i tyle.
    Swego czasu Ropla zrobiła całkiem niezłą kopię Tagana 420W, przy czym oni nazwali to 550W, oczywiście poza mocą zawyżoną zasilacz był całkiem przyzwoity.

1
    Poziom 14  

podobno jak jest leki zasilacz to śmie a jak ciężki to już jest coś

0

Nie podobno, tylko rzeczywiście tak jest. Jeśli zasilacz "sobie waży", to (prawdopodobnie) jest solidnie wykonany i ma dobre podzespoły. Jednak nie polecam tego sposobu przy wybieraniu PSU ;). Raczej jako ostateczność - jeśli wybierasz spośród dwóch podobnych, ale nie znanych Ci ;).
    Pozdrawiam
    Holcer

0
    Poziom 17  

Feel z pierwszej serji jest cholernie cięszki...... ale to dlatego ze ma w obudowie dławik od PFC:) Ale jak na ta kase to sa ok, sam uzywam go od 4 lat:)

0

Z drugiej strony zależy to też od tego, że pojęcie "ciężki" jest względne. Dla jednego kilo cukru może być ciężkie, dla innego 10 kilo cementu da się pod pachą nosić spokojnie ;). Dlatego też ten sposób raczej się sprawdza w ostateczności, gdy można porównać "ciężkości", jeśli parametry są b. podobne (oczywiście mówię tu o parametrach rzeczywistych, bo zasilacz to akurat jeden z niewielu podzespołów PC'ta na którym co innego zazwyczaj pisze, a co innego dostajemy w środku ;) ). Powinni zrobić tak jak z dyskami - producenci podawali, że dysk miał 250 GB, a tak na prawdę ma 230. I tak dużo dostajesz, ale 20GB jak by na to nie patrzeć, to kawał miejsca. Na zasilaczach tak samo oprócz wartości teoretycznych powinny być podawane także rzeczywiste dane, uzyskane z niezależnego źródła. Oczywiście niestety wzrosłaby wtedy także cena tego sprzętu, ale coś za coś... Dlatego, póki są w miarę tanie - warto inwestować w markowe - mamy pewność świadczoną dobrym imieniem producenta (jak Pentagram, Corsair, czy Be-Quiet!), że sprzęt nie zawiedzie i nie odbiega od podanych parametrów tak jak zasilacze z niższej półki cenowej, gdy się je lekko "przyciśnie" (niestety mają to do siebie, że im bliżej "progu", tym bardziej sypią się napięcia - w szczególności na linii 12V).
    Pozdrawiam
    Holcer

2

Poziom 25  

ModeCom Feel III 500 w
    Jest to zasilacz który nabyłem dzisiaj z allegro no cóż napewno jest o niebo lepszy niż mój wcześniejszy mercury 400w napięcia po maksymalnym obciążeniu zasilacza prezentują się następująco :
    napięcie procesora 1.35
    +3.3v - 3.28
    +5v - 5.00
    +12v - 13.11 !!!! Norma przekroczona!!!!
    +5vsb - 4.98
    Podsumowując za cenę 95 zł jest to jeden z lepszych i stabilniejszych zasilaczy niskobudżetowych.
    Spec. Techniczna:
    Zastosowanie z ATX/ATX12V wersja 2.2 V
    Pasywny PFC
    1 x uniwersalne złącz 20/24-pin do zasilania płyt głównych
    2 x złącze zasilania SATA (Serial-ATA)
    Termiczna kontrola szybkości wentylatora
    Wymiary : 150(dł.)*140(szer.)*86(wys.)mm

Maksymalna moc : 500 W
    < Czas podtrzymania : >16ms przy pełnym obciążeniu i nominalnym napięciu
    Czas podnoszenia się : <20ms przy pełnym obciążeniu i nominalnym napięciu
    Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na napięciach: +3.3V, +5V, +12V
    Zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe : 140%
    Zabezpieczenie przeciwzwarciowe
    Sygnał „power good” : kompatybilny z TTL

Charakterystyka Napięciowa :

Wyjście Nr wyjścia I max.
    +5V 1 20A
    +12V1 2 15A
    +12V2 3 17A
    +3,3V 4 22A
    -12V 5 0,3A
    +5Vsb 6 2,5A
    PS. Mit z niewchodzącą wtyczką Pci_E obalony wtyczka wchodzi normalnie.

Dodano po 44 [sekundy]:

zasilacz waży ok 2,2 kg

1

Pozwól, że zapytam - czym mierzyłeś napięcia? Na czym polegało "obciążenie"? Bez obrazy, ale 95zł za taki zasilacz, to trochę przesada. Dziś na allegro poszedł za 71zł Sharkoon Silentstorm 535Watt'owy. W internecie można poczytać jego specyfikację i testy i wypada (bez obrazy) o niebo lepiej ;). Jak na 500W, trochę mało waży ;). Sprawdź przede wszystkim, czy napięcia są stabilne, czy skaczą pod obciążeniem.
    Pozdrawiam
    Holcer

0
    Spec Overclocking

+12v - 13.11 !!!! Norma przekroczona!!!!
    Podsumowując za cenę 95 zł jest to jeden z lepszych i stabilniejszych zasilaczy niskobudżetowych.

Przy takim napięciu to dyski długo nie pociągną, chyba, że używasz starych dysków np. 4gb wtedy im to wszystko jedno będzie.
    Zakładam, że pomiar miernikiem dokonany? I jeśli miernikiem to jest to zabijacz komputera, nie zasilacz komputerowy.

0
    Poziom 14  

a waszym zdaniem ile powinien kosztowac zasilacz dla przeciętnego gracza??

0

Wiele zależy od sprzętu. Dla kart w układzie SLI i procesorów 2-u rdzeniowych wypadałoby, aby zasilacz miał przynajmniej 500W, ale 450 też powinien wystarczyć. Jeśli szukasz czegoś za w miarę rozsądną cenę, to popatrz na oferty takich firm jak Corsair, czy Amacrox.
    Pozdrawiam
    Holcer

0
    Poziom 14  

Akurato statnio myśle nad zmianą zasilacza :) dzięki za ceną wskazówke

0

Poziom 25  

Mój domowy pc służy do grania , słuchania muzyki i do oglądania filmów. Maksymalne obciążenie pc było dokonane programami : prime95 , 3Dmark06 , a w czasie tego wszystkiego w programie everest ultiimate edition działał system stability test. Dysk mam nowy seagate sata II i na tym 13v w stresie a normalnie 12.74 chodzi normalnie. Ma 250 gb.

[Używaj proszę dużej litery na początku zdania. Poprawiłem. Gdy chcesz coś dopisać użyj przycisku "zmień".
    Pozdrawiam
    Holcer]

0

W takim wypadku skąd wiesz, czy zasilacz był maksymalnie obciążony? Wiadomo - podzespoły były obciążane, ale nie musi oznaczać to tego, że zbliżyłeś się do zużywania 500W przez swój sprzęt. Co do pomiarów napięć - NAPIĘCIA NA ZASILACZU MIERZYMY TYLKO MIERNIKIEM! Już tyle razy pisane było o tym w wielu tematach, że sam się dziwie wciąż powtarzającym się odpowiedziom "Napięcia podał mi Everest". Czy nie za bardzo ufacie temu programowi? Osobiście często spotykałem się z tym iż ów program przekłamywał za równo temperatury, a tym bardziej napięcia. Polecam raczej używać go jedynie do identyfikacji sprzętu. Do pomiarów temperatury najlepszy jest po prostu BIOS. Zmierz napięcia multimetrem i napisz jak wyglądają rzeczywiście.
    Pozdrawiam
    Holcer

1

Jak bys nie wiedział jak się mierzy napięcia: KLIK

Jeśli nie masz multimetra to albo zapukaj do sąsiada, albo udaj się do najbliższego sklepu elektronicznego :)

0