Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Termostst w starym bolierze.

RafM 11 May 2008 22:44 1986 7
 • #1
  RafM
  Level 14  
  Bojler posiada grzałke 3x1,5 i termostst - taki wkładany w specjalną rurke z boku bojlera. Kupiłem nowy termostat - jest to taki precik dl. około 30 cm wkładany w rurke zamontowaną w bojlerze. Po włązeniu wyszstko działa OK ale się nie wyłącza. Termostat - jego pręcik nie nagrzewa się wogule. Co może być przyczyną ? Kamień ?
  Bojler jest ocieplony więc ciężko się do niego dostać. Ale koniec tej rurki do której wkładany jest termostat jest chłodny mimo ciepłej wody lecącej z kranu. Doradzcie coś.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Zbych034
  Level 38  
  Woda ciepła może być w górze bojlera a w dole chłodna. Może termostat jest włożony za płytko albo Ty za mało cierpliwy. Ustaw go na minimum i poczekaj aż woda nagrzeje się na dole.
 • #3
  RafM
  Level 14  
  Bojler był włączony 50 min.
  Bojler wisi poziomo. W połowie znajduje się grzałka. Miejsce jej wkręcenia było omcno ciepłe. Mocowanie to wystaje tak samo jak rurka do mocowania termostatu (termostat jest niżej o kilka cm). Termostat włożyłem cały do końca (30 cm). Po wyjęciu nie był nawet letni. Zapowietrzony ? Ujście wody jest u góry. Dopływ po przeciwnej stronie grzałki i termostatu

  termostat typ PRUMEL typ w68

  http://hurtownia.super.sklep.pl/product_info....e/Regulator__temperatury_W-68/products_id/262
 • #4
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Pokręć gałką termostatu. Powinno być słyszalne jego klikanie. Jeżeli tak jest, to wszystko w porządku, będzie sie wyłączał, ale po osiągnięciu przez wodę zadanej temperatury.
 • #5
  RafM
  Level 14  
  Termostat działa OK. Po włożeniu do szklanki gorącej wody odłącza stycznik a tym samym grzałke. Problem jest w tym że pręt grzałki nie jest ogrzewany. Ryrka w którą wkłada się termostat nie oddaje ciepła do niego bo sama jest zimna. Woda z kranu leci gorąca. Coś jest nie tak z bojlerem wewnątrz chyba. Czy może być tyle syfu, kamienia itd. ?
 • #7
  RafM
  Level 14  
  A jak sie czysci taki bojler ? Jakimś środkiem ? Są tam dwa otwory - dolotowy od dołu i wylotowy od góry.
 • #8
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Musi być jeszcze otwór zaślepiony blachą skręconą na kilkanaście śrub. Musisz je odkręcić i ręką wygrzebać cały ten syf