Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Egzamin zawodowy (praktyczny) dla zawodu Technik Elektronik

12 Maj 2008 00:24 5230 4
 • Poziom 14  
  Witam!
  Jestem uczniem ostatniej klasy jednego z techników elektronicznych.Osiemnastego czerwca tego roku czeka mnie egzamin praktyczny potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technika elektronika. Chciałem sie podzielic informacjami jakie udało mi się zdobyć.Mianowicie chodzi o arkusz egzaminacyjny oraz klucz odpowiedzi do niego.

  Na początku roku szkolnego byłem zszokowany tym, że w naszej szkole zdało ten egzamin zaledwie 2,5% uczniów piszących go czyli jedna osoba. Po zapoznaniu się z kluczem odpowiedzi doszedłem do wniosku, że egzamin ten to jakaś paranoja.Niedość, że przeprowadzany jest on w formie pisemnej tak jak i pierwszy (teoretyczny) etap to jeszcze ma on znikomy związek z praktyką ponieważ za prawdziwe praktyczne wiadomosci naliczyłem jedynie 25 punktów w całym egzaminie, a aby zdać ten egzamin uczeń musi zdobyć conajmniej 75% czyli 75 punktów, które są przyznawane za przepisywnie wiadomości z treści zadania.

  Proszę zwrócić uwagę na błąd jaki pojawia się w zadaniu. Do zbadania mocy wyjściowej wzmacniacza o mocymniejszej od 20W mamy miernik mocy wyjściowej mierzący moc większą od 20W. Może to i nie jest jakis wielki błąd lecz czy w poważnym egzaminie państwowym powinien się on znaleść?

  Proszę wszystkich o wyrażenie swych opini na ten temat.
  zdjęcia usówam

  Cóż to za pomysł - pytać o coś i umieszczać "płatne" załączniki? Przycisku "Załaduj zdjęcie" jeszcze Kolega nie zauważył? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic971744.html
  Poprawiłem. [Mirek Z.]
 • Poziom 18  
  Ja zdawałem ten egzamin rok temu. Zdałem go na 94% więc nie wiem w czym problem. Ten egzamin w porównaniu do poprzednich lat był dość prosty. A klucz jaki jest taki jest. Po prostu trzeba się nauczyć myśleć według tego klucza. Tak niestety teraz wygląda zdobywanie zawodu ;)
 • Poziom 14  
  No właśnie. Nie są sprawdzane umiejętności praktyczne a czytanie tekstu ze zrozumieniem.
 • Poziom 18  
  To jest egzamin po szkole więc nie mogą pytać o coś czego sami nie są wstanie nauczyć. Jakby szkoły miały kasę na pracownie to by mogły czegoś wymagać więcej a przeprowadzić taki egzamin w wersji praktycznej to sa duże koszta. no i dopiero wtedy by mało było osób zdających te egzaminy;)
 • Poziom 14  
  No dobra. To dlaczego znieśli prace dyplomowe, które zdawały swą tolę. Co roku od nauczyciela pracowni słyszałem, że w tym roku będzie już prawdziwy praktyczny egzamin, a dwa miesiące przed egzaminem okazywało sie, że znow jest on tylko na papierze, bo komisje egzaminacyjne nie maja kasy.