Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Egzamin zawodowy (praktyczny) dla zawodu Technik Elektronik

fafik1988 12 May 2008 00:24 5521 4
 • #1
  fafik1988
  Level 14  
  Witam!
  Jestem uczniem ostatniej klasy jednego z techników elektronicznych.Osiemnastego czerwca tego roku czeka mnie egzamin praktyczny potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technika elektronika. Chciałem sie podzielic informacjami jakie udało mi się zdobyć.Mianowicie chodzi o arkusz egzaminacyjny oraz klucz odpowiedzi do niego.

  Na początku roku szkolnego byłem zszokowany tym, że w naszej szkole zdało ten egzamin zaledwie 2,5% uczniów piszących go czyli jedna osoba. Po zapoznaniu się z kluczem odpowiedzi doszedłem do wniosku, że egzamin ten to jakaś paranoja.Niedość, że przeprowadzany jest on w formie pisemnej tak jak i pierwszy (teoretyczny) etap to jeszcze ma on znikomy związek z praktyką ponieważ za prawdziwe praktyczne wiadomosci naliczyłem jedynie 25 punktów w całym egzaminie, a aby zdać ten egzamin uczeń musi zdobyć conajmniej 75% czyli 75 punktów, które są przyznawane za przepisywnie wiadomości z treści zadania.  Proszę zwrócić uwagę na błąd jaki pojawia się w zadaniu. Do zbadania mocy wyjściowej wzmacniacza o mocymniejszej od 20W mamy miernik mocy wyjściowej mierzący moc większą od 20W. Może to i nie jest jakis wielki błąd lecz czy w poważnym egzaminie państwowym powinien się on znaleść?

  Proszę wszystkich o wyrażenie swych opini na ten temat.
  zdjęcia usówam

  Cóż to za pomysł - pytać o coś i umieszczać "płatne" załączniki? Przycisku "Załaduj zdjęcie" jeszcze Kolega nie zauważył? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic971744.html
  Poprawiłem. [Mirek Z.]
 • #2
  T1omek
  Level 18  
  Ja zdawałem ten egzamin rok temu. Zdałem go na 94% więc nie wiem w czym problem. Ten egzamin w porównaniu do poprzednich lat był dość prosty. A klucz jaki jest taki jest. Po prostu trzeba się nauczyć myśleć według tego klucza. Tak niestety teraz wygląda zdobywanie zawodu ;)
 • #3
  fafik1988
  Level 14  
  No właśnie. Nie są sprawdzane umiejętności praktyczne a czytanie tekstu ze zrozumieniem.
 • #4
  T1omek
  Level 18  
  To jest egzamin po szkole więc nie mogą pytać o coś czego sami nie są wstanie nauczyć. Jakby szkoły miały kasę na pracownie to by mogły czegoś wymagać więcej a przeprowadzić taki egzamin w wersji praktycznej to sa duże koszta. no i dopiero wtedy by mało było osób zdających te egzaminy;)
 • #5
  fafik1988
  Level 14  
  No dobra. To dlaczego znieśli prace dyplomowe, które zdawały swą tolę. Co roku od nauczyciela pracowni słyszałem, że w tym roku będzie już prawdziwy praktyczny egzamin, a dwa miesiące przed egzaminem okazywało sie, że znow jest on tylko na papierze, bo komisje egzaminacyjne nie maja kasy.