Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TERMET BC typ G-17-30-B,C

maec 12 Maj 2008 08:49 1701 3
  • #1 12 Maj 2008 08:49
    maec
    Poziom 2  

Witam
    Używam przepływowego podgrzewacza wody typ Termet G17-30-B,C na gaz płynny. Od pewnego czasu zaczął pojawiać się następujący problem: po włączeni świeczki piecyk pracuje normalnie około 0.5h później świeczka gaśnie i w żaden sposób nie można jej zapalić. Po puszczeniu pokrętła od gazu, prawidłowo świeczka powinna zostać zapalona a ona gaśnie i nic z tym nie można zrobić. Piecyk zasilany jest z butli 11kg
    Proszę o pomoc !!!

0 3
  • #2 13 Maj 2008 05:32
    DonRomano
    Poziom 33  

Trzeba sprawdzić czy świeczka prawidłowo podgrzewa termoparę oraz dokładnie wyczyścić samą termoparę.
    Należy również sprawdzić ciąg komina, możliwe że podgrzewacz jest wyłączany przez czujnik ciągu.

1
  • #3 14 Maj 2008 20:56
    maec
    Poziom 2  

Witam ponownie
    Zrobiłem wszystko według zaleceń. Problemem była zabrudzona termopara, po wyczyszczeniu której piecyk jak narazie działa poprawnie!!

Mam jeszcze jedno pytanie :
    Czy moża zaradzić tamu że piecyk przestaje pracować po opróżnieniu 2/3
    butli ?? Gdy podłącze ją do kuchenki gazowej pracuje jeszcze ok 1,5tyg!!!! Czy fakt że piecyk już na niej nie pracuje jest spowodowany spadkiem ciśnienia w butli ??

0
  • #4 17 Maj 2008 20:17
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Nie mam doświadczenia w użytkowaniu w ten sposób butli z piecykiem, ale pewnie nic nie da się zrobić.
    Tylko nie odwracaj butli do góry dnem, bo możesz z piecyka zrobić pochodnię!!!

0