Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zablokować Hormann SupraMatic - raz jeszcze

19 Kwi 2008 20:13 3547 11
  • Poziom 2  
    Mieszkam w bloku nad bramą garażową - nie ma z tym większych
    problemów, ale od miesiąca jest nowy użytkownik jednego z garaży,
    posiadacz wielkiego BMW w zgrabnym dresie, który uwielbia bawić się
    bramą w okolicach 1-2 w nocy (po kilka-kilkanaście razy brama w górę i
    w dół). O ile w dzień brama nie jest słyszalna, to w nocy kilka razy
    pod rząd robi już problem, prośby do pana pozostały bez efektu.
    I tu pojawia się pytanie - czy można jakoś zakłócić działanie pilota
    do bramy ? (bo chyba to otwieranie i zamykanie bramy na pilota tak
    rajcuje pana)

Pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 28  
    Legalnych raczej nie ma, zarówno baseball jak i zakłócanie wykracza poza normy.
    Ingerencja w układ sterowania by pomogła, gdyby po każdym otwarciu następne mogło zadziałać dopiero minutę (albo dwie, trzy) po poprzednim.
    Układ niestety by się nie sprawdzał w godzinach szczytu wyjazdów do pracy, ale gdyby jeszcze zegar uruchamiałby go tylko w godzinach 22:00 - 5:00 to by mogło się przyjąć. Niestety nie wierzę w tak dobrą wolę administracji.
  • Poziom 15  
    Jak stara jest ta brama a raczej napęd do niej? Zależnie od orientacyjnego rocznika różne były pasma pracy. Mam napęd Boscha i tam jest sterownik na pasmo w pobliżu 2m (chyba sądząc po scalakach). Jeśli zakłócić należałoby zbudować generator dość prosty np. na rezonatorze SAW i stopień mocy tak ok. 5mW umieszczony blisko napędu skutecznie zatka sterownik (rozwiązanie dla nowszych układów z pasma 70cm). A pisałem już że jest to nielegalne (chamstwo zwalcza się chamstwem).
  • Poziom 2  
    Dzięki za info - nie ma co administracji spisywać na straty, też wątpię, ale jutro się pofatyguję.
    Czy mogę gdzieś poczytać o mniej legalnych metodach i czy jest jakaś techniczna możliwość ustawienia zakłócania w określonych godzinach (np. 1-5) ?
  • Moderator
    Cześć.

mmmarecki napisał:
    ...Czy mogę gdzieś poczytać o mniej legalnych metodach i czy jest jakaś techniczna możliwość ustawienia zakłócania w określonych godzinach (np. 1-5) ?

Raczej nie na elektrodzie, bo było by to sprzeczne z 1 punktem regulaminu :) .
  • Poziom 2  
    Sama brama jest dość nowa - początek roku 2007, więc dość świeży model
  • Poziom 16  
    Może wystarczy PMR z regulacją mocy. Próbowałem u mnie kilka kanałów obok właściwej częstotliwości i skutecznie zatykał odbiornik sterowania bramy. A skrót przydałby się po to by za bardzo nie śmiecić poza sąsiadem i przy okazji nie przegrzewać radyjka. Podstawa sukcesu to po pierwsze znaleźć właściwą częstotliwość. Duża część bram działa na paśmie 433mhz czyli tam gdzie pmry.
  • Moderator
    walas2000 napisał:
    ...Duża część bram działa na paśmie 433mhz czyli tam gdzie pmry.

Kolego nie wprowadzaj w błąd innych. Jak nie wiesz, to nie pisz.

PMR-y nie pracują "na paśmie 433mhz" (poprawnie pisze się 433 MHz), tylko w okolicy 446 MHz.
  • Poziom 16  
    "Dziękuje" kolego c2h5oh za poprawę i usunięcie postu. Oczywiście chodzi o pasmo 70cm . A może legalnie poprosić go o pokazanie atestu na te sterowanie? Dużo teraz w sprzedaży chińszczyzny bez atestu , czasami proste metody są bardziej skuteczne.
  • Poziom 28  
    Kolega chyba nie za bardzo orientuje się w markowych napędach do bram. Wierz mi, że Hormann dba o jakość swoich produktów i ich zgodność z wymaganiami zasadniczymi i na pewno są wystawione deklaracje zgodności. Poza tym współczesne systemy Hormanna pracują na 868 MHz.
  • Poziom 2  
    Witam,

Pisałem jakiś czas temu o potrzebie znalezienia sposobu na zakłócenie bramy garażowej, która znajduje się pod mieszkaniem - chodziło o nowego sąsiada, który znajduje rozrywkę w bawieniu się po nocach pilotem.
    Sprawa jest niestety nadal aktualna, ale dowiedziałem się już co to za napęd - Hormann SupraMatic H 2 i pracuje na częstotliwości 868,3 MHz - co pomogłoby unieszkodliwić taki napęd w nocy ? nadajnik z innej bramy na tej samej częstotliwości ? jak się do tego zabrać ?

Pozdrawiam
    Marek

Moderowany przez c2h5oh:

Regulamin, punkt 10.5.
    Proszę kontynuować zaczęty temat, a nie, bez uzasadnionej przyczyny, zakładać nowy.
    Tematy scaliłem.

• Poziom 30  
    A jesteś pewien, że to coś pomoże? Może on się tą bramą nie bawi, tylko jakiś sygnał dziwny ją otwiera (skoro dzieje się to zawsze o tej samej porze), albo jest uszkodzona?