Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pioneer deh 2000 brak głosu

meszok 12 Maj 2008 12:00 1085 4
  • #1 12 Maj 2008 12:00
    meszok
    Poziom 2  

Witam. Niedawno kupiłem pioneer de 2000 radio grało ok tylko przy podgłaszniu strasznie szumiało w głośnikach. Jakieś dwa dni temu radio przestało grać podłączyłem starego blaupunkta i gra ok nawet jak głośno podgłosze. Moje pytanie jest następujące: Czy radio mogło sie zepsuć z powodu słabych głośników dodam że pioneer jest dość mocny 4x50W i czy to szumienie mogło być spowodowane tym że głośniki nie dawały sobie rady z tym radiem. Stary blaupunkt jest dość słaby jak sie dobrze orientuje to ma 4x25. Prosze sie nieśmiac bo nieznam sie zabardzo na takich rzeczach a bardzo zależy mi na fachowej opini.

0 4
  • #2 12 Maj 2008 12:15
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

To trzeba dopiero zdiagnozować - bo nie istnieją gotowe recepty.

A stary Blaupunkt nie jest wcale słaby tylko ma podaną prawdziwą moc ;) bo z 12V nie udaje się osiągnąć większej mocy , a że ludzie lubią większe cyfry to producenci je drukują ;)

0
  • #3 12 Maj 2008 12:16
    puszak
    Poziom 28  

Zarówno ten pionek ja i te drugie radio ma mniej więcej tyle samo mocy (pomimo tego co pisze na obudowie czy gdzie tam) Radio nie mogło ulec uszkodzeniu przez "za słabe głośniki". O ile sa sprawne i mają impedancję 4Ω lub więcej gdyż radio te może wsółpracować z głośnikami o impedancji 4Ω i w zwyż. To czy głośniki miały 5W czy też 500W nie ma znaczenia liczy sie głównie impedancja.
    Czy te szumienie to było takie jakby charczenie ?

0
  • #4 12 Maj 2008 19:10
    meszok
    Poziom 2  

Tak zgadza sie gdy głośniej podgłosiłem to strasznie charczało. A głośniki mają 4Ω.

0
  • #5 13 Maj 2008 15:14
    djlj24
    Spec od car audio

W takim razie na początek warto sprawdzić czy końcówka mocy jest poprawnie przylutowana (bez zimnych lutów) a jak to nie pomaga to ją podstawić.

0
  Szukaj w 5mln produktów