Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karetka w OKI 3320. Jak ją wyjąć? Co dalej?

12 Maj 2008 12:03 2554 4
  • Poziom 12  
    Witam.

Panowie jak wyjąć karetkę z tej drukarki. Jak narazie doszedłem do momentu gdy wyjmuję głowicę i odkręcam dwie śrubki. I tu koniec nie wiem jak zdjąć teraz tą większą część karetki z tej listwy po której ona się przesuwa. Zaważyłem, że przymocowana ona jest jakimś białym plastikowym zaczepem. Co zrobić dalej?
  • Poziom 21  
    musisz najpierw wyjąc metalowy pręt po którym wózek się przesówa aby go wyjąc to musisz rozebrać cała elektronikę po lewej stronie i wysunąć go w lewo ten biały zaczep to tylko luzujesz śrubkę odsuwasz go do tyłu i po kłopocie
  • Poziom 11  
    jak kolega napisal ze wyjal glowice i odkrecil dwie srobki tzn ze naped karetki ze space motorem jest odczepiony od metalowej czesci ktora sie porusza po metalowym precie.
    skoro masz w takim stanie drukarke to musisz lekko uniesc karetke tak by byla naprawde oddzielnie z mocowaniem glowicy i teraz pociagnij ja od siebie w tedy ten bialy zatrzask naciagnie sie w druga strone i karetke wysuniesz z tej metalowej listwy.
  • Poziom 13  
    Jak masz odkręcone od przodu 2 śruby, to zobacz pod tasiemką barwiącą z tyłu jest miejsce na śrubokręt krzyżowy (poluzuj śrubkę, a potem zupełnie z tyłu tuz pod karetką znajdziesz taką brązową wajchę - odsuń ją. Bez problemu podniesiesz karetkę. Będzie wisiała na taśmie, którą możesz odpiąć z płyty, lub rozpinając zatrzaski na karetce od spodu (uważaj,, żeby w czasie tej czynności nie pogubić kółek zębatych z karetki).

• Poziom 31  
    Przesuń karetkę max w prawo/po wykonaniu czynności które opisał kolega powyżej/ i wtedy ja wyjmiesz, ale uważaj na napęd pod karetką, jak sie rozsypią kółka, to zycze powodzenia :-)