Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar CP 200 - nie chłodzi

12 Maj 2008 12:36 4914 6
  • Poziom 9  
    Mam problem z lodówką Polar CP 200. Ma ponad 5 lat i nie jest to moja lodówka (wynajmowane mieszkanie)
    Przestała chłodzić - bez względu na ustawienie 1-7, choć sprężarka burczy non-stop. Podejrzewam najgorsze, czyli ulotnienie gazu chłodzącego. Da się to jakoś chałupniczo sprawdzić? Dzwoniłem do serwisu Polar i powiedziano mi, że to faktycznie może być ulotnienie chłodziwa albo termostat (uszkodzenie termostatu dawałoby takie efekty???). Jeśli to faktycznie może być termostat, to jeszcze bym był w stanie sobie poradzić z wymianą.
    Jakie jeszcze mogą być przyczyny takiej awarii? Czy można coś posprawdzać we własnym zakresie? Czy ktoś może orientuje się co najczęściej padało w tych lodówkach.

Z góry dziękuję za wszelkie rady i sugestie.
  • Poziom 20  
    Witam.Termostat w tym przypadku pewnie sprawny,jeżeli w ogóle nie szroni to nieszczelność lub uszkodzenie sprężarki-masz pecha jak ch....a:cry:
  • Poziom 9  
    Niestety nie szroni. Dodatkowo powiem, że przy pracy lodówki słychać charakterystyczny dzwięk płynącej cieczy (chyba?), który słychać także przy poprawnie działających lodówkach.
  • Użytkownik obserwowany
    Miałem tą samą awarie w takim samym modelu.Gwarancja obejmowała 4 lata i krótko po tym terminie wysiadła,przestała chłodzić.(Może tak mają obliczone? niewiem.)Pierwsze kupiłem nowy termostat ale bez efektu ,w końcu servis 20 minut i zrobine.100pln nie moje ale działa.Koleś jakąś sprytną sprężareczką wymienił plyn i dziala , ciekawe czy to sie powtórzy .Gość mi powiedział że rozszczelnienie układu w Polarach spotyka się dosyć często.
  • Poziom 20  
    Sam nic nie zrobisz,czeka Cię jednak inwestycja w naprawę(niekoniecznie skuteczna ale próbowałbym).Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    marqs-60 napisał:
    Sam nic nie zrobisz,czeka Cię jednak inwestycja w naprawę(niekoniecznie skuteczna ale próbowałbym).Pozdrawiam

A tak z czystej ciekawości (żeby lepiej zrozumieć działanie lodówki), to o czym świadczy fakt, że radiator z tyłu lodówki jest ciepły? Czy to nie oznacza, że gaz ulega sprężaniu? Czy to błędny trop?
  • Poziom 20  
    Trop właściwy,jeżeli chcesz to proszę bardzo polecam lekturę www.google zasada działania lodówki, ale tam nie ma niestety o awariach tam tylko są sprawne.