Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

trzęsienie przy większej prędkości

12 Maj 2008 15:30 1693 5
  • Poziom 9  
    witam wszystkich,mam pytanie mianowicie: jeżdżę oplem astrą(pierwsza wersja) i za każdym razem przekraczając troszkę prędkość 90 km/h całym samochodem zaczyna trząść. Jaka może być tego przyczyna???
    za odpowiedzi z góry dziękuję. pozdrawiam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    popraw temat - co to, kurka wodna, jest "???"

Dodano po 17 [minuty]:

O teraz jest OK!
    Trzeba zacząć od wyważenia kół! Typowy objaw krzywej felgi lub uszkodzonej opony.
  • Poziom 10  
    moga byc juz zuzyte gumu na wachaczach

Dodano po 3 [minuty]:

lub glowki wachaczy
  • Poziom 33  
    Zależy czy trzęsienie występuje podczas jazdy na luzie, podczas przyśpieszania czy cały czas. Równie dobrze może być wina przegubów.

wyczyść krokowy ;) - dla tych co nie wiedzą o co chodzi to oczywiście żart :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Mój znajomy miał podobny problem w escorcie. Tylko u niego stukało tylko przy 80km/h. Przy 75km/h lub 85km/h problemu nie było.

Przyczyną była krzywa półoś.
  • Poziom 12  
    Możesz mieć kilka możliwości:
    1) niewyważone opony (ewentualnie dokładnie umyj felgi - błoto osadzone na felgach może być przyczyną bicia)
    2) uszkodzone opony tzn bąble - czyli uszkodzone wiązania strukturalne opon - szczególnie w badziewnych oponach czeskich czy polskich - zdarzyło mi się kilka razy
    3) możesz faktycznie mieć krzywą półośkę jak pisał kolega.

Możesz również zrobić takie doświadczenie - podnieś auto na podnośniku ale tak aby koło zwisało swobodnie, w powietrzu, lecz aby półoś nie tarła po ramie - podnieś czymś wahacz, ale stabilnie. Podłóż kliny pod koła KONIECZNIE, zaciągnij ręczny i włóż jedynkę - niech silnik pracuje powoli. W tym czasie możesz obserwować jak zachowuje się koło, półoś i cała reszta. Troszkę się napracujesz, jednak będziesz widział "na żywo" co się dzieje z pojazdem. Pozdrawiam. Roman