Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopia rejestru w Win XP Prof

12 Maj 2008 20:22 1307 5
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Witam.
    Mój problem polega na tym że za każdym razem po modyfikacji rejestru w gałęźi:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
    (ograniczenie listy menu, lista programów udostępnionych itp) po restarcie powraca stary wpis z kopii. Czy jest jakiś sposób na zablokowanie albo usunięcie kopii rejestru? Jeśli podobne posty już się trafiły na forum to proszę o linki.
    Robię to z poziomu użytkownika a do admina niestety nie mam hasła, bo laptop był zakupiony na giełdzie ale ze względu na programy na nim zawarte nie chcę jeszcze instalować nowej wersji OS-a.
    Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Widzę że jakoś nikt pomysłu nie ma :D
    To może ja pomogę ale tylko z hasłem do admina
    Ściągn sobie NT Password tym zdejmiesz hasło admina
    Dzięki za linka.
    A jeśli ktoś nie posiada FFD tylko CD/DVD to może sciągnąć stąd obraz na CD
    Hasło usunąłem, teraz czas na rejestr :D
    Program bardzo dobry, nie musowo czyścić hasła, można nadawać uprawnienia administratora dla dowolnego użytkownika (na własną odpowiedzialność).
    Rejestru jak nie dało się zmienić tak dalej to pozostało. Problemem jest chyba powłoka oparta na skryptach. Sprobuję wmic.exe
    Na moim prywatnym kompie wszystkie operacje na rejestrze idą, można powiedzieć z marszu.
    a na tym coś nie tak :cry:
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Być może zmiana uprawnień do tej gałęzi coś pomoże.
    (ppm na tej gałęzi w regedit -. uprawnienia).
    Witam!
    Problem rozwiązany!
    Wszystkemu winne były skrypty *.jre
    Za każdym razem w procesach widoczna byla java, i po jej wywaleniu mogłem laptopa przepuszczać nawet przez maszynkę do mięsa i nie protestowała by :D
    Zmieniłem potrzebne wpisy na jakie trzeba, włączyłem j2r a tu niespodzianka część skrótów opartch na javie nie działa, ale to nie jest już problem. Skróty do linków w javie napiszę jutro. Dziękuję za podpowiedzi i zainteresowanie.
    O jaki komputer chodziło i o szczegóły proszę na pw.