Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka końcówka mocy do +\- 800zł YAMAHA M65 czy DAP P900 ??

Micharlito 12 Maj 2008 21:42 5039 23
  • #1 12 Maj 2008 21:42
    Micharlito
    Poziom 35  

Witam zastanawiam się nad zakupem końcówki mocy w w/w przedziale cenowym nie chciał bym na to poświęcać wielkich funduszy ale myslę że za 800zł wystarczy. Mam na oku Yamahę M65 2X170W /8R i 2X230W 4/R bez wątpienia zabrzmi z najwyższej klasy ale zastanawiam się również nad końcówkami DAP Audio czy ktoś wie jak zbudowany jest owy model P900 na jakich tranzystorach bazuje jak z awaryjnością jakie trafo i zasilacz tam zastosowano ?? No i oczywiście DAP to już zdecydowanie wyższa moc ale co z brzmieniem chyba najgorzej nie jest zwykle takich końcówek słuchałem na kolumnach estradowych więc odsłuch na tym w porównaniu do domowych jest zupełnie inny. Jak narazie mam kolumny Altus 300 jednak planuję zmianę na ZEUSki dlatego końcówka musi obsługiwać 4ohm. Co o tym sądzicie co lepiej wybrać jaka jest różnica w dźwięku i awaryjności końcówek DAPa ? Lepiej brać coś sprawdzonego z mniejszą mocą czy iść na całość ??

0 23
  • #2 15 Maj 2008 19:27
    Pele133
    Poziom 16  

Raczej ta Yamaha odpada :/ Bo Zeusy mają moc nominalną 250W a max 400W a jeszcze do tego dochodzą te Altusy :/ to już ta Yamaha zdecydowanie odpada, no chyba że nie zależy Ci na pełnym brzmieniu a przy tym nie słuchasz głośno muzyki :D Ale jeśli chcerz coś mocniejszego to na twoim miejscu bym wybrał tego DAP-a, bo ten P900 on ma już 2x450W przy 4 ohm :D
    Pozdrawiam.

0
  • #3 15 Maj 2008 19:41
    Micharlito
    Poziom 35  

Końcówka miała by do napędu tylko ZEUSy, ALTUSy zostaną sprzedane ale dopiero na lato jak przybędzie trochę funduszy. Generalnie już podjąłem decyzję na nowego P900 mnie nie stać ponad 1000zł a używka już poszła :/ Teraz mam dylemat nad tą M65 o jej poborze mocy o czym pisałem w innym poście. Jeżeli kolega wie co YAMAHA wtedy kombinowała proszę o info

0
  • #4 15 Maj 2008 21:41
    Pele133
    Poziom 16  

Niestety nie udało mi się znaleść żadnych informacji w internecie na temat tej Yamahy M65 :( Ja bym wybrał na kolegi miejscu jednak tego DAP-a, a co do Altusów, to tak za ile kolega by sprzedał ? jestem chętny :D jak co to prosze pisać na mój nr gadu-gadu Pozdrawiam.

0
  • #5 15 Maj 2008 21:58
    Micharlito
    Poziom 35  

Jej osiągi są bez wątpienia wysokie oczywiście nie aż takie jak DAP ale jakość dźwięku to chyba nie pozostawia wątpliwości no i ogólny wygląd. Moc pisałem wyżej. A300 będę chciał sprzedać dopiero na lato jak będę miał już końcówkę która współpracuje z 4ohm no i więcej kasy na ZEUSki. Na obecną chwilę mogę sprzedać wzmacniacz YAMAHA A-720 za 450zł

0
  • #6 17 Maj 2008 08:54
    Pele133
    Poziom 16  

Doszły mnie takie słuchy że końcówki DAP grają rewelacyjnie, proszę sobie jeszcze poczytać na forum o tych końcówkach, ja słyszałem od paru znajomych osób że te końcówki DAP-a grają bardzo dobrze, że są lepsze od tych Hollywood-ów, ja bym proponował poczytanie na forum informacji o końcówkach DAP. Pozdrawiam.

0
  • #7 18 Maj 2008 15:38
    Kamil_153
    Poziom 21  

Po co kolega porównuje do jakiść Hollywoodow (rzecz jasna masz racje że DAP-y są od nich lepsze)jak tu sie rozchodzi o Yamahe przy tej mocy spokojnie wysteruje Zeusy a przy ich efektywności chałasu Ci na pewno nie zabraknie:)) Ja do domu to bym brał tą Yamahe

0
  • #8 18 Maj 2008 16:19
    piotrdx626
    Poziom 28  

Jak do domu to Yamaha, ale znając życie na pewno będziesz robić jakieś imprezy to weź DAP'a. Ja mam 7-setke i gra dobrze, wczoraj grała cały dzień na jednym subbasie 15'' 250watt i jednej kolumnie omni...też 15". Grała na 2/3 mocy i cały czas zimna była (w końcu ma 2 wentylatory) Mieszkam obok boiska i wszyscy co tam byli sie patrzyli skąd tak głośno muzyka gra :P Przemyśl czy będziesz robić imprezy czy tylko będziesz w domu będziesz słuchać muzy.

P.S. Mam też hollywooda 600 i 25-30 imprez działała bez awaryjnie :P tylko, że ma około 90watt prz 8ohm :D

0
  • #9 18 Maj 2008 19:32
    Pele133
    Poziom 16  

Co z tego że Dap to jest końcówka estradowa, ale Zeus-y mają każda kolumna po 400W a ten DAP P900 ma 450 W na jeden kanał, więc grało by rewelacyjnie, ja znam jedną taką osobę co używa DAP-a do celów domowych na kolumnach domowego użytku i gra mu wyśmienicie, ja nie widze żadnego problemu że to mogła by służyć końcówka do tych Zeus-ów.

0
  • #10 18 Maj 2008 21:51
    Micharlito
    Poziom 35  

Witam YAMAHA to sprzęt niezawodny i jakościowy co nie ulega wątpliwości jednak mimo to skuszę się w najbliższym czasie na DAPa końcówka musi mieć moc imprezy mogą być a w domu jak słucham to musi być moc. P900 pracuje w klasie AB także jest to wysoka klasa kiedy to owe YAMAHY średnio do 15-20W w klasie A później AB zastanawiam się również nad modelem P1200 moc niebagatelna 2X400 /8r i 2X600 /4r jednak ona pracuje w klasie H przez co osiąga większą moc sprawność jest wyższa.

0
  • #11 25 Maj 2008 19:02
    exik
    Poziom 25  

witam serdecznie, obserwuje temat i jestem w podobnej sytuacji :) zdecyduje sie chyba na dapa p900 rowniez do zeusow.... ale mam pytanie... bede uzywal ich w domu, czasami w wiekszym pomieszczeniu na jakis balecik... i nurtuje mnie pewna kwestia, mianowicie, dap to koncowka mocy.. posiada regulacje poziomu mocy i nic wiecej, czy nie potrzeba do tego jakiegos przedwzmacniacza? czasami trzeba dodac bądz tez odjąc troche basu/sopranu... filtr jakis włączyc/wyłączyc...? a wiec jak to sie ma w tej kwestii ?

0
  • #12 25 Maj 2008 19:12
    Micharlito
    Poziom 35  

Witaj ja wczoraj kupiłem tę końcówkę w nabliższym czasie napiszę jak się sprawuje chwilowo na A300 a w niedługim czasie potem będę kupował zeuski również zamierzam ich używać domu i na małych imprezkach. DAP ma czułość standardową 0.775V także wystarczy mu sygnał z średniej klasy karty dźwiękowej jednak żeby podbić więcej basu lub wprowadzić jakąś korektę graficzną potrzebny jest przedwzmacniacz jednak jeżeli już kupować to najlepiej mixer. Jak się zdecydujesz i ewentualnie będziesz miał już to podłączone napisz i swoją opinie o tym sprzęcie ;)

0
  • #13 25 Maj 2008 19:25
    exik
    Poziom 25  

mixer... hmm, sporo tam do namieszania, myslalem jednak o czyms prostszym... ale zupelnie nie mam pomyslu z czym go polączyc..

0
  • #14 25 Maj 2008 20:37
    Micharlito
    Poziom 35  

Przedwzmacniacz jakiejś dobrej firmy np YAMAHA czy UHER są takie na allegro mogą sie przyczynić do polepszenia dźwięku. Mixer jednak daje ogrom możliwości nie musisz korzystać z wszystkich ale zawsze fajnie jak są w pogotowiu.

0
  • #15 26 Maj 2008 13:08
    exik
    Poziom 25  

witam serdecznie, kupiłem przedwzmacniacz Yamahy cx-50 dokladnie.. czyli model juz bardziej wyzszy niz nizszy :) i mam takie pytanko, jak on zagralby w polaczeniu z DAP'em p900 powiedzmy.. wykorzysta jego pełne mozliwosci? nie bedzie zadnych spzrecznosci. Pierwszy raz się bawie w wzmacniacze dzielone, a więc prosiłbym o odpowiedz :)
    Pozdrawiam

0
  • #16 26 Maj 2008 17:21
    Micharlito
    Poziom 35  

Wykorzysta pełne możliwości gdyż ta yamaha oddaje raczej 1.2V na wyjściu. Tyle że max mocy wzmacniacza może być wcześniej niż tradycyjnie. Bez wątpienia jakość dźwięku się polepszy będzie to dobry zestaw sam będę nad takim czymś myślał lub ewentualnie jakiś mixer.

0
  • #17 10 Cze 2008 20:14
    Micharlito
    Poziom 35  

Witam obserwujących temat i niezdecydowanych co do zakupu końcówki. Szukałem sprzętu w miarę taniego nie profesjonalnego nie będę tym grał w upał tydzień tylko w domowym zaciszu więc np ADS był by aż nadto a chciałem też dużo mocy więc wybór jak już pisałem padł na DAPa. Bez wątpienia to najlepsza końcówka niższego segmentu wszelkie Omtroniki, Reloopy itd się chowają ostatnio czytałem nawet że T.amp produkuje na tych samych elementach ba nawet na takim samym ułożeniu elementów w końcówce.
    Ok przechodząc do mocy to może i jest ona naciągnięta 2X300 /8r ale bez wątpienie nie dużo, a nawet jak mocniej CLIP się zaświeci sądzę że preferowane 300W oddaje. Dźwięk jest bardzo dobry stereofonia na piątkę czysty i wyraźny gra nawet lepiej niż część wzmacniaczy domowych w końcu klasa AB. Kolumny jakie mam do odsłuchu to Altus 300 i na prawdę potrafi ta końcówka im tak dołożyć że GDN uderzy o dno magnesu! Basu jej nie brakuje czuć zapas mocy i zwykłym sygnałem z komputera ciężko ją wysterować. Aczkolwiek jest to możliwe.
    Budowa - końcówka siedzi na 3 parach znanych tranzystorów 2SC5200/2SA1943 trafo jest duże i masywne a w zasilaczu spotkamy 4X10 000uF
    Waga to 15.2kg (mierzone)
    Końcówka jest wyposażona w układ miękkiego startu (soft start) działa on bardzo szybko na chwilę zaświecą się diody PROTECT i po sekundzie końcówka jest gotowa do pracy. Po wyłączeniu te same diody świecą przez chwilę (dłuższą)
    Wady - jak narazie nie stwierdziłem większych jak za tę cenę chyba lepiej trafić nie można jedyne co może denerwować to dość odczuwalny szum wentylatorów jednak nawet bardzo cicha muzyka maskuje ten problem.
    Końcówkę mam blisko 2 tygodnie od tego czasu wiele razy grała prawie na max mocy niekiedy migały diody CLIP nie grzała się mocno i nie powiem złego słowa, spisywała się dobrze nawet napędzając estradowe LDM 300W /8r
    Podsumowanie - końcówkę zakupiłem używaną za trochę więcej niż połowę ceny nowej także dla mnie koszta zakupu nie były wysokie. Uważam że za te cenę warto mimo że nowa to już większy wydatek, końcówka gra czysto i wyraźnie dysponuje dużą mocą i jest zbudowana jak na produkt w tej cenie stosunkowo dobrze. Dla zainteresowanych mogę podesłać zdjęcia.

0
  • #18 12 Cze 2008 11:20
    zet28
    Poziom 15  

A jak wygląda sprawa z szumem własnym tej końcówki? Czy przy cichym słuchaniu w domu da sie przeżyć/

0
  • #19 12 Cze 2008 12:16
    Micharlito
    Poziom 35  

Szumienia tak do 4 nie słychać za mocno zależy to też od karty dźwiękowej jaką podany ja mam SB Audigy 2 więc ma wysoki stosunek szumów. Szum odczuwalny słychać wyraźnie po podkręceniu do 8 wtedy z głośnika basowego słychać jak by odgłos wentylatora. Jednak nawet cicha muzyka bardzo cicha na 8 maskuje ten efekt generalnie szumy są ale trzeba się przyczepić żeby je dostrzec. Zwykle mam końcówkę ustawioną na 1 i na winampie reguluję głośność choć i tam trzeba zejść często do 20% żeby było stosunkowo cicho.

0
  • #20 12 Cze 2008 12:51
    zet28
    Poziom 15  

Sygnał będe podawał z przedwzmacniacza technicsa SU-C800UM2 ale chce kupić dapa 1200 .Czasami stosowany w domu a często na imprezy różnego typu. Obecnie posiadam sharpa 8800 myśle że różnica będzie znaczna choć martwią mnie te szumy , teraz niby 200 rms na kanał a gdzie tu z 300 a i więcej.

0
  • #21 12 Cze 2008 13:01
    Micharlito
    Poziom 35  

Z sharpem to nie ma porównania one są bardzo oszczędnie budowane zresztą sama cena o tym mówi. DAP P1200 ma deklarowane 2X400W na 8ohm i myślę że te 360W spokojnie odda a przy mocniejszym zaświeceniu diody CLIP i te 400W powinien oddać mam zdjęcie P1200 w razie czego mogę ci podesłać, oczywiście zdjęcie środka.

0
  • #22 13 Cze 2008 12:45
    zet28
    Poziom 15  

O zdjęcia by sie przydały , będe bardzo wdzięczny. Myśle jeszcze nad omnitronic P-1500 , widziałem jak sie sprawdza przy 4 ohm na kanał przy graniu ciągłym przez 6 godzin na 3/4 mocy i powiem że nie wiem co sądzić po wypowiedziach na forum a tym co widziałem.

0
  • #23 13 Cze 2008 21:21
    Micharlito
    Poziom 35  

OMTRONIC zdecydowanie bardziej naciąga moc są to wzmacniacze z podobnej półki na moje oko DAP w tej samej cenie wypada lepiej zdjęcia podeśle na mail.

0
  • #24 14 Cze 2008 19:23
    zet28
    Poziom 15  

Czytałem jedną wypowiedź na temat omnitronica 1500 i dapa 1600 , ktoś stwierdził iż ten dap o wiele lepiej nie zagra jak już to będzie niewielka odskocznia. Nie wiem sam co wybrać nie chce popełnić błedu w wyborze. Różnica w cenie jest około 200zł. Dzięki za fote dapa teraz będe szukać fotki omnitronica. Jestem zdecydowany na dapa ale zobacze co ma w środku omni. To że to chinczyk nie musi oznaczać że jest do niczego.

0