Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-2000MPB - napis MUTE

Lizulla 12 Maj 2008 22:19 12960 14
  • #1 12 Maj 2008 22:19
    Lizulla
    Poziom 9  

Witam,
    Kupiłam sobie radio model jak w temacie, zamontował mi je mechanik i spoko grało.
    Ale jeszcze w ten sam dzień coś nacisnęłam przez przypadek i na wyświetlaczu pojawił się wielki napis MUTE skutkując tym że głośniki przestały grać.
    Wyjełam panel po 2 chyba godzinach włączyłam i było ok.
    Ale po następnym naciśnięciu guzika audio znowu pojawił sie napis MUTE i głośniki zgasły. Stan ten utrzymuje sie od kilku dni i nie pomaga naciskanie czegokolwiek>nic nie gra.
    W instrukcji obsługi na ten temat zero informacji.
    Czy ktokolwiek może mi pomóc to wyłączyć ?

0 14
  • #2 12 Maj 2008 22:33
    kuris
    Poziom 16  

Napisz w jakim samochodzie go zamontowałeś ponieważ niektóre instalacje są przygotowane właśnie pod muting i trzeba odpiąc jeden przewód od kostki zasilającej

0
  • #3 12 Maj 2008 22:36
    Lizulla
    Poziom 9  

Renault Clio I
    Ale montowałmi je mechanik więc z podłączeniem chyba wszystko jest ok.

0
  • #4 12 Maj 2008 22:54
    SlaweK
    Poziom 43  

Fragment instrukcji obsługi :

" Sound Muting

Sound from this unit is muted autmatically in the following cases:
    - When a call is made or received using a cellular telephone connected to this unit.
    - When the voice guidance is output from a Pioneer navigation unit connected to this unit.
    The sound is tuned off, MUTE is displayed and no audio adjustments, except volume control, are possible. Operation returns to normal when the phone connection or the voice guidance is ended."

SławeK

0
  • #5 12 Maj 2008 22:57
    kuris
    Poziom 16  

Po pierwsze musiałby to widziec, albo zobacz na wtyczkę zasilającą i sprawdź czy w dolnym żędzie patrząc z przodu na tą wtyczkę pierwszy z lewej pin jest podpięty on nie może byc podpięty pin powinien byc oznaczony numerem 2.

0
  • #6 12 Maj 2008 23:16
    Lizulla
    Poziom 9  

SlaweK napisał:
    Fragment instrukcji obsługi :

" Sound Muting

Sound from this unit is muted autmatically in the following cases:
    - When a call is made or received using a cellular telephone connected to this unit.
    - When the voice guidance is output from a Pioneer navigation unit connected to this unit.
    The sound is tuned off, MUTE is displayed and no audio adjustments, except volume control, are possible. Operation returns to normal when the phone connection or the voice guidance is ended."

SławeK

ja to mam w instrukcji po polsku i nie mam podpiętego ani nie podpinałam telefonu.

Kurtis sprawdziłam wszystko jest dobrze podpięte i dalej nie gra :(

0
  • #7 13 Maj 2008 01:23
    SlaweK
    Poziom 43  

Sprawdziłeś wszystko i nie gra... a sprawdziłeś jakie sygnały są podłączone w kostce zasilającej ? Założę się że radio podłączone jest do jakiego Opla czy VW bo kostki ISO pasowały to je wetknięto i z bani, nie zastanawiając się czy zgadzają się sygnały w nich. Ale to powinien wiedzieć magik podłączający je a nie użytkownik. Logicznie z tekstu wynika że napis MUTE pojawia się od podłączenia telefonu a ten zaś jakoś się do radia podłącza. Instrukcję obsługi znalazłem na stronach producenta w kilka minut. A skąd takie wniski ? Ano stąd że pin TEL MUTE w kostce ISO wypada w tym samym miejscu gdzie w tych autach wypada pin regulacji głośności do prędkości jazdy a w innych jeszcze innych sygnał który może uchomić tą funkcję.

A tak na marginesie to w regulaminie pisze że w tytule tematu należy zawrzeć istotę problemu a nie tylko model sprzętu.

SławeK

0
  • #8 13 Maj 2008 09:03
    Lizulla
    Poziom 9  

Pisałam juz wyżej że mam Renault Clio a nie Opla.
    Pozatym w nocy sie naprawiło ale dzisiaj rano jak nacisnełam guzik z napisem AUDIO to znowu sie pojawił napis MUTE i znowu nie potrafie go wyłączyć.
    Radio mi montowali na serwisie więc nie sądze żeby źle je podpieli, bo przez pierwszy dzień dobrze wszystko działało.

0
  • #9 13 Maj 2008 10:09
    SlaweK
    Poziom 43  

Z tego tekstu wyrażnie wynika że napis i funkcja MUTE działa automatycznie więc napewno tego nie wyłączysz z klawiatury. A że to Clio to niewiele zmienia. Wyjmij radio i zrób zdjęcie przewodów w dolnej kostce zasilającej i problem się powinien wyjaśnić. A to że serwis to nie znaczy że zrobił to fachowiec, teraz wszystko tandetą stoi, nawet to forum coraz bardziej.

SławeK

0
  • #10 13 Maj 2008 21:21
    noboin
    Poziom 20  

Witam,

W oryginalnej kostce PIONEER-a masz wolny (luźny) przewód koloru żółtego podpisany jako MUTE. Sprawdź czy nie przywiera Ci do masy, a najlepiej zaizoluj jego koniec.

Pozdrawiam,
    Przemek

0
  • #11 13 Maj 2008 22:06
    Lizulla
    Poziom 9  

Dzięki za rady, poturlałam się do serwisu no i właśnie znaleźli jeden kabelek przywierał do masy i mi takie brzydkie coś powodował :)

Temat do zamknięcia

2
  • #12 20 Maj 2008 10:07
    bartobbb
    Poziom 10  

podlącze się pod temat z moim troszke innym problemem. Otóż mam radio pioneer DEH-P6900IB i mam go już z pol roku do dziś wszystko bylo ok ale teraz zaczal mi się wlaczać napis mute na wyświetlaczu. Czasem wystarczylo docisnać panel i się wylaczyl i znow gralo, wlaczal sie i wylaczal kiedy chcial. To wczoraj, bo dzis się wlaczyl i tylko mam mute na wyswietlaczu i kicha, nic nie gra. Czytam że moża być luźny kabel, to zobacze na to, a co jeszcze sprawdzić? Bo piszecie że w kostce ISO jeśli ma się opla może być coś źle podlączone, a konkretnie co? który kabel? i co z nim zrobić? odciąć, podlączyć gdzie indziej czy co? Zaznaczam że do tej pory wszystko dzialalo bez problemu. Z góry dziękuje za odpowiedzi

0
  • #13 20 Maj 2008 16:43
    milejow
    Poziom 42  

Najpierw wymontuj radio i zabezpiecz dobrze kabel,,tel mute,,Potem pytaj,co dalej

1
  • #14 21 Maj 2008 09:02
    bartobbb
    Poziom 10  

zauważylem jedna sprawe, że jak klepne w tapicerke z boku radia, tam gdzie ono siedzi, to sie wlączy napis mute, dociskając panel wylacza się i radio znów gra.
    Kable zabezpiecze, już wiem że jest to żólto-czarny, zostanie zabezpieczony, ale co jeszcze sprawdzić jak już radio wyciągne? Czy sygnal prędkości może mieć z tym coś wspólnego? Bo im jade szybciej tym radio gra glośniej więc ten kabel jest podlączony. Pytanie tylko czy on może powodować wlaczanie sie opcji mute? Czy tylko ten jeden kabel od opcji mute mam zabezpieczyć i to wszystko co mogę zrobić?

1
  • #15 26 Maj 2008 21:36
    milejow
    Poziom 42  

Ten model radia nie reaguje na sygnal predkosci.Zabezpiecza sie z reguly wszystkie niewykorzystane kable

0