Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy wybór wzmacniacza lampowego

arnoldzik91 12 Maj 2008 23:14 3328 9
  • #1 12 Maj 2008 23:14
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Jako młody licealista interesuje się dźwiękiem a raczej jego natęrzeniem. W końcu przyszedł czas na jakość :) nie jestem bogatym człowiekiem aż tak bardzo żeby wydawać po 10 tysięcy. Może za rok bym tyle uzbierał hehehe . Interesują mnie wzmacniacze manty v3 v5 v7 . Podobno dobrze to gra i chciałbym się dowiedzieć jaki by był najlepszy i czy warto w ogóle takie coś kupować. Obecnie posiadam wzmacniacz logitecha dwie kolumny słupkowe i subufer z linią transmisyjną:) duża będzie różnica jakości. Bo teraz to ciągle są skargi na policji ( sąsiadowi 2 piętra wyżej brzęczą obraasy na ścianie i ja odczuwam to na słuchu ;/ ) Chyba że może macie jakies używane stereo które też za gra :) pokoik mam mały :) mogą być też sprzęty stereo i owszem używane! Dużoo nie wymagam więc bardzo proszę o podanie czegoś co będzie mnie zadowalało:)

0 9
  • #2 13 Maj 2008 11:41
    airnox
    Poziom 24  

Jako młody licealista to powinieneś wiedzieć o natężeniu, subwooferze. Manta to chińszczyzna i jakoś mi się nie widzi żeby to jakoś genialnie grało. Subwoofer z linią transmisyjną? Co to za model? To ma jak najmocniej walić dźwiękiem czy jakościowo ma być dobre?

Pozdrowienia
    Airnox

0
  • #3 13 Maj 2008 11:47
    DJ Max
    Poziom 30  

Przede wszystkim pamiętaj o źródle.

Dobrym źródłem jest gramofon, dobry magnetofon czy dobry odtwarzacz CD.

Pamiętaj też, że różnicy między lampowym a tranzystorowym wzmacniaczem nie wychwycisz na byle jakich kolumnach.

Z mantą daj sobie spokój...

Jeśli koniecznie chcesz lampowy - choć nie można powiedzieć, że tranzystorowe to kiepska jakość - to albo w grę wchodzą kwoty rzędu min. kilku tysięcy, albo też wykonanie konstrukcji własnoręcznie.

0
  • #4 13 Maj 2008 11:59
    airnox
    Poziom 24  

...albo kupienie okazyjnie na allegro używanego wzmacniacza, bądź jakieś innej konstrukcji DIY... No i porządne kolumny. Ale o przeznaczenie tego zestawu już pytałem - jakość czy moc?

Pozdrowienia
    Airnox

0
  • #5 13 Maj 2008 15:13
    arnoldzik91
    Poziom 11  

No tutaj i w tym momencie chodzi mi juz o jakość. A co sądzicie o kupnie jakiegoś wzmacniacza panasonic 5.1 do 1000 zł by można coś używanego skołować a potem do tego dobrać głośniki? Nie interesują mnie sprzęty nowe bo się za dużo na tym traci. Więc sądzę że ze wzmacniaczem lampowym musimy dać sobie spokój bo obecnie nie jestem za bogaty. Po wakacjach się skołuje jakieś monitorki i wzmacniacz nie podłanczając tego pod kompa tylko będzie stać na komodzie. Więc teraz kwestia dotyczy wzmacniacza stereo bądź 5.1 i tak będę używał 2.0 ale wejście na suba mile widziane choć jeżeli znajdziecie mi kolumny z głębokim basem i ostrym wymiotem to może być to stereo :) obecnie mam takie kolumny jak niżej ale raczej to się nadawać nie będzie do jakiegoś dobrego wzmacniacza lecz pogra trochę bo od razu nie skołuje pieniędzy na kolumny ( chyba że trafi się sesja zdjęciowa ). Subufer jest DIY mojej produkcji :) udana konstrukcja jak na czeladnika

0
  • #6 13 Maj 2008 15:23
    DJ Max
    Poziom 30  

arnoldzik91 napisał:
    No tutaj i w tym momencie chodzi mi juz o jakość. A co sądzicie o kupnie jakiegoś wzmacniacza panasonic 5.1 do 1000 zł

Jeśli chcesz filmy oglądać, może być. Jeśli chcesz muzyki słuchać, daj sobie spokój z 5.1 i postaw na stereo.

Cytat:
    by można coś używanego skołować a potem do tego dobrać głośniki?

Tak, to dobre rozwiązanie jeśli nie masz dużo gotówki na raz.

Cytat:
    Nie interesują mnie sprzęty nowe bo się za dużo na tym traci.

To prawda.

Cytat:
    Więc sądzę że ze wzmacniaczem lampowym musimy dać sobie spokój bo obecnie nie jestem za bogaty.

Wzmacniacz DIY znajdziesz pewnie poniżej 1000zł, sam też robiąc pewnie byś się zmieścił w tej kwocie, ale mocy pewnie by ci brakowało.

Cytat:
    Po wakacjach się skołuje jakieś monitorki i wzmacniacz nie podłanczając tego pod kompa tylko będzie stać na komodzie.

Dobrze, że nie chcesz podłączać tego do komputera - komputer bardzo psuje dźwięk. Ale czy pomyślałeś o źródle? Czy pomyślałeś o utworach? Płyty gramofonowe, płyty CD, niezjechane kasety... To też kosztuje, uwzględnij to w kalkulacjach. Sam wzmacniacz i kolumny nie zagrają.

Cytat:
    Więc teraz kwestia dotyczy wzmacniacza stereo bądź 5.1 i tak będę używał 2.0 ale wejście na suba mile widziane choć jeżeli znajdziecie mi kolumny z głębokim basem i ostrym wymiotem to może być to stereo :)

A niby 5 kolumn lepiej zagra niż 2? 5.1 dobre do filmów. Do muzyki - stereo. Możesz to uzupełniać subwooferem ale to raczej nie ma sensu, lepiej wybrać dobre kolumny.

Cytat:
    obecnie mam takie kolumny jak niżej ale raczej to się nadawać nie będzie do jakiegoś dobrego wzmacniacza lecz pogra trochę

Co to za kolumny? Coś z biedronki czy DIY? Ale tak czy tak, nie wygląda to na dobry sprzęt.

Cytat:
    bo od razu nie skołuje pieniędzy na kolumny ( chyba że trafi się sesja zdjęciowa )

Fotograf? ;)

Cytat:
    . Subufer jest DIY mojej produkcji :) udana konstrukcja jak na czeladnika
    Po zakupie dobrych kolumn, powyższe i subwoofer sprzedaj na allegro.

0
  • #7 13 Maj 2008 23:08
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Super mi doradziłeś:) Nie ja jestem modelem akurat. To zestaw stereo z kolumnami które dadzą czadu prawdziwego. Sprzęt nie jest najwyższej klasy ale to gra zamiast głosników satelitarnych i wystarcza pod wzmacniacz zwykły. Więc teraz kwestia wyboru czegoś rozsądnego. Może być i sprzęt z przed 10 lat jeżeli jest bardzo dobry. Powiem tak nie interesuje mnie wygląd kolor kształt bo to ma grać i stać w jednym miejscu i ja z takiego właśnie założenia wychodzę. Co do kolumn to hmmm wielkość nie gra żadnej roli:) mogą być bycze mogą być małe. Osobiście zadowala mnie nawet wzmacniacz unitra tonsil tosca 303 z głośnikami zg 30 :) dawało mi dużo radochy bardzo dużo. Pokoik mam mały więc te 50 60 wat mocy na kanał wystarczy. Sądzę że jak techniks napisze że wzmacniacz ma 50 wat na kanał to ma te 50 a nie jak logitech niby ma 200 a gra że porażka... chce od kolumn tego żeby nie pierdziały z sopranem i bardzo niskim basem takim ładnym niskim basem . Kolumny będą stały i grały :) mogą brzydko wyglądać ale grać mają dobrze

Dodano po 2 [minuty]:

a co najważniejsze to jest tylko do muzyki:) a co do zestawu stereo z lampą to mam gramofon i mam około 1000 płyt winylowych typu the beatles rock wszystko piękne utwory ze starych lat :) w orginale wszystko.

0
  • #8 14 Maj 2008 14:12
    airnox
    Poziom 24  

Na mały pokoik to i 2x 5W starczy, byle było porządnej jakości. Mam yamahe 2x55W i nawet połowy mocy nie używam... Technics może i gra ok, ale części... moja yamaha (A-560) z częściami ok, ale brzmienie... Ciężko jest wybrać fajny sprzęt za dobrą cenę, tutaj to chyba bardziej stare onkyo, denon czy radmor... tak mi się wydaje.

Pozdrowienia
    Airnox

0
  • #9 14 Maj 2008 22:05
    arnoldzik91
    Poziom 11  

No okej :) widzialem pare ciekawych wzmacniaczy yamahy i na pierwszy ogien chcialem kupywac tego typu wzmacniacz. Podaj jakies konkretne dobre modele nie za drogie i nie za młode :)

0
  • #10 14 Maj 2008 22:14
    airnox
    Poziom 24  

No szczerze to chyba tylko A-960 ma jako takie brzmienie, A-560 odradzam, choć mam. Przy lampiaku wysiada totalnie. A zrobić lampiaczka to też nie taka aż sztuka ;) W sumie, jakby troszkę stuningować WS-354 rodzimej diory to spokojnie mogłaby konkurować z yamahą. Poszukaj na allegro, forum tutaj, bo temat w sumie już któryś raz wałkowany.

Pozdrowienia
    Airnox

0