Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opisy diód w końcówce mocy.

13 Maj 2008 08:45 1082 3
 • Poziom 28  
  Co oznaczają diody protect i clip i sygnał ??? Kiedy się mogą zapalać?
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Od lewej:
  Protect: Zadziałanie zabezpieczenia przed zwarciem na wyjściu, przed przegrzaniem, przed napięciem stałym na wyjściu, softstart. Tylko w tym ostatnim przypadku jest to normalne że się świeci przez kilka sekund po włączeniu i wyłączeniu końcówki. W innych przypadkach oznacza to jakieś problemy, miej lub bardziej poważne. Przegrzanie wzmacniacza, wtedy musisz zaczekać aż końcówka ostygnie. Zwarcie, najczęściej spowodowane uszkodzonym kablem kolumnowym, anty DC, poważnie uszkodzony stopień mocy
  Clip: Przesterowanie wzmacniacza, ew. w niektórych przypadkach limiter. Podejrzewam że masz końcówkę ADSa, w twoim przypadku oznaczać to będzie właśnie załączony limiter. Jeżeli tak to generalnie nic się nie dzieje jak się świeci, ale pamiętaj że to urządzenie spłaszcza dynamikę pogarszając brzmienie. Jeżeli oznacza to przesterowanie to nie może się świecić, co najwyżej mignąć raz na jakiś czas. O tym co może stać się z driverem na który podano przester pisałem gdzieś tu na forum.
  Signal: Dioda wskazująca sygnał na wejściu końcówki, w zależności od modelu zapala się przy różnym poziomie napięcia sygnału.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Signal jej miganie lub świecenie oznacza, że na wejście końcówki jest podawany jakiś sygnał; świecenie tej kontrolki jest normalnym objawem podczas pracy końcówki.

  Clip oznacza przesterowanie: sygnał na wyjściu końcówki osiągnął już maksymalny dla niej poziom i większe wysterowanie spowoduje tylko zniekształcenia. Generalnie należy unikać świecenia tej diody, ostatecznie może mrugać- sie zapalać na moment- tylko przy najgłośniejszych pikach sygnału.

  Protect oznacza zadziałanie układów zabezpieczeń w końcówce, np. z powodu przegrzania, zwarcia na wyjściu. Oczywiście ta dioda nie ma prawa świecić sie podczas pracy.

  Pozdrox
 • Poziom 28  
  Dziękuje za pomoc :D