Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 problem z podłączeniem nie oryginalnego radia.

tomaszdaw 13 Maj 2008 12:55 3576 3
  • #1 13 Maj 2008 12:55
    tomaszdaw
    Poziom 17  

Witam kolegów, mam problem, przyjechał klient audi z podłączonym radiem JVC. Problem polega na tym że w tylnych głośnikach słychać stukot np przy przełączaniu stacji radiowych albo utworów na cd. Efekt dokładnie taki sam jak przy odpalonej masie RCA znanej np w Pioneerach jak jest spalony bezpiecznik smd od masy RCA.Sprawdziłem podłączenie żółtej kostki z wyjsciem RCA i jest w porządku, podstawiłem inne radio i jest to samo, przedzwoniłem kable do wzmacniacza od masy i sygnałowe jest OK. Więc wysłałem klienta po oryginalne radio , jest tam concert panasonica CQ-LA 1620L i po włożeniu radia oryg wszystko jest w porządku. Napewno jest to sprawa tych mas myślę bo jak podłącze JVC to jest zwarcie masy radia i masy wyjścia RCA, a na oryginalnym radiu są to dwie różne masy. Może ktoś się spotkał z takim problemem, jest to nie pierwsze radio jakie podłączałem w audi i nigdy nie było takiego problemu.

• #2 13 Maj 2008 14:01
    maystero
    Poziom 24  

W tylnych głośnikach jest końcówka mocy (o ile są oryginalne głosniki). Juz raz miałem taki przypadek w AUDI A4.

• #3 14 Maj 2008 06:47
    tomaszdaw
    Poziom 17  

Nie to nie ma nic do rzeczy, ja się podłączam do oryginalnej instalacji z tyłu w nadkolu jest subwoofer ze wzm. z którego wychodzą przewody do głośników w drzwiach.

• #4 14 Maj 2008 21:03
    damiasz
    Poziom 18  

Może to nie jest zbyt eleganckie ale ja w takich przypadkach podłączam do wyjście na tylne głośniki konwerter poziomu sygnału , wyjście jego na żółtą kostkę i stuki giną. Przy takim podłączeniu nie ma też problemu ze zbyt niskim poziomem sygnału jaki mają niektóre odbiorniki na wyjściu RCA.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME