Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IT SerwisIT Serwis
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynny reset podczas próby naprawy uszkodzonego Windowsa

13 Maj 2008 14:00 1484 8
  • Poziom 19  
    Sprawa wygląda następująco.
    Windows przestał się uruchamiać: po wykonaniu sprawdzania systemu plików poprostu się resetował i tak wkółko.
    Postanowiłem więc naprawić system poprzez zainstalowanie jeszcze raz (skorzystałem z opcji napraw). Problem polega na tym że podczas instalacji urządzeń komputer resetuje się w tym samym momencie (przy 34 minutach do końca instalacji). Próbowałem już kilka możliwości: przekładka ram do innego slotu, inny cd-rom na SATA, dysk tylko sam na tasiemce ATA66 (zamiast ata100) oczywiście jako master,
    nawet włożyłem jakąś starą kartę grafiki na PCI i nic,no nie mam już pomysłów.

Sytuacja powtarza się po raz drugi zaznaczam że poprzednim razem musiałem sformatować dysk do czysta i dopiero w tym momencie udało się zainstalować bez problemów. Niestety wiąże się to z przenoszeniem masy potrzebnych danych na inny dysk co jest bardzo kłopotliwe. Bardzo zależy mi na instalacji poprzez opcję napraw.

Podczas błędu nie pojawia się żaden Blue Screen z kodem błędu poprostu komputer się resetuje. Czy na dysku są jakieś pliki logi z nieudanej instalacji. Może w tych plikach znajdę kod błędu.

Sprzęt:
    procesor Celeron 2.8Ghz
    płyta ASUS P5GPL-X SE
    dysk SEGATE 160Gb ST3160812A
    zasilacz ABC DATA 350W
    ram 512Mb
  • IT SerwisIT Serwis
  • Użytkownik usunął konto  
  • IT SerwisIT Serwis
  • Poziom 19  
    Nie interesuje mnie przenoszenie danych instalowanie na nowo wszystkich programów itd....jest to jakies rozwiązanie ale interesuje mnie dlaczego nie mogę normalnie skorzystać z opcji napraw. Próbowałem już wszystkich możliwości i za każdym razem wykrzacza się przy 34 minucie. Czy ktoś ma jakiś sensowny pomysł co tutaj poradzić?
  • Spec Overclocking
    Pewnie dysk ma bad sectory i stąd kłopoty.
  • Poziom 19  
    nie sądzę żeby to było problemem ponieważ po sformatowaniu można normalnie zainstalować bez żadnych błędów.
  • Poziom 10  
    Witam

Spróbuj przywracania systemu powinno pomóc, jeżeli i to nie pomoże zostanie tylko formatowanie dysku
  • Poziom 19  
    w tym momencie wogule nie moge dostać się do systemu ponieważ cały czas przywracana jest instalacja systemu w miejscu gdzie się resetuje
  • Poziom 14  
    alfam17 napisał:
    nie sądzę żeby to było problemem ponieważ po sformatowaniu można normalnie zainstalować bez żadnych błędów.

Pytanie tylko w jaki sposób przeprowadzasz ten format? Sprawdź dysk programem producenta, zapuść dokładny test bo szybki format nie daje gwarancji, że znikną błędy.
    Zawsze możesz też uruchomić system w trybie rejestrowanym i potem sprawdzić logi (choćby podpinając dysk do innego komputera aby dostać się do plików logów).
  • Poziom 25  
    alfam17 napisał:
    Niestety wiąże się to z przenoszeniem masy potrzebnych danych na inny dysk co jest bardzo kłopotliwe. Bardzo zależy mi na instalacji poprzez opcję napraw.

Nikt Ci nie powie dlaczego system się resetuje w 34 minucie. Jak sam zauważyłeś - system się bezproblemowo instaluje na czystej partycji więc nie pozostanie Ci nic innego jak backup banych i format dysku. Oczywiście - tym razem z pomyślunkiem aby stworzyć sobie oddzielną partycję na system i oddzielną na dane aby w przyszłości uniknąć podobnej sytuacji.

Można było też wyłączyć automatyczny restart z menu startowego dostępnego pod F8, ale teraz gdy instalator zrobił jakieś zmiany na dysku to na niewiele Ci się to zda. Można było też próbować uruchomić komputer w trybie awaryjnym, bądź też przeskanować i ew naprawić system z równoległego systemu..... Teraz już na to za późno, jedynie backup danych i nowa instalacja.