Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie radia 4x w Polonezie Caro

13 Maj 2008 17:08 2405 3
  • Poziom 24  
    Witam!
    W Polonezie Caro (około 7 lat) znajomemu padło radio - jakieś marki DAEWOO, twierdzi, że zanim padło grało na 4 głośniki.
    Dostał jakieś inne KENWOODA z wyjściem na 4 głośniki (w domu sprawdził na aku podłączając głośnik do każdego kanału oddzielnie i działało), podłączył w aucie i działają tylko przednie głośniki.
    Mówi, że z radia wychodzą 4 pary kabli na głośniki, po dwa: fioletowe, zielone i szare i jak pomiędzy nie podłączał w domu głośnik to grało.
    W aucie ma dwie płaskie wtyczki po 4 piny (pomijając zasilanie), od których idzie w sumie też 8 przewodów po dwa w tym samym kolorze chyba zielone, białe, fioletowe i żółte. Mówi, że jak połączył kolorami te z radia i wtyczek auta to gra tylko przód. Próbował mieszać ale tył się nie odezwał. Mówi, że 4 przewody jednej wtyczki to przednie głośniki, a z tej drugiej wtyczki to jak by nie mieszał to nic nie dało.

Ma z tym wpaść do mnie. Wytłumaczcie mi jak połączyć 8 przewodów z radia:

fiolet
    fioletowo-czarny
    zielony
    zielono-czarny
    biały
    biało-czarny
    szary
    szaro-czarny

z tymi ośmioma z kostek w aucie, żeby 4 głośniki zasilić:

fiolet
    fioletowo-czarny
    zielony
    zielono-czarny
    biały
    biało-czarny
    żółty
    żółto-czarny

bo z tego co mówi to

fiolet -->fiolet
    fioletowo-czarny-->fioletowo-czarny
    zielony-->zielony
    zielono-czarny-->zielono-czarny
    biały-->biały
    biało-czarny-->biało-czarny
    szary-->żółty
    szaro-czarny-->żółto-czarny

działają tylko 2 przednie ?
  • Poziom 14  
    Twoj kolega z tego co piszesz dobrze podłączył. Najlepiej sprawdzić omomierzem miedzy ktorymi z tych kabli jest 4 lub 8 Ohm.
  • Poziom 26  
    A kto ci się wyzna z tych kolorów. Omomierz i ew. bateryjka 4,5 V (sygnał, fazowanie) i trzeba potestować.
  • Poziom 24  
    Z tego co mi powiedział to to zrobił tak jak ja bym zrobił, a że nie działa to mam zagwozdkę.