Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub C350 Minolta - problem z instalacja w Vista

DarcoDarini 13 Maj 2008 17:31 3932 20
  • #1 13 Maj 2008 17:31
    DarcoDarini
    Poziom 11  

Mam problem z zainstalowaniem Bizhuba c 350 w systemie Vista, proces instalacji przebiega prawidłowo, znalazłem sterownik do Visty, ale nie drukuje nawet strony testowej, wyglada jakby miał problem z siecią.
    Wyświetla przy połaczeniu sieciowym: sieć niezidentyfikowana

0 20
  • #2 13 Maj 2008 21:16
    sebono
    Poziom 22  

a czym łączysz się z kopiarką ?

0
  • #4 14 Maj 2008 00:09
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A skrosowany czy zwykły? Może tu tkwi problem?

C.

0
  • #6 14 Maj 2008 10:17
    copyman

A wszystkie parametry sieci ustawiłeś (IP, maska itp.)?

C.

0
  • #7 14 Maj 2008 13:41
    DarcoDarini
    Poziom 11  

Nie jestem znawca sieci komputerowych, zawsze instalowałem drukarkę tworząc dla niej port, gdzie wpisywałem IP drukarki, instalowałem sterownik i wszystko działało. Tak tez zrobiłem z Vistą ale moze właśne musze ustawic parametry sieci. Nie wiem jakie i gdzie to zrobić

0
  • #8 14 Maj 2008 16:44
    sebono
    Poziom 22  

to ustaw kompa do drukarki . sprawdź IP kopiarki i IP kompa . Jeśli komp nie jest podłączony do żadnej sieci to tylko kwestia ustawienia IP i maski standardowe IP do małej sieci to np: 192.168.1.10 kompa i 192.168.1.15 dla kopiarki (tu akurat 3 pierwsze to dokładne oznaczenie miejsca w sieci i rodzaj sieci. czwartą wartość wprowadzasz od 1 do 255 ) no i maska standard 255.255.255.0 (taka maska jest na pewno ustawiona domyślnie na kopiarce ) . No i ustaw port na 9100 (też powinien być domyślnie ustawiony po instalacji ksero ) Pozdrawiam

0
  • #10 19 Mar 2011 22:59
    Piotrek0000
    Poziom 12  

Witam

A jak wygląda kwestia konfiguracji gdy korzysta się z sieci bezprzewodowej i dodatkowo po kablu ethernetowym chcę podłączyć drukarkę?

pozdrawiam

0
  • #11 19 Mar 2011 23:12
    sebono
    Poziom 22  

musisz to po prostu ustawić j.w. z uwzględnieniem wifi , ew. wezwać fachowców . Pzdr

0
  • #12 19 Mar 2011 23:24
    Piotrek0000
    Poziom 12  

Zanim wezwę fachowców wolałbym sam spróbować ;-)
    Troszkę się orientuję, więc jak ktoś mi powie jak ustawić to sobie poradzę.
    Teoretycznie jeżeli wifi chodzi w zakresie ip 10.10.10.1-10 to na C350 ustawię 10.10.10.11 i będzie ok? z tego co pamiętam jak kiedyś tak próbowałem to coś nie grało, bo były w danym momencie dwa połączenie sieciowe (wifi i z C350), jak ustawie inny zakres ip dla wifi i C350 to też nie chdozi przy włączonych jednoczesnie obu połączeniach sieciowych.
    Można to jakoś rozwiązać?
    Czy kupić do C350 jakąś przystawkę która pozwoli się jej po wifi wpiąć do routera i bę ją wtedy widział w sieci? Jezeli tak to jak się nazywa takie urządzenie?

0
  • #13 19 Mar 2011 23:59
    kseroArt
    Poziom 9  

"Witam

A jak wygląda kwestia konfiguracji gdy korzysta się z sieci bezprzewodowej i dodatkowo po kablu ethernetowym chcę podłączyć drukarkę?

pozdrawiam"

Używasz routera wifi i masz maszyna na kablu?? kwestia wygląda tak, że wszytko powinno śmigac.. Ważne jest to czy kompy w sieci maja adresy stałe czy dhcp, a jeśli dhcp to czy nie po mac adresie, najlepiej przypisac maszynie ostatni możliwy adres.

Jeśli chcesz aby urządzenie pracowało "bez przewodowo" musisz kupic AP (access point) , konfiguracja taka jak routera( jakiś router też może działac jako AP)

0
  • #14 20 Mar 2011 00:04
    Piotrek0000
    Poziom 12  

Mam AP, jak podłączyć C350 do AP po wifi?

0
  • #15 20 Mar 2011 00:10
    kseroArt
    Poziom 9  

Piotrek0000 napisał:
    Mam AP, jak podłączyć C350 do AP po wifi?

podłącz AP do kompa zaloguj sie na niego i połącz sie z routerem w sieci, tak najłatwiej Ap dostanie jakis adres... i komp też zczytaj go. Podłacz AP do c350 i wpisz ip z kompa maszynie, zapingaj z sieci powinno grac. AP( bezprzewodowa karta siecowa do urządzenia, jak karta sieciowa w laptopie )

0
  • #16 20 Mar 2011 00:25
    Piotrek0000
    Poziom 12  

trochę nie jasno ;-)
    tzn. napiszę jak mam sieć zoganizowaną, w tej chwili interent w domu mam z sieci bezprzewodowej osiedlowej, czyli antena na dachu, sygnał idzie do ovislinka 5460 pracującego w trybie WISP, do niego kablem ethernetowym podłączony jest drugi ovislink pracujący w trybie AP. Komputery łączą się z AP i mają internet. Optymalnie byłoby teraz żeby C350 również bezprzewodowo podłączyła się do AP i wówczas komputer z sieci powinny móc z niej drukować, dobrze myślę?

Jeżeli dobrze to dwie sprawy: jaka konfiguracja
    oraz
    jakie urzadzenie dokupić do C350, jakiś fabryczny moduł jest czy coś uniwerslanego w sklepie znajde? jak to się fachowo nazywa, co polecacie.

0
  • #17 13 Kwi 2011 19:02
    Piotrek0000
    Poziom 12  

Mam do domu dwa urządzenia sieciowe WISP i AP, do AP mam podpięte po wifi dwa komputery (głównie chodziło o udostępnienie internetu). Czy mogę C350 połączyć bezpośrednio przewodem sieciowym z komputerem? Kiedyś próbowałem zrobić coś podobnego z innym sprzętem i pamiętam, że był kłopot bo komputer miał dwa połączenia sieciowe wówczas (jedno z AP po wifi i drugie połączenie sieciowe ethernetowe z C350), efekt był taki, że nie działały te połączenia jednocześnie, jedno trzeba było odłączyć, żeby drugie działało... próbówałem zarówno na adresach sieciowych z jednej puli jak i z zupełnie różnych i za skarby nie mogłem tego uruchomić... Gdybym podpiął C350 do AP przewodem ethernetowym to by działało, bo sieć była jedna, niestety nie mam takiej możliwości, muszę ją bezpośrednio do PC podłączyć. Jeszcze się upewnię, przewód z krosowany czy nie w takiej sytuacji?

0
  • #18 13 Kwi 2011 19:27
    copyman

Jeżeli będzie w jednej sieci, w jednym typie adresów i na takim który nie będzie kolidował z DHCP powinno iść idealnie :) !

C.

0
  • #19 13 Kwi 2011 21:23
    Piotrek0000
    Poziom 12  

Nie wiem czy dobrze rozumuję ale sęk w tym, że sieć nie jest jedna, komputer widzi dwa połączenia sieciowe i chyba się coś gryzie, spróbuję jeszcze raz może. A przewód między drukarką i komputerem z krosem dać czy bez?

0
  • #21 15 Kwi 2011 13:42
    Piotrek0000
    Poziom 12  

Dokładnie tego typu sytuacja jest u mnie i tam konkluzja jest taka, że adresy z różnych klas powinny być, chociaż powyżej ludzie proponowali ten sam zakres.
    Ja próbowałem kiedyś z unnym urządzeniem obu sposobów i nie zadziałało, ale spróbuję ponownie.

0