Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

brak napięcia monowtrysku cinquecento 900

MIRAS-S 13 Maj 2008 18:22 2514 7
  • #1 13 Maj 2008 18:22
    MIRAS-S
    Poziom 19  

Witam.Nie mogę zdiagnozować usterki w postaci braku napięcia wtrysku.Napięcie pracy wtrysku wynosi od 6v do 16v.Czasami pojawił się napięcie 3v i później zmniejszało tak , jakby następowało rozładowanie kondensatora.Rozebrałem centralkę sterującą ,aby sprawdzić stan płyty i pod kątem lutów i styków ale niczego nie zauważyłem.Wtryskiwacz pracuje na obcym napięciu.Dodam iż samochód posiada instalację gazową LOVATO z silnikiem krokowym a modulator jest na trzech diodach ( zielona,żółta,czerwona) określający skład mieszanki gazowej.Wiek tej instalacji jakieś siedem lat.Zastanawiam się nad przekaźnikami ,które odłączają wtrysk,tylko bez schematu trochę trudno. Jeśli zauważę jakieś zmiany dodam do tematu .Proszę o jakieś sugestie.:cry:

0 7
  • Relpol
  • #2 13 Maj 2008 20:24
    momik12
    Poziom 31  

Widzę że dobrze kombinujesz ...gdybyś pomyślał tylko trochę naprawiłbyś to sam,bez niczyjej pomocy.To dopiero jest frajda :D

0
  • Relpol
  • #4 14 Maj 2008 09:00
    adam7009
    Poziom 38  

Napięcie na wtrysku masz po zapłonie ,na cewce też po tym samym przekażniku ,jeżeli na cewce masz 12V ,a na wtrysku już nie ,to masz coś uszkodzone co związane jest instalacją gazową i jest odpowiedzialne za odłączenie wtryskiwacza .

0
  • #5 14 Maj 2008 09:23
    MIRAS-S
    Poziom 19  

To się zgadza .Sprawdzałem schematy sygnał jest pobrany z cewki u mnie jest z górnej .tylko jedna rzecz mnie dziwi bo z cewki gdzie jest sygnał napięcie na cewce wynosi w granicach 3v a na dolnej nie mogłem namierzyć.W książce nigdzie nie pisze na jakim napięciu cewki pracują bo 3v to trochę za mało.Jeszcze raz zrobię pomiar cewek na ruchu bo nie daje mi to spokoju.

Czekam na opinie kolegi momik 12 :?:

0
  • Pomocny post
    #6 14 Maj 2008 09:34
    adam7009
    Poziom 38  

Jeżeli na cewce nie masz też 12V to główny przekaźnik lub jego obwód.

0
  • Pomocny post
    #7 14 Maj 2008 11:31
    pablo11z
    Poziom 16  

Witam
    Sprawdź przekaźnik ( ten dołożony przez gazowników ) który rozwiera wtryskiwacz w trakcie pracy na LPG. Wygląda to na zawieszenie sie kotwicy, albo zaśniedziały lub ugnity któryś przewód, częsty przypadek po kilku latach użytkowania instalacji gazowej. Gazownicy pewnie dołożyli ze 2 albo 3 przekaźniki wiec nie będzie z tym dużo roboty. Do przekaźników będą dochodzić po 4 przewody. Odepnij 4 z jednego przekaźnika ( tylko naszkicuj sobie gdzie był który ) posprawdzaj rezystancje cewki i czy między stykami rozwiernymi jest przejście. Tak ze wszystkimi dodatkowymi przekaźnikami. Jeśli przekaźniki są OK, to trzeba zacząć sprawdzać kable na ciągłość połączenia. Istnieje jeszcze jedna możliwość. W CC wtryskiwacz zasilany jest przez oryginalny przekaźnik sterowany z centralki. Przez ten sam przekaźnik zasilane są są też cewki WN. Jeśli oprócz wtrysku brakuje jeszcze iskry na świecach mógł paść ten przekaźnik.
    A tak na marginesie. Na gazie jeździ ??

0
  • #8 14 Maj 2008 17:46
    MIRAS-S
    Poziom 19  

Problem rozwiązany okazało się ,że nastąpiła usterka przekaźnika służącego
    do odłączania wtrysku.Przekaźnik nie odbijał i w ten sposób nie podawał napięcia.Gdyby instalacja była fachowo zrobiona nie wystąpiłby ten problem z uwagi na to ,iż przekaźniki nie były w kostkach montażowych a kable były bezpośrednio włożone w przekaźnik i na stykach wewnętrznych jak i zewnętrznych nastąpiła korozja.Szkoda słów na takich pseudo gaziarzy po prostu brak szacunku do kilku połączeń.Podziękowania dla kolegów pablo11z
    oraz adam7009
    Panowie należą wam się punkty oraz uściski.

0