Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stukanie na wyj. głośnikowym, Alpine 3544.

13 Maj 2008 18:37 989 1
  • Poziom 19  
    Mam problem, z tym wzmacniaczem, jako że mam małe doświadczenie i nigdy się nie spotkałem z takim wzmacniaczem samochodowym. We wzmacniaczu na wejściu siedzi uPC4570C, potem sygnał wpada na uPC1298V i z jego wyjść leci na bazy końcówki mocy na 2x 2SA1265 i 2x 2SC3182. Napięcie zasilania +/- 42V. Uszkodzeniu uległ uPC1298V gdyż na jego wyjściach było 38V, i jeden tranzystor (wydaje mi się że od stab. termicznej). Oczywiście wymieniałem to elementy na nowe.
    Teraz problem polega na tym że gdy włącza się wzmacniacz na wyjściach pojawia się napięcie stałe, ok. 1,5V i słychać nie przyjemne trzaski, przy wyłączaniu wzmacniacza podobnie, najpierw w głośniku głośno ryknie, potem ciszej i ciszej i ciszej słychać muzykę, zupełnie jak w starych wzmacniaczach unitrowskich w których nie było układu opóźnionego załączania głośników. Mało tego, gdy daję na nim głośniej w pewnym momencie pojawiają się zniekształcenia, a później wzmak, jakby się wzbudza. Kolega "ige" poradził żeby ustawić prąd spoczynkowy 100mA i jechać w dół z tym że ja najmniejsze zniekształcenia mam przy najmniejszym prądzie spoczynkowym (10mA) bo im większy ustawie tym wcześniej przy kręceniu GAINem pojawiają mi się zniekształcenia. Nie wiem, na małych obrotach wzmak działa, co tu może źle działać?, jak we wzmacniaczach jest realizowane opóźnione załączanie gł.??, w CP HPB602 jest chyba coś takiego że napięcie na wyjściu przetwornicy powoli wzrasta i dzięki temu niema trzasków ale nie jestem pewien. U mnie wzrasta bardzo szybko.
  • Poziom 19  
    Nikt niema chęci wyrażenia swoich myśli? Widzę że jeśli chodziło by o uszkodzoną Unitre albo jakiś stary model amplitunera Pioneer'a, Sony itd. to postów było by z 10 a tak...