Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampowy przedwzmacniacz z zasilaczem stabilizowanym

schaido 13 Maj 2008 18:51 1218 5
  • #1 13 Maj 2008 18:51
    schaido
    Poziom 10  

Witam!

Proszę o poradę, schematy i inne pomocne rzeczy by złoży przedwzmacniacz lampowy z regulacją wzmocnienia balansem, regulacją tonów niskich i wysokich odpowiedni do wzmacniacza tranzystorowego dobrej jakości, również własnej produkcji.

Przydałby się również zasilacz ze stabilizacją napięc anodowych i żarzenia oraz opóźnionym załączaniem któregoś z tych napiec (dokładnie nie pamiętam który należy opóźnic).

Kiedyś przewinął mi się przez ręce chwilowo taki artykuł z EdW z takim przedwzmacniaczem wraz z zasilaczem, jako końcówkę mocy stanowiły TDA7294, jakby ktoś miał dostęp do tego artykułu byłbym wdzięczny za udostępnienie

Pozdrawiam

Moderowany przez Artur k.:

Dlaczego kolega nie czyta opisów działów?
    Przeniosłem z: "DIY Akustyka"

• #2 13 Maj 2008 22:00
    fuutro
    Poziom 43  

takich układów może być sporo. Co do układu z EDW to opiera się on prosto o aplikację ECC82 (12AU7) http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/frank/sheets/030/e/ECC82.pdf na stronie 4. Przydały by się jeszcze wtórniki katodowe. Stabilizatory napięcia anodowego możesz tu znaleźć tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=998295&highlight= konkretnie te 5 schematów. Kondensator przy źródle referencyjnym wpływa na czas wzrostu napięcia anodowego ale dla tych triod w ogóle nie ma sobie co głowy zawracać. Wklep w google hasło wtórnik katodowy i powinna się trafić strona ECCLAB. Jest obszerna i zawiera wskazówki jak sie za układ zabrać. NA fonarze też sporo znajdziesz.

• #3 14 Maj 2008 18:13
    schaido
    Poziom 10  

Dzieki za wiadomości ale prosiłbym o rozwiniecie tej wypowiedzi bo zapomniałem dodac iż w zakresie lamp jestem poczatkujący, nigdy nie miałem z nimi doczynienia pozdrawiam

• #5 14 Maj 2008 22:43
    schaido
    Poziom 10  

prosiłbym o jakis link do dobrego wątku dla laików, takich jak ja, na tym ecclab, bo nie mogę znalesc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME