Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki rodzaj kabla w głośnikach Creative Inspire 2.1 2400?

STV 13 Maj 2008 19:21 3276 3
  • #1 13 Maj 2008 19:21
    STV
    Poziom 2  

Opis problemu: zestaw tych (wiekowych już) głośników posiada pilot, na którym regulujemy poziom głośności. Interesuje mnie jaki to kabel. Z pilota wychodzą dwa dwużyłowe kable, każdy wewnątrz składa się z 3 przewodów miedzianych (w białej, czerwonej i czarnej izolacji). Owe kable zakończone są złączem typu "jack". Jest to po prostu najzwyklejszy kabel "jack"? Pytam, ponieważ jest uszkodzony, najwyraźniej musiałem go przyciąć krzesłem, i potrzebuję go wymienić aby zestaw sprawnie działał, bo na dzień dzisiejszy gra tylko jeden głośnik.

0 3
  • #2 13 Maj 2008 20:05
    volter
    Poziom 19  

Nie ma czegoś takiego jak kabel 'jack'. Jak dobrze rozumie to jest to zwykły kabel dwużyłowy w ekranie.

0
  • #3 15 Maj 2008 09:53
    STV
    Poziom 2  

Nie będę ukrywał, że w tych sprawach nie jestem światowej sławy ekspertem. Co znaczy w ekranie?

0
  • #4 15 Maj 2008 09:59
    Kroovka
    Poziom 22  

STV napisał:
    Nie będę ukrywał, że w tych sprawach nie jestem światowej sławy ekspertem. Co znaczy w ekranie?

To znaczy, że dookoła linii sygnału jest pleciona metalowa siateczka. Ta siateczka jest zarazem ekranem jak i masą dla linii sygnałowych. Ma to chronić sygnał przed wpływem zakłóceń zewnętrznych.
    Natomiast rzeczywistość jest taka, że ten kabelek powinien posiadać 3 żyły + ekran, gdyż ekrany powinny być dołączane tylko po stronie źródła, aby nie płynął przez nie prąd. No ale tak się już przyjęło, że w warunkach domowych stosuje się dwie żyły + ekran/masa.

0