Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja Quattro - problem z konfiguracją

200dream 13 Maj 2008 19:40 3189 5
  • #1 13 Maj 2008 19:40
    200dream
    Poziom 12  

Witam,
    Mam problem z konfiguracją tunera (instalacja z konwerterem quatro i multiswitchem). Antena ustawiona na Astrę , tuner działa poprawnie. Próbowałem przestawić antenę na HotBird jednak tuner nie wychwytuje sygnału (tuner ferguson3018 ustawiony na polskie kanały niekodowane z HotBird). Ponadto przy ustawieniu anteny na Astrę (w tunerze ustawione wyszukiwanie kanałów z satelity HotBird) tuner wyszukuje kilka kanałów jednak faktycznie są to kanały z Astry (z innymi częstotlowościami). Dlaczego tak się dzieje? Gdzie tkwi problem?
    Jak skonfigurować tuner do odbioru sygnału z HotBird?

0 5
  • #2 13 Maj 2008 22:04
    LeDy
    Poziom 43  

A jakie ma wyszukać jak talerza nie przestawisz na Hotbirda? Musi się męczyć aby coś przy złym ustawieniu talerza znaleźć. Przestaw talerz w prawo- na zachód o 6° i złapiesz Hotbirda i znajdzie ci kanały z niego.

0
  • #3 14 Maj 2008 15:36
    200dream
    Poziom 12  

Próbowałem przestawić talerz na HotBird. Aby złapać pozycję włączyłem tuner na kanał z HotBird jednak tuner wogóle nie wychwycił sygnału.
    A dlaczego przy ustawieniu talerza na Astrę tuner wyszukuje kilka kanałów z HotBird które faktycznie są z Astry ale z całkiem innymi parametrami?

0
  • #4 14 Maj 2008 17:32
    LeDy
    Poziom 43  

Napisz na jaki kanał z Hotbirda, jego parametry itp. Częstotliwości się pozmieniały i może tylko pisze ,że z Hotbirda. A to dlaczego łapie już ci pisałem. Częstotliwości są zbliżone i dlatego łapie.
    Zrób tak: wejdź w menu i strojenie ręczne. Jak masz Astra to lewo-prawo przesuń na Hotbird. Zjedź niżej gdzie pisze częstotliwość. Wpisz tam 11488 zjedź niżej i wpisz 27500 i polaryzacja H i FEC Auto i już powinieneś mieć sygnał. Jak nie ma to tak zostaw i kręć talerzem aż złapiesz sygnał. Potem naciśnij szukaj i znajdzie ci Polonię i jeszcze inne i będziesz wiedział , że masz na Hotbirdzie. Potem zrób przeszukanie wszystkie. Jak wszystkiego nie znajdzie to dopisuj transpondery w ręcznym szukaniu. Tu masz wykaz częstotliwości: http://www.sat-mac-channels.info/hotbird13.html

0
  • #5 15 Maj 2008 20:05
    200dream
    Poziom 12  

Przy ustawieniu talerza na Astrę w tunerze ustawione wyszukiwanie z HotBird tuner wyszukał kanał np ''NRJ Hits'' ( wyświetla jako 11541MHz, 22000, V, HotBird) a w rzeczywistości kanał ten znajduje się na Astrze tp.22, 11538MHz, 22000, V.

A jak powinny być prawidłowo ustawione w tunerze paramerty typu; rodzaj konwertera, port diSEqC, 22kHz, przełącznik 0,12V przy instalacji z konwerterem Quattro i multiswitchem ?

0
  • #6 15 Maj 2008 21:17
    Roman_5000
    Poziom 19  

Rozumiem, że Twoja instalacja multiswitch’owa jest oparta na jednym konwerterze.
    Skoro tuner odbiera Ci programy z satelity (obecnie Astra), to ustawienia w tunerze są prawidłowe. Nie odbierasz programów z Hotbirda z powodu ustawienia anteny na Astrę. To jedyny powód.

Wyjaśnię Ci to na prostym przykładzie, dla którego przyjmę fikcyjne programy i częstotliwości.
    Na różnych satelitach są nadawane programy, zbliżone częstotliwością, takiej samej polaryzacji i identycznym S/R.

Założenia
    W tunerze masz ustawionego jednego satelitę – Hotbird, dla którego na częstotliwości 11731, S/R 27500 i polaryzacji V jest nadawany program Red.

Nazwa programu / częstotliwość / SR / polaryzacja / satelita
    Blue / 11727 / 27500 / V / Syrius
    Red / 11731 / 27500 / V / Hotbird
    Black / 1124 / 27500 / V / Astra 19,2

Jeżeli skierujesz talerz na satelitę Syrius, to pomimo tego, że na liście programów w tunerze masz wpisany program Red (z Hotbirda), faktycznie zobaczysz logo programu Blu.

Jeżeli skierujesz talerz na satelitę Astra, to pomimo tego, że na liście programów w tunerze masz wpisany program Red (z Hotbirda), faktycznie zobaczysz logo programu Black.

Jeżeli skierujesz talerz na satelitę Hotbird, to zobaczysz logo programu Red.

Mam nadzieję, że przedstawiłem Ci to w logiczny sposób.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ............:::::::::::: Ferguson AF-7018UCI / PACE MSS 220 / SKyStar2 2.6d ::::::::::::..............
    Alps BSNE8-101A 0.8db 285gram japan (4.8°E) / Silver Tech Twin IDLP-40TL+ 0.2dB (13°E)/
    Silver Tech Twin IDLP-40TL+ 0.2dB (19.2°E) / AP-8-C-P 0.7db 305gram (28,2°E)
    .....::::: Sirius 2,3 4.8°-5.0°E / Hotbird 13.0°E / Astra 19.2°E / Astra 2A-2B-2D 28.2°E :::::.....
    .........:::::::AMD Athlon XP Barton 3200+ 2,21GHz, 1024MB DDR SDRAM Kingston:::::::........
    .............................::::::::::::::::::::::: Telemann 1650S :::::::::::::::::::::::.............................

0