Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE W810i, biały ekran..

13 Maj 2008 22:38 4218 7
  • Poziom 2  
    Jest to mój pierwszy post na tym forum więc póki co pragnę się ze wszystkimi przywitać : Witam/Siema/Elo/Dzień Dobry.
    Otóż drodzy użytkownicy przybywam na te forum z problemem, który mnie trapi od kilku dni.. A więc przejdźmy do sedna sprawy - przez okres 3 tygodni mój telefon relaksował się w tzw. lombardzie, przy jego odbiorze, śpiesząc się trochę nawet go nie sprawdzałem, tylko obejrzałem go z zewnątrz czy jego stan zgadza się ze stanem w jakim go oddawałem, wszystko było ok. Po paru godzinach postanowiłem włożyć kartę sim i kartę pamięci i włączyć go. Ku mojemu niemiłemu zdziwieniu moim oczom ukazał się tylko biały ekran, który znikał po zwolnieniu klawisza włączającego i dalej nic się nie działo. Postanowiłem go podłączyć pod ładowarkę, zmieniać karty SIM, zmieniać baterię itp. wszystkie możliwe kombinacje - wszystko na marne telefon jak padł tak nie wstaje. Jest możliwość, że jest to wina oprogramowania, próbowałem coś z tym zrobić lecz programy dedykowane pod SE nie dają zbytnio rady mowa tu np. o XS++. Oczywiście nie musi być to spowodowane uszkodzeniem softu, może to być też wada jakiegoś układu, części itp. jak wy to profesjonalnie nazywacie, stąd moja prośba/zapytanie: Czy z tego co piszę, tak na oko, moglibyście wysnuć prawdopodbną przyczynę tej usterki?
    Za odpowiedzi z góry dziękuje.
  • Poziom 31  
    to moze byc soft ale wcale nie musi. moze byc tez tasma od lcd lekkie podlanie itp jesli nie umiesz nawet tego sflashowac lepiej zanies do komisu do kogos kto ma sprzet i wiedze
  • Poziom 2  
    Telefon leży w serwisie, przyczyną nie jest soft.
  • Spec od GSM
    No wiesz, od leżenia sobie raczej nic się nie psuje. Może telefon był zalany/zawilgocony?
  • Poziom 2  
    Fyszo napisał:
    No wiesz, od leżenia sobie raczej nic się nie psuje. Może telefon był zalany/zawilgocony?

Nie wiem co z nim się działo w okresie 3 tygodni - wizyta w lombardzie. Mam nadzieję że telefon jest do odratowania, w każdym razie pracownikom Lombardu nie odpuszczę.
  • Poziom 10  
    Witam. Moim zdaniem napewno do odratowania. Proponuje Ci go rozebrac(delikatnie) jesli masz czym i posprawdzac wszystkie zlacza szczegolnie te od wyswietlacza(tasma). Sprawdz tez czy niewidac sladow zalania. Jesli bedzie bez zmian to zanies go do serwisu bo to pewnie soft albo upadl komus i zrobily sie zimne luty. Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    pawlored napisał:
    Witam. Moim zdaniem napewno do odratowania. Proponuje Ci go rozebrac(delikatnie) jesli masz czym i posprawdzac wszystkie zlacza szczegolnie te od wyswietlacza(tasma). Sprawdz tez czy niewidac sladow zalania. Jesli bedzie bez zmian to zanies go do serwisu bo to pewnie soft albo upadl komus i zrobily sie zimne luty. Pozdrawiam

Telefon po podłączeniu do komputera w aplikacjach typu xs++ SETool i tym podobnych nie komunikuje się z telefonem, tak jak mówisz trzeba go rozebrać.
    @Edit
    Telefon został rozebrany w serwisie, z tego co serwisant mówił w środku wygląda normalnie lecz przyczyny usterki nie zdołał znaleźć, zaproponował mi tylko 50 zł za obudowę w razie chęciu pogonienia telefonu na części, co mnie bardzo zabolało.. Czyżby serwis nie dawał rady? Czy telefon padł śmiercią naturalną?