Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozkodowanie kluczyka w sceniku

14 Maj 2008 00:12 2297 1
 • Poziom 1  
  witam mam problem moze ktos wie co zrobic?wymienialem baterie w pilocie od scenika 97r benz i rozkodowal mi kluczyk teraz musze go palic za pomocom wprowadzania kodu czy konieczne jest jechanie do serwisu
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  masz kod więc możesz dokodować kluczyk, było na elce, jak problem to zapraszam na PW

  Dodano po 2 [minuty]:

  "Musisz mieć kod do odblokowania IMMO. Jezeli nie jest wpisany w książce serwisowej, to musisz go zdobyć w serwisie na podstawie numeru VIN(chyba, że ktoś na forum Ci pomoże).Jeśli masz pewny kod blokady wtrysku to wykonaj poniższe czynności:
  ( Megane z plipami na podczerwień):

  Musi być aktywny immobilaizer - przekręć kluczyk w stacyjce do zapalenia się lampek na tablicy rozdzielczej. Dioda blokady będzie szybko migała - przyciskasz przycisk centralnego zamka i trzymasz go, dioda zaczyna migać wolno - musi mignąć tyle razy ile wynosi pierwsza cyfra kodu, puszczasz przycisk i przyciskasz ponownie - znowu musi mignąć tyle razy ile wynosi druga cyfra - ta procedurę wykonujesz aż do czwartej cyfry. Kiedy to zrobisz dioda blokady zapali się na stale (zdjęta blokada) i możliwe będzie już uruchomienie samochodu (to w sytuacji, kiedy mamy uszkodzone kluczyki-'plipy'), ale nie robimy tego, bo chcemy zaprogramować plipy. Wyjmujesz kluczyk ze stacyjki, przyciskasz znowu przełącznik centralnego zamka - trzymasz tak długo aż centralny zamek zablokuje drzwi i otworzy - wtedy musisz skierować plip w stronę odbiornika podczerwieni (przy lusterku wstecznym) i przycisnąć kilka razy plip w odstępach 0,5s - odbiornik powinien złapać kod i zamknąć lub otworzyć drzwi, bierzesz szybko drugi plip (o ile jest) i również 'strzelasz' nim w pobliżu odbiornika w jego stronę. Jeśli drugi plip zostanie zapamiętany to procedura jest zakończona. Jeśli nie udałoby się zaprogramować żadnego z pilotów to trzeba odczekać 10-15 min. aż zablokuje się immobilaizer i należy przeprowadzić procedurę programowania ponownie.
  Po procedurze wbijania cyfr - programować plipy należy dość szybko gdyż odbiornik będzie czekał na kody z plipow kilka sekund !

  Gdzieś znalazłem taki opis, nie jest moim dziełem , nie znam autora, zgóry Go przepraszam za cytat bez zgody.