Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odszyfrowaniem zawartości forderu ....

mic3 14 Maj 2008 09:51 2507 13
 • #1 14 Maj 2008 09:51
  mic3
  Poziom 14  

  Witam .

  Ponieważ nie mogę odszyfrować plików muzycznych z folderu który przed zmianą systemu był zaznaczony w opcjach na ( szyfruj zawartość, aby zabezpieczyć dane ) .Po zainstalowaniu systemu operacyjnego Również Windows XP tylko już o innym kluczu .Jedynie zdołałem odszyfrować folder ,zawartość ( pliki MP3 oraz dokumentację word ) są nadal zaszyfrowane . Przy próbie odszyfrowania , pojawia się komunikat " wystąpił błąd podczas stosowania atrybutów do pliku: D/..... odmowa dostępu .

  Już nie mam pojęcia co zrobić żeby odzyskać dostęp do plików .ponieważ już przeglądałem sporo na ten temat i jedynie co to tylko folder został odszyfrowany .
  Może ktoś maił z takim czymś do czynienia i wie jak odszyfrować pliki MP3 .
  Oczywiście dysk systemowy został sformatowany przed ponowną instalacją systemu .

  Proszę o pomoc w tej sprawie .

  0 13
 • #2 14 Maj 2008 11:17
  korrus666
  Poziom 40  

  Nie wiem czy to w ogóle możliwe żeby odszyfrować te pliki. Czy możesz zmienić właściciela plików ? Skoro wyrzuca komunikat o odmowie dostępu może coś się da w uprawnieniach zrobić. Ale z tego co wiem to zaszyfrowanych plików nie da się odszyfrować jak masz już nowy system.

  0
 • #3 14 Maj 2008 17:35
  mic3
  Poziom 14  

  No tak , ale jednak czasem system ulega uszkodzeniom więc musi być jednak coś co pozwala na otwarcia zaszyfrowanych plików . Zastanawiam się czy ten odcisk palca Który widnieje w szczegółach szyfrowania z nazwą użytkownika , można odzyskać po zainstalowaniu tego samego systemu który uległ uszkodzeniu , czyli klucz ten sam .
  Więc takie pytanie , czy jeśli mam system do zainstalowania na płycie , który miałem zainstalowany , czy jeśli bym jego ws powrotem zainstalował ,powstał by ten odcisk palca ? Czy klucz do zainstalowania systemu odpowiada za takie szczegóły ?

  0
 • #5 15 Maj 2008 08:08
  mic3
  Poziom 14  

  Jednak myślę że jakaś możliwość istnieje , ponieważ w szczegółach szyfrowania jest coś takiego jak "agenci odzyskiwania danych dla tego pliku.zdefiniowani przez zasady odzyskiwania " .Jest tam również nazwa agenta odzyskiwania jak i również odcisk palca . Może coś tu można zrobić ?
  W końcu wiadomo że różne są usterki dysków twardych , więc sądzę że jednak coś można z tym zrobić .
  Może i sprawa wydaje się bagatelna , jednak chodzi o zbiór budowany sporo czasu i o rozmiarze ponad 100 GB Dlatego próbuje czego się da , aby to odszyfrować .

  0
 • #6 15 Maj 2008 09:46
  wrkq
  Poziom 21  

  Tak, właśnie do tego służy agent odzyskiwania. Ale po formacie (oczywista oczywistość) stary agent został usunięty, a nowy jest wygenerowany dla aktualnego SIDu komputera. SID zmienia się przy każdej instalacji systemu, nie ma to zbyt wiele wspólnego z serialem do windows.

  0
 • #7 15 Maj 2008 15:49
  mic3
  Poziom 14  

  Może są jakieś programy które mogą coś poradzić na to ? Warto by spróbować .Każdy sposób sprawdzam jaki mi tylko przyjdzie do głowy . Więc i jakiś program jeśli istnieje sprawdzę .O Linuksie czytałem że po defragmentacji niewiele pomoże jeśli w ogóle .Jednak myślę że jakieś jednak są programy , w końcu nie tylko mi się to przytrafiło .

  0
 • #8 15 Maj 2008 15:57
  wrkq
  Poziom 21  

  Do odzysku _zabezpieczonych_ danych Linux może pomóc. Ale _szyfrowanie_ jest robione porządnym algorytmem (AES-256?) na podstawie SIDu użytkownika, jakichś wygenerowanych w czasie instalacji certyfikatów, i nie-wiadomo-czego-jeszcze. Jeżeli naprawdę miałeś włączoną opcję "szyfruj pliki" (a nie tylko pomieszane na zakładce zabezpieczenia - wtedy spróbuj przejąć na własność albo poczytaj o odczycie spod linuxa) i NIE wyeksportowałeś agenta odzyskiwanie PRZED formatem, to możesz tylko iść do laboratorium odzyskiwania nadpisanych danych, żeby spróbowali wyciągnąć stare klucze szyfrujące "spod" nowych danych. Ale to kosztuje potworne pieniądze a szanse odzysku są niewielkie.

  PS. Nie poddawaj się jeszcze. Napisałem co wiem. To nie znaczy że nie ma w tym jakichś słabych punktów...

  0
 • #9 15 Maj 2008 16:26
  mic3
  Poziom 14  

  Właśnie są te opcje przejęcia na własność , tylko tu też nie jest to łatwe .To się nazywa dziedziczenie , na razie wychodzi ze nie odziedziczono , tak przypuszczam że od tej strony by można się też dostać do tego , jednak na pewno i tu działa coś co nie da się tak łatwo obejść .
  Poza tym , skoro są tworzone programy do szyfrowania to ten systemowy musi mieć jakiś słaby punkt który można złamać i odzyskać dane .
  Poddawać się nie zamierzam , za dużo pracy w ten zbiór włożyłem żeby tak to zostawić .

  0
 • #11 16 Maj 2008 07:06
  mic3
  Poziom 14  

  Niestety zebrać taki materiał nie będzie już możliwe .Poza tym skoro folder główny z pod folderami były zaszyfrowane i dało się rozszyfrować , po zmianie systemu .Więc jednak szyfrowanie nie jest tak dobre ,inaczej nie powinno się dać rozszyfrować nawet folderu .
  Ponieważ wchodzenie w ustawienia zaawansowane może być szkodliwe , mogę coś zrobić co zaszkodzi na działanie systemu , aż tak się nie znam .Więc na dodatkowym dysku zainstalowałem system XP o tym kluczu na którym pracowałem wcześniej .Pierwsza rzecz którą sprawdziłem to że odcisk palca jest generowany i niestety ten sam system o takim samym kluczu nic nie pomógł .Bynajmniej na tym systemie mogę przetestować jakie kol wiek sposoby oby odszyfrować pliki .
  W ustawieniach jest " właściciel " tam probuje dziedziczenia ,po poprzednim .Na razie tylko wychodzi po przejęciu " nie odziedziczono " .

  0
 • #12 16 Maj 2008 08:58
  wrkq
  Poziom 21  

  Tak, systemowy MA słaby punkt. Ale w tym sensie właśnie, że istnieje ryzyko utraty dostępu do danych po awarii / reinstalacji systemu.

  A nazwy plików szyfrowane nie są - normalne że folder się wyświetla.

  0
 • #13 18 Maj 2008 21:28
  mic3
  Poziom 14  

  Witam .
  Znalazłem taki program ; Advanced EFS Data Recovery Trial Edition .
  Podobno właśnie można nim zdeszyfrować pliki , tylko nie bardzo wiem jak to działa dokładnie , może ktoś tego używał i wie jak się posługiwać tym programem ?
  Z tego co przeczytałem w necie jest nawet skuteczny , tylko nie było napisane w jaki sposób to trzeba zrobić . Może choć ktoś wie gdzie znajdę opis jak to zrobić ?

  0
 • #14 22 Maj 2008 01:20
  mic3
  Poziom 14  

  Ponieważ nadal poszukuję sposobu na odszyfrowanie plików , stworzyłem certyfikat " odzyskiwanie plików " . Jednak nie wiem jak stworzyć agenta odzyskiwania i wprowadzić go do właściwości pliku ( szczegóły szyfrowania pliku ) .

  Być może agent odzyskiwania nie pomoże , jednak jest jeszcze możliwość odzyskania pliku z certyfikatem skasowanym przez formatowanie dysku . Do tego potrzebuję odczytać cały odcisk palca na którym powstało zaszyfrowanie . W szczegółach szyfrowania jest widoczny tylko 11 pierwszych znaków . Więc może ktoś wie gdzie można odczytać ten odcisk palca w całości ?

  Z informacji jakie zdobyłem , są programy które mogą odzyskać plik gdzie był zapisany certyfikat . Już mam jeden z programów do tego , jedynie teraz potrzebuję całego numeru odcisku palca i tu mam problem ze znalezieniem pełnego numeru .
  Właściwie z wszystkich informacji wynika że najprędzej można by było zdobyć dostęp przez odzyskanie skasowanego pliku z certyfikatem .Pewnie szanse na to nie są duże jednak spróbować warto .

  0