Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Becker (BMW Business ) - końcówka mocy -jednorazówka ?

DarekRz4 14 Maj 2008 10:52 12305 10
  • #1 14 Maj 2008 10:52
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

Trafiło do mnie takie radyjko . Po podłączeniu jedna strona gra normalnie druga prawie wcale . Wygląda na padniętą końcówkę mocy jednak ....... no właśnie czy te układy sie wymienia a jeśli tak to czy są gdzieś dostępne czy to uklady niewymienne :D??Młotka i przecinaka na razie nie używałem :D:D

pozdrawiam

0 10
  • #2 14 Maj 2008 15:25
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

A dlaczego niby miały by być niewymienne :?:

Rozebrać , pomierzyć , wylutować , i szukać a sklepów zwykłych i internetowych przecież nie brakuje ;)

0
  • #3 14 Maj 2008 15:39
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

Widziałeś ta końcówkę mocy ? Zapewniam cię że jest dość ........ nietypowa :D .

0
  • #4 14 Maj 2008 15:53
    damiancz
    Moderator Radia Samochodowe

Dlatego pytając sprecyzuj typ radia BE.... - oraz jak jest nietypowa zamieść zdjęcie , bo Business nie określa typu to tylko nazwa całej serii radii /dziesiątki typów/

0
  • #5 14 Maj 2008 15:58
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

BMW Business C53 końcówka mocy zalana masą epoksydową razem z wyprowadzeniami -jak na mój gust niemożliwa do wylutowania ,ale przyznam że nie rozbierałem radia całkowicie tylko oglądałem końcówki z jednej strony :D

pozdrawiam

0
  • #6 14 Maj 2008 17:28
    djlj24
    Spec od car audio

A ja myślę, że zalana jest tym glutem przypominającym klej termiczny. I ładnie to odłazi zwykle.

0
  • #7 14 Maj 2008 18:02
    DarekRz4
    Poziom 24  

djlj24 napisał:
    A ja myślę, że zalana jest tym glutem przypominającym klej termiczny. I ładnie to odłazi zwykle.

Witam

Dotykałem tego .....czegoś :D i oglądałem (już z dwóch stron) . Z jednej układy są zalane masą epoksydową twardą jak kamień i nie wystają żadne wyprowadzenia tylko ścieżki druku a z drugiej strony oba układy mają po radiatorku przyklejonym też do płytki tylko z drugiej strony - na układy załozona jest stalowa klamerka która te mini radiatorki dociska do obudowy radia . Oto zdjęcie od strony struktury :
    Becker (BMW Business ) - końcówka mocy -jednorazówka ?

Z drugiej strony są radiatorki takich samych rozmiarów jak struktury przytwierdzone bardzo mocno . Na początku myślałem że zdjęcie tej klamerki spowoduje że układ sam odlezie od płytki co było by równie absurdalnym rozwiązaniem jak same uklady jednak są chyba przyklejone tą masą bo ani drgną ..Taki to cudak :D

0
  • #8 14 Maj 2008 21:12
    car-audio
    Poziom 12  

Mozesz sobie podarowac . Bmw po 2001 r maja taki wynalazki .W radiu i w tunerze bm54 proffesional.Mozesz kombinować na kablach ale życze powodzenia. Radio do wymiany . Na allegro do e39 przed liftem rdaio kosztuje 200 zł a po lifcie BUSINESSY NA KASETE PONIZEJ 500 ZŁ IDĄ JAK WODA.

0
  • #9 15 Maj 2008 06:34
    DarekRz4
    Poziom 24  

Witam

No to ładnie -klient będzie "zadowolony" :D . Chyba napisze do nich maila że powinni swoje nowe modele zalewać całe w środku razem z mechanizmem -wtedy już nic się nie da naprawić . Naprawdę bezczelnośc producentów sprzętu sięgneła dna .
    pozdrawiam

0
  • #10 15 Maj 2008 15:01
    apap
    Poziom 21  

Miałem też takie radio z uszkodzonym jednym kanałem, myślałem, że te PA to montaż BGA i próbowałem odlutować HA, okazało się jednak, że to naniesiony na pcb rodzaj hybrydowej struktury. Tak jak w chińskich radio-budzikach, tyle że ładniej wykonane. Jedyne wyjście to dobudowanie PA na odrębnej płytce, jak to za komunki niegdyś było.
    Pozdr

0
  • #11 15 Maj 2008 15:28
    djlj24
    Spec od car audio

Można zawsze przecież wyprowadzić zewnętrzne wyjścia liniowe i dołożyć porządny, zewnętrzny wzmacniacz a nie męczyć się. Zrobiłem wywiad i faktycznie to bardzo fatalna konstrukcja a widać, że często pada.

0
  Szukaj w 5mln produktów