Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook HP Compaq 6720s - przeglądarka vs. wentylator

14 Maj 2008 12:05 1595 2
  • Poziom 2  
    Witajcie,

mam dość nietypowy problem z HP Compaq 6720s (a właściwie z dwoma, bo kupiłem dla siebie i kogoś z rodziny - w sumie 2 egz.). Dla wyjaśnienia, na kompie zainstalowany jest XP Home, a sterowniki są ściągnięte za pomocą programu SoftPaq.

Po jakimś czasie pracy przeglądarka przestaje wyświetlać strony. Po prostu nie ładuje kolejnych stron i nie pokazuje żadnego postępu. Przy czym inne aplikacje internetowe (gg, skype, itp.) działają prawidłowo.

Niedługo potem (prawie równocześnie) włącza się wentylator, który dość głośno szumi, a co ciekawe nie wyłącza się sam nawet po długim czasie - dopiero po restarcie.

Taki objaw występuje zarówno przy Internet Explorerze jak i przy Mozilli, wiec chyba nie jest to problem któregoś z tych programów.

Nie jest to chyba też problem konfiguracji sieci, bo próbowałem się w takich wypadkach połączyć z netem i przez LAN i przez WiFi, przez komórkę (eranet) a nawet przez modemowe łącze tepsy (0 20 21 22). Za każdym razem jest to samo - przeglądarka nie wyświetla stron. To samo dzieje się na obu kompach (były w identyczny sposób instalowane).

Co ciekawe nie ma żadnej regularności w występowaniu tej usterki: czasem zdarza się po 2 godzinach pracy, a czasem po zaledwie kilkunastu minutach. Po restarcie wszystko wraca do normy, do czasu...

Czy ktoś może spotkał się z podobnym problemem?
  • Poziom 14  
    Witam!

Również jestem posiadaczem tego notebooka.
    Niestety problemy z działaniem wentylatora są jego bolączką.
    Trudno stwierdzić, co może być przyczyną - wentylator pracuje na maxa, ponieważ rośnie temp. więc może masz w tle jakiś proces który non stop obciąża komputer.
    Na chwilę obecną proponuje aktualzację biosu, w tej chwili wersja F09, jeśli wcześniej tego nie zrobiles. U mnie poprawił prace wentylatora.

Pozdrawiam!
  • Poziom 2  
    Niestety to chyba nie wina biosa, bo ten jest aktualny (F09).
    W serwisie powiedzieli mi, że to nie jest problem sprzętowy (oczywiście, jakże by inaczej) i że na pewno mam wirusa...