Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie RS232C poprzez adapter USB->RS232C

autre 14 May 2008 15:23 1404 5
    autre
    Level 10  
    Witam, zamierzam podłączyć wiele wyświetlaczy LCD 1x8 alfanumerycznych posiadających złącze RS232C do komputera z WIN XP. Czy jeżeli podpiąłbym do portu wyświetlacza adapter USB->RS232C (RS232C do wyświetlacza, USB do PC) to mógłbym sterować nim z PC normalnie (tak jak robi się to bez adaptera)
  • Helpful post
    robertamel
    Level 27  
    Myślę, że trzeba to indywidualnie przetestować. Wg informacji na różnych forach łączność przez nazwijmy to wirtualny port RS232 jest czasem słaba z powodu niskiej jakości adaptera RS232.
    Ja kiedyś kupiłem adapter i miałem szczęście, że działał bez problemu. Sprawdzałem go przy połączeniu ze sterownikiem PLC Easy Moeller-a.
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    1. Proszę podać typ wyświetlacza;
    2. RS232C jest połączeniem point-to-point. Czy kolega rozwiązał problem adresowania wielu wyświetlaczy?
    autre
    Level 10  
    1.Wyświetlacz to model EA SER081-CNLED z http://www.lcd.elementy.pl/lcd/rs232.htm
    2. Będę łączył 3 portowe HUBy USB, do 2 wyjść z HUBa będę podłączał adapter USB->RS232C, na końcu każdego RS232C będę podłączał wyświetlacz LCD podany w pierwszym punkcie.
  • Helpful post
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Strasznie skomplikowana struktura połączenia. Czy kolega rozważał zastosowanie warianty wyświetlaczy z RS422 zamiast RS232C? W tym przypadku kolega podłącza wszystkie wyświetlacze do linii dwuprzewodowej o długości do 1200m (wg standardu). Chyba taki własnie wariant proponowałem w podobnym temacie prowadzonym przez kolegę.
    autre
    Level 10  
    Czy przez RS422 będę mógł podpiąć 100 wyświetlaczy do PC?