Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie pilota napędu Supramatic E Hormann

dadix3 10 Gru 2012 17:15 52692 49
 • #31
  norman26
  Poziom 2  
  Witam. Posiadam w,, napędzie radioodbiornik z czarnym długim kabelkiem (anteną)" i tak jak piszesz nie udało mi się zaprogramować pilota. Muszę kupić jakiś inny pilot? Co mam zrobić?
 • #32
  VIRUS32
  Poziom 24  
  Zmień radiolinię na np. DTM (www.dtm.pl) bo kupno starszego pilota mija się z celem jest za drogi.
 • #33
  ralf692
  Poziom 9  
  Witam,posiadam supermatic e wersje z 97r z obudowa z kwasówki i radioodbiornik z długim czarnym kabelkiem. Mam tylko małego pilota ale on nie chce działać. Brama była bez napięcia kilka lat. Co mogę zrobić? Jak doprogramować lub odświeżyć pilota?
 • #36
  ralf692
  Poziom 9  
  przeczytałem to ale w sumie niewiele rozumiem. mam 2 piloty napęd zantenką długą czarną. Czy na tym sterowniku z bramy powinna sie palic jakaś dioda? U mnie sie nic nie zapala nawet po resecie. A moze w tym menu jest wyłączone sterowanie pilotem? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam :|
 • #37
  ralf692
  Poziom 9  
  Proszę o pomoc. W moim napędzie nie ma menu P itd. Codziennie coś próbuje i nic. Może radioodbiornik uszkodzony czy jak? Jak moge to sprawdzić?
 • #39
  juksel
  Poziom 1  
  Dzień dobry

  Posiadam napęd Supramatic E Hormann w kwasoodpornej obudowie. Ostatnio dokupiłem 4-kanałowego pilota Beninca To.Go. Zacząłem go programować postępując zgodnie z Państwa
  instrukcjami. Jednakże po naciśnięciu przycisku PRG pojawia się literka L. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć w czym tkwi błąd?
 • #40
  ralf692
  Poziom 9  
  Witam,ja poradziłem sobie z problemem. Kupiłem radiolinie dym i pilota,podpiąłem pod napęd i jest ok. Działa już kilka miesięcy. Koszt radiolinie i 1 pilota to ok 150 zł dodatkowy pilot 50

  Dodano po 1 [minuty]:

  Literka l to mogą być krańcówki. Polecam poszukać w necie ja już nie pamietam
 • #41
  grzybus82
  Poziom 2  
  Witam
  Mam od 7 lat bramę garażową Hormanna z napędem Supramatic E2 i chcę zaprogramować drugiego pilota do niego (Faac Fix2 z niebieską diodą) ponieważ mi jeden właśnie padł - jak ja mam to zrobić krok po kroku?
  Dodam że brama jest ustawiona i działa jak powinna.
  Pomożecie?:-)
 • #42
  lz11980
  Poziom 18  
  Podstawowa rzecz to to , że masz dodatkowe radio faac fix podpięte pod napęd supramatic, jak otworzysz (powinno być ) pudełko z radiem takie płaskie czarne z wystającą diodą masz zworkę czerwoną i to jest J1 a dalej:
  należy zdjąć jumper J1 lub odłączyć zasilanie 􀀩 nacisnąć i trzymać przycisk LEARN 􀀩 założyć jumper J1 lub załączyć zasilanie 􀀩 po zaświeceniu LED -K1 puścić przycisk LEARN 􀀩 nacisnąć przycisk pilota który będzie służył do obsługi kanału „1” 􀀩 gdy sterownik odbierze sygnał z pilota LED -K1 zgaśnie 􀀩 wtedy należy nacisnąć ponownie ten sam przycisk pilota. Jeżeli sterownik zarejestruje pilota LED -K1 zapali się ma 1 sekundę. Nie zarejestrowanie pilota jest sygnalizowane krótkim mignięciem LED -K1 ok. ¼ sek. i wówczas należy rozpocząć proces programowania tego pilota od początku. 􀀩 po prawidłowym zarejestrowaniu pilota do obsługi kanału „1” 􀀩 naciskamy chwilowo przycisk tego samego pilota, który będzie służył do obsługi kanału „2” 􀀩 LED-K1 zapali się na 1 sek. 􀀩
  - jeżeli nie chcemy programować przycisku dla kanału „2” to należy po 1 sekundowym mrugnięciu LED – K1 (sygnalizującym przyjęcie przycisku pilota dla kanału „1”) nacisnąć przycisk LEARN (przechodząc tym samym do programowania kolejnego pilota).
  - jeżeli chcemy korzystać wyłącznie z kanału „2” dla danego pilota to należy ten sam przycisk pilota zastosować do rejestracji kanału „1” i „2”- wówczas na wybrany przycisk pilota reagował będzie tylko kanał „2”
  - rejestrowanie następnego pilota- naciśnięcie przycisku LEARN (bez zdejmowania jumpera J1)
  -po zakończeniu rejestracji pilotów należy na chwilę zdjąć jumper J1 lub odłączyć zasilanie.

  Jak nie masz radia FAAC fix to na 100 % nie zaprogramujesz pilota Faac do Hormanna !!!
 • #43
  grzybus82
  Poziom 2  
  Dziękuję zrobiłem jak mówisz i działa.
 • #44
  JacekT1997
  Poziom 1  
  Czołem. Mam bodaj pierwszego Supramatica E, do którego chciałem dodać dwa nowe piloty Smilo SM2. Zaznaczę że jeden Smilo SM1 hula jak trzeba więc chyba nie jest to kwestia niezgodności pilota z napędem. Help plz.
 • #45
  lz11980
  Poziom 18  
  Kolego supramatic i smilo na 100 % nie są kompatybilne, musisz mieć dodatkowe radio NIce przy napędzie
 • #46
  Kilian83
  Poziom 1  
  Witam Mam problem z Bramą Herman supramatic E2 od jakiegoś czasu brama zamykając się odskakuje na około 10 cm z powrotem do góry i nie ma możliwości do pchnięcia jej pilotem.
  Nie mam pojęcia co jest rozregulowane ale wydaje mi się że parametry krańcowy zostały jakoś podmienione próbowałam już wszystkiego zgodnie z instrukcją ustawić parametry bramy niemniej Nie jestem w stanie dojść do ładu cały czas odskakuje.
  Czy ktoś byłby w stanie pomóc i wytłumaczyć krok po kroku W jaki sposób mogę ją z powrotem zaprogramować?
 • #47
  lz11980
  Poziom 18  
  Masz problem z ustawieniem położeń krańcowych lub w związku z temperaturami trzeba dopasować siłę napędu, więc skoro masz instrukcję proponuję zresetować napęd i od nowa spróbować ustawić programowanie. czyli wyciągnąć wtyczkę, wcisnąć i przytrzymać przycisk prg wpiąć wtyczkę i trzymać prg aż pojawi się "C" wtedy napęd jest zresetowany, teraz już tylko ponownie zaprogramować począwszy od typu bramy itd... powinno pomóc , chyba że jak ci napęd odbija to pojawiają się jakieś komunikaty na wyświetlaczu ???
 • #48
  PawelSokolowski
  Poziom 11  
  Witam,

  Podepnę się do wątku.
  Posiadam SupraMatic P2.
  Brama zaczęła się zacinać, tzn przy podnoszeniu w stałym miejscu zatrzymuje się.
  Wystarczy przyłożyć niewielką siłę (pomóc jej) i otwiera się do końca.
  Podejrzewam, że są jakieś parametry określające siłę oporu, przy którym silnik się zatrzymuje. Czy jest to wartość programowalna ?
  Jeżeli tak, to jak to zrobić ?

  Pozdrawiam
 • #49
  lz11980
  Poziom 18  
  W supramaticu można programować siłę, amperomerz, i inne, ja zacząłbym od sprawdzenia wyważenia bramy czyli wysprzęglić napęd i zobaczyć jak brama się porusza i czy będzie stała w stanie pół otwartym i po tym jak nie trzeba regulować sprężyn zająłbym się programowaniem ale też najpierw w automacie , czyli reset ustawień i od nowa typ bramy i reszta automatycznego programowania.
 • #50
  pepe_lodz
  Poziom 14  
  Witam
  Mam napęd do bramy segmentowej Supoermatic E seria 3. Mam do niej dwa piloty HS5 bisecure. Wydaje mi sie ze instalatorzy cos skopsali programujac piloty... czasem nie łapie mi otwieranie muszę ze 3 razyu klikać.
  W jaki sposób wykasować wszystkie piloty z pamięci napędu i zaprogramować je od nowa od zera...?