Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CDR2005 Corsa C - problem z wprowadzeniem kodu

tommy3112 14 Maj 2008 21:18 5223 5
  • #1 14 Maj 2008 21:18
    tommy3112
    Poziom 9  

Witam.

Jakiś czas temu musiałem odłączyć akumulator w mojej Corsie. Oczywiście zapomniałem o konieczności wprowadzenia kodu do radia. Znalazłem kartkę z serwisu Opla z różnym kodami, niestety wymieniony tam kod nie działał, wprowadziłem go kilka razy aż pojawił się napis SAFE7. Po kilku dniach w papierach od auta znalazłem kolejną kartkę z kodem do radia (może prawidłowym). Niestety radio nie pozwalało wprowadzić kodu, głupi odłączyłem znów akumulator i teraz po przekręceniu kluczyka na wyświetlaczu mam godzinę i datę, radio nie reaguje na przycisk AS :(

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Głupotą było ponowne odłączenie akumulatora, teraz wiem że powinienem odczekać kilkadziesiąt minut i radio znów pozwoliłoby mi wprowadzić kod.

Z góry dziękuję za info.

Tomek

1 5
  • #2 14 Maj 2008 22:04
    SlaweK
    Poziom 43  

Zostaw na 20 minut z włączonym zapłonem i napisem SAFE7 to pozwoli wpisać kod.

SławeK

0
  • #3 14 Maj 2008 22:35
    tommy3112
    Poziom 9  

Problem w tym że teraz nie mam na wyświetlaczu SAFE7.
    Wyświetlacz pokazuje tylko godzine, date i temp. - tak jakby radio było wyłączone.

Pozdrawiam

0
  • #4 14 Maj 2008 23:07
    SlaweK
    Poziom 43  

To znaczy że coś masz uszkodzone albo radio nie włącza się, jak się prawidłowo włączy to musi zniknąć data a skoro nie znika to znaczy że najprawdopodobniej nie włącza się.

SławeK

0
  • #5 15 Maj 2008 01:12
    ikar55
    Spec od car audio

Sprawdź bezpiecznik w radiu. Spróbuj jeszcze raz odłączyć klemę (minusową) i po paru minutach podłącz ponownie. To może pomóc. Pamiętaj o powyłączanych odbiornikach prądu (zapłon, drzwi) podczas podłączania klemy by zminimalizować prawdopodobieństwo zaiskrzenia.

0
  • #6 15 Maj 2008 07:45
    tommy3112
    Poziom 9  

Dzięki za wskazówki, jednak, czy mówisz o bezpieczniku w skrzynce czy o jakimś w samym radiu?

Jeżeli w skrzynce to jest pewien problem, nie mam żadnego opisu który jest od czego. Dysponuje ktoś opisem bezpieczników w Corsie C ?

Pozdrawiam,
    Tomek

0
  Szukaj w 5mln produktów