Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Błędne obliczanie spalania. Renault Megane 1.4 16V Classic

samsung913 14 May 2008 23:54 9350 5
    samsung913
    Level 14  
    Witam!

Zakupiłem kilka dni temu Renault Megane Clasic z silnikiem 1,4 16V. Komputer pokazuje spalanie w mieście w granicach 8-9 litrów benzyny, a na trasie w jedną stronę wartość zmalała do 5,8 litra, a w drodze powrotnej 5,4 litra / 100km. Czy ten pomiar może być autentyczny, czy coś jest nie tak z komputerem lub jakąś sondą? Według danych producenta auto na trasie może palić 5 litrów benzyny... Ale nie doszukałem się podobnych wyników u innych użytkowników tego samochodu.

Regulamin, p.11. Proszę poprawić. [MS]
  • Helpful post
    mczapski
    Level 39  
    A zatem gdzie jest twój problem? Weź pod uwagę, że jest to tylko kalkulator zaprogramowany. A więc pobiera informacje z czujnika odległości przebytych oraz czasu otwarcia wtryskiwaczy. Zapewne zużycie w czasie jazdy jest zbliżone. Weź jednak pod uwagę, że całkiem sporo jeździ się z prędkością poniżej 30 km/h kiedy informacje nie są podawane oraz postój. Aż głupio wymieniać niezbyt rzetelny pomiar ilości wydanego paliwa na stacjach paliwowych. A więc faktyczne zużycie będzie większe. Używaj jako wskaźnika aktualnego poziomu zużycia.
    picior
    Level 12  
    witam
    Mam meganke 99 kombi 1.4 l 16V i musze przyznac ze wskazania komputera mojej meganki sa calkiem poprawne. Na trasie faktycznie spala w granicach 5.3 do 5.6 l pod warunkiem spokojnej jazdy. jesli jest duzo manewrów wyprzedzania moja meganka polknie nawet 7 litrów. Zauważ ze podczas pracy silnika na biegu jalowym komputer nic ne wskazuje mimo zuzycia paliwa. tu sie wlasnie moga pojawic roznice. znalazlem w mojej megance ukryty trick. przed przekreceniem kluczyka wciskam i trzymam przycisk na manetce od wskazan komputera i wtedy dopiero przekrecam kluczyk. cala tablica sie podswietla wszystkie wskazówki zaczynają "tanczyć" w okreslonym rytmie a przycisk na manetce zmienia kolejne dziwne wskazania. Jedno odczytalem, to jest ilosc paliwa w baku w litrach. Czy ktos z forumowiczów to rozszyfrowal?
    milejow
    Level 43  
    Ten trick to samodiagnoza zespolu wskaznikow
    lindonerl
    Level 18  
    A może masz opony w mniejszym rozmiarze --- kręcisz kilometry na niby i autko wychodzi super economy???
    genek1000
    Level 35  
    Witam.
    Jak napisał kolega mczapski , to tylko kalkulator który zlicza infor macje . Nikt nie pomysli o tym że gdy wykasujemy komputer , to po 400 metrach zczyna on wyswietlac srednie splpalanie z przebytej drogi. To w takim wypadku po przejechaniu np. 1 kmz butem w podłodze spalanie srednie wyniesie około 16 litrów( ojej ile moje auto pali). Analogicznie po wykasowniu licznika i wykonaniu jazdy w trybie niedzielnym, nie przekraczajac na trasie 80 km/h i nie wykonując gwałtownych manewrów spalanie tej megany spadnie poniżej 4,5 litra ( ale mam ekonomiczne auto). Najlepiej sprawdzić srednie spalanie nadługim dystansie np. dwa tankowania do pełna bez resetowania licznika. Wtedy pomiar sredniego spalania bedzie w miare wiarygodny.
    Co do tego co podaje producent jesli chodzi o srednie spalanie , to są to wyniki z pomiarów laboratoryjnych ( odpowiednia ilośc kilometrów, cześc jasdy po d czesciowym obciazeniem, cveśc bez obciązenie , iles razy wyprzedzanie , nie przekraczanie odpowiedniej predkosci itd.itd.