Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywarka Lite-on cd-rw drive model LTR-52327S

24 Sty 2004 21:00 1804 7
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam nagrywarkę jak wyżej LTR-52327S uszkodzoną przez dzieci(wyciąnięta i skoszona szufladka).Rozebrałem ją ale nie znam przepisu jak ją poprawnie złożyć gdyż trzeba to zrobić wg jakiegoś schematu ,aby zgadzały się fazy operacji wykonywanych przez kółka zębate.
    Prosze o pomoc kogoś kto coś takiego robił.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Moderator
    nalezy do tego podejsc spokojnie z głową
    1. ogladnac tacke czy nie ma uszkodzonych zebow
    2. i spokojnie analizowac prowadzenie tacki (moze byc wyrwane zabezpieczenie tacki tak sadze)
    3. poprzez wsówanie i wysowanie tacki dojsc do odpowiedniego ustawienia
    4. nie robic tego pod zasilaniem tylko na sucho (grozi spaleniem układu itp.
    5. jesli stwierdzimy ze wszystko jest cacy (w momecie zamkniecia tacki )dopiero ostroznie dajemy napiecia i to najlepiej na samym zasilaczu )

Powodzenia oraz cierpliwosci :wink:
  • Poziom 14  
    Dzięki za podpowiedż,ale już doszedłem do tego że półkole zębate jest przesunięte ale zabezpieczenia tacki są ok.Mechanizm chodzi i czyta płyty poprawnie a więc laser też ok.Czasem z trudnością wysuwa tackę i wtedy słychać że silnik ma pod góre.
    Mam jeszcze jedno pytanie: czy jesli tacka wysuwa się tylko na 5 sekund i wraca to jest poprawne zachowanie mechanizmu?

• Poziom 17  
    jak dla mnie nie jest tonormalne... ale to moze byc wina nie uszkodzenia mechanicznego tylko programu do nagrywania. niektore wersje nero tak robily... ale wystawialy plytke na zewnatrz na chwile po czym same chowaly tacke do srodka. zdarza sie i tak. ale nie wiem czego uzywasz do nagrywania wiec nie mam pojecia czy to moze byc to.
  • Poziom 14  
    Teraz napęd pracuje jako zwyky cd bez programów obsługi.
    To nie moja nagrywarka,tylko ja naprawiałem i nie chciałem pakować na dysk Nero.Niepokoi mnie tylko ten krótki czas wysunięcia tacki.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 29  
    pod mechanizmem są przełączniki krańcowe które decydują o zatrzymaniu się tacki,tam może być coś ułamane lub wukrzywione,a to że lite-onki się podczas wysówu tacki jakby "męczą" to normalne
  • Moderator
    kiedyś miałem takie przypadki u siebie :!: winę za to ponosił przycisk na panelu przednim (zasniedziane styki ) ale w tym momecie programowe wysówanie działało okej .Pozdrawiam :wink:
  • Poziom 11  
    Jak dla mnie to tacka nie wysuwa sie do konca dlatego sie zamyka spowrotem miałem juz z czyms takim do czynienia wine ponosił przestawiony mechanizm ..

Pozdrawiam Paweł