Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak założyć sznurek od skali? SCOLTA GX100

Bardziej 15 Maj 2008 02:40 2570 5
  • #1 15 Maj 2008 02:40
    Bardziej
    Poziom 9  

Witam.

Kiedyś (kilka lat temu) spadł sznurek od skali w radioodtwarzaczu SCOLTA GX100, w końcu postanowiłem zająć się tym problemem i założyć go z powrotem. Nie wiem, jak leżał pierwotnie. Sam wymyśliłem rozwiązanie zamieszczone na zdjęciach. Tylko coś jeszcze jest nie tak, gdyż podczas kręcenia w jedną stronę, zsuwa się. Próbowałem jeszcze nawinąć w kolejności 1-4-5-3-2-1, tylko że wtedy było jeszcze gorzej. Może ktoś doświadczony w tym względzie będzie mógł coś podpowiedzieć. A może ma ktoś możliwość otworzenia powyższego modelu i zrobienia zdjęcia?

Pozdrawiam

m78-0

0 5
  • #2 15 Maj 2008 12:42
    Jerzy Majkut
    Poziom 24  

Witam! Ta robota nie warta zachodu, linka jest lekko zkłaczona, będzie się blokować. Kondensatory obrotowe czesto się zacierają i nie chcą się obracać; najlepiej ustawić ręcznie jedną najlepszą stację. Pozdrawiam.

0
  • #3 15 Maj 2008 16:18
    djlj24
    Spec od car audio

Zrób fotkę przodu takiego radia, może gdzieś w złomie leży coś podobnego i wtedy można będzie zrobić zdjęcia.

0
  • #4 16 Maj 2008 19:24
    Bardziej
    Poziom 9  

Zdjęcie profilu przedniego i nie tylko...
    Jak założyć sznurek od skali? SCOLTA GX100

0
  • Pomocny post
    #5 20 Maj 2008 12:20
    djlj24
    Spec od car audio

Znalazłem podobny wynalazek w szrocie (dziwne bo nawet działa tylko FM ma stary), zrobiłem fotki.
    Podaj emaila (może być na PW) to podeślę fotki. Nie chcę bawić się w zmniejszanie a szkoda zawalać forum.

0
  • #6 08 Lip 2008 02:57
    Bardziej
    Poziom 9  

Dzięki djlj24 za podesłane zdjęcia. Dzięki nim udało mi się rozwiązać problem w Scolcie. Co prawda w moim modelu nie ma takiej samej półkluzy jak u Ciebie, ale kluza zamontowana 90 stopni w inną stronę. Nie zastanawiając się długo dopasowałem śrubkę do otworu i... działa. Sam na pewno bym nie wpadł na to, że linka ma przechodzić nietylko przez wałki. Jeszcze raz dzięki. Całość działa jak za dawnych lat:D.

Jeszcze jedna mała dygresja na temat potencjometru glośności, który był wyeksploatowany i często podczas podgłaszania nikł dźwięk w lewym kanale. Wspomniany element to sześciostykowy potencjometr A20k i jak cały sprzęt jest archiwalny. Na wolumenie jedyne co udało mi się znaleźć to bliźniaczy model o skali logarytmicznej:(. W związku z brakiem możliwości zakupu nowego podzespołu postanowiłem zaryzykować i przeczyścić wnętrze potencjometru za pomocą środka WD-40. Efekt przeszedł moje oczekiwania, potencjometr działa jak nowy:-).

Pierwsze zdjęcie jest autorstwa djlj24, drugie natomiast obrazuje rozwiązanie problemu w moim modelu SCOLTA GX-100.

0
  Szukaj w 5mln produktów