Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik a regeneracja - czyli parametry po regeneracji..?

michalkl1 15 Maj 2008 08:00 726 1
 • #1 15 Maj 2008 08:00
  michalkl1
  Poziom 13  

  Witam. Chcę oddac głośnik do regeneracji. Czy ktoś orientuje się czy po takiej odnowie głosnika a konkretnie sAmej cewki zachowa on swoje dotychczasowe parametry T-S ?Jak tak to który najbardziej? Nie potrafię zrozumiec tego, gdyż wymianie ma jedynie ulec sama cewka(a byc może ta sama będzie tylko od nowa przewinięta?) i miały by się zmienic parametry głośnika - no bez sensu dla mnie. Może mnie ktoś odwołac do jakiejś ciekawej lektury albo udzielic sensownej odpowiedzi? Nie chcę aby zmienili mi membranę czy zawieszenie bo są jak najbardziej ok. Rozchodzi się o samą cewkę gdyż się przegrzała i zsunęły się zwoje(ociera podczas pracy). Głośnik 12' INFINITY KAPPA 120W.IB :
  Zakładałem podobny temat ale nie uzyskałem sensownej odpowiedzi więc ponawiam temat.
  http://michalkl1.wrzuta.pl/obraz/xydxaRomWy/dsc00634
  PARAMETRY:
  http://www.wrzuta.pl/obraz/h9h9AmgL5S/infinitty

  0 1
 • #2 15 Maj 2008 08:20
  łowieca
  Poziom 30  

  Jeśli cewka zostanie profesjonalnie zrobiona, czyli ta sama ilość zwojów takim samym drutem jak i zachowane zostaną oryginalne wymiary, to T-S głośnika raczej sie nie zmienią a jak nawet to bardzo nieznacznie.
  No i głośnik musiałby być złożony tak jak wyszedł z fabryki, czyli te same miejsca mocowań zawieszeń i cewki, podobne ilości kleju aby zachować tą samą mase układu drgającego. Itp :)

  0