Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zainstalować drukarkę LEXMARK P915 pod Vistą ?

15 May 2008 13:42 1820 3
  • Level 2  
    Witam !

Mam problem : nabyłem nową drukarkę P915 z myślą zainstalowania jej do laptopa, z oryginalną Vistą. Ze strony producenta ściągnąłem sobie sterowniki do Visty (bo na płycie instalacyjnej są tylko do XP i niższych).
    Niestety, do dnia dzisiejszego nie chce mi to działać ... :cry:
    Co prawda, drukarka jako tako chodzi, ale całe dodatkowe oprogramowanie, m inn. Studio graficzne - nie ... :!:

Próbowałem w tej sprawie skorzystać z firmowej pomocy LEXMARKA ... niestety bez pozytywnego finału całej sprawy ... W załączeniu jest cała korespondencja mailowa z LEXMARKIEM, gdzie również są zawarte wszystkie szczegóły : co i jak było robione.

Niestety, problem dalej pozostał ...:cry:

P.S. Pod XP-iem wszystko świetnie chodzi ...
    Attachments:
  • Level 42  
    Po co te punkty dla użytkownika ? a co do programu próbowałeś instalować i uruchamiać go jako administrator ? czy zwykły user ?
  • Level 2  
    Instalowałem wszystko oczywiście z konta administratora ... Na różne sposoby : najpierw same sterowniki i potem programowanie; po kolei jak wymaga instalator bez podłączania sprzętu; lub najpierw sprzęt podłączony i wykryty, a potem sterowniki, itd. Efekt za każdym razem taki sam ...
    Oczywiście za każdym razem czyściłem pozostałości sterowników programikiem, który dostałem od LEXMARKA ...
  • Level 9  
    Pod Vista niestety ważne jest, aby sterownik był podpisany cyfrowo. Jeżeli podczas instalacji był komunikat (czerwony), ze nie jest to nic nie pomoże nawet, jeśli się zainstaluje ten sterownik. Ważne jest tez, aby najpierw zainstalować sterowniki i oprogramowanie a dopiero potem podłączyć drukarkę do usb. Jeśli za każdym razem po podłączeniu ja wykrywa na nowo i instaluje jak "drukarka lexmark nr 1" obok tej, która już jest w okienku drukarek to też jest coś ni tak, ale na tym "dodatkowym" powinna drukować normalnie. Takie ja miałem doświadczenia z Lexmarkiem Z 12.