Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia pioneer -wymiana spalonego głośnika ale na jaki???

15 Maj 2008 17:24 2833 12
  • Poziom 28  
    Witam.

Mam do wzięcia za free tubę pioneer-a z uszkodzonym głośnikiem

I zwracam sie tutaj do forumowiczów z prośbą o rozgryzienie problemu pt jaki orginalnie siedzi tam głośnik.

Mam zamiar go wymienić ale na co??

Rozmiar głośnika to 20cm.

Myślałem ze może jak nie uda sie go kupic (orginalnego) to zrobię z niej zamknieta skrzynie to ok 18l.

I jaki głośnik tam wsadzić.

Oczywiście proszę o jakis tani przetwornik do 100 zł.
  • Poziom 43  
    Skoro i tak go musisz wymienić to wyjmij i zobacz co tam siedzi. Potem można coś wymyślić.
  • Poziom 30  
    Skoro chcesz dać 100 zł za innego, to może lepiej naprawić tego co masz (przewinąć cewkę(60-90zł)) :?:
  • Poziom 28  
    Sęk w tym że już był przejiany głośnik tzn.cewaka była nowa i znowu sie spaliła....

Kolega uzytkował to na monoblocku SOLING 2x200W lub 1X400W oczywście chyba PMPO.

Więc wydaje mi sie że wzmak nie wydalał i poprostu spalił głośnik z powodu przesterowanego dźiwięku.

Obecnie mam tą tubę w domu i jak ruszam głośnikem słychać ocieranie czegoś w środku więc to chyba ta spalona cewka....

Dodano po 33 [minuty]:

głośnik nie ma żadnych oznaczeń

Jedynie na obudowie jest data produkcji 24,06,1999

I napis TMM+1041 A

Tyle tam pisze.......
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    " na monoblocku SOLING 2x200W lub 1X400W "

ciekawy dwukanałowy monoblok ;)

" Tyle tam pisze....... "

jak to mówili w jednym filmie

" mówi sie napisane " ;)
  • Poziom 43  
    A gdzie kolega przewijał cewkę? A może by po prostu wsadzić inny głośnik o znanych parametrach i tym samym rozmiarze? Skoro produkt jest i tak nieznany to czym się martwić?
  • Poziom 28  
    No sorry pan dan przejęzyczyłem się byłem wczoraj trochę podchmielony zresztą widać po stylu wypowiedzi :D:D:D:D

Co do głośnika zamieszczam poniżej fotki tego cuda.
    Nic tam na nim nie pisze.

Więc zastanawiam się nad wymianą na inny ale jaki???

Skrzynia ma ok 15 l i jest z bass-reflexem

Może wsadzić tam jakiego ARN i przerobić jako closed???

Bo wiem że będzie trudno uzyskać zadowolający dźwięk na BR wsadzając tam jakikolwiek głośnik....
  • Poziom 28  
    Więc czy isnteje jakaś szansa na uruchomienie tej skrzynki?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    za 150 pln

masz na balledro

dwie sztuki audaxa

dobre jakościowo głośniki
  • Moderator CarAudio
    Tak z ciekawości .....ile te ścianki mają grubości ? 5-7mm? Warto kupować cokolwiek do tej "mizerniutkiej budki" ?

PS: panele podłogowe są chyba grubsze ......i z MDFu :-)
  • Poziom 28  
    kolego powalla ścianki tego twoim zdaniem mizernego subwoofera mają 15 mm grubości zmyliło cię zdjęcie bo on na brzegach jest specjalnie wyfrezowany więc to nie jest taka byle jaka skrzynka.
    Zresztą w środku jest usztywniona uszczelniona silikonem posiada masywny bas reflex z zaokrąglonymi brzegami od wewnątrz.
    Pokaż mi teraz suba który ma zaokrąglony port basreflex od wewnątrz.
    I z tego co pamiętam to ta skrzynka naprawdę ładnie i czysto młuciła bassem w aucie zresztą tak jak cała reszta sprzętu pioneera ale tylko tego starego a nie te dzisiejsze wynalazki.
    Zresztą skrzynka ma już 10 LAT a nie widać po niej aby choć w kawałku wewnątrz się rozlatywała ze starości.

Poprostu chcę ją powrócić do życia.

Dodano po 23 [minuty]:

Tutaj załączam fotki wnętrza.
  • Moderator CarAudio
    Zwracam honor ale sam widzisz ,że ścianki boczne na fotkach wyglądają na 7mm ......nie chodził mi o ściankę z głośnikiem. Tak na marginesie 15mm wióra ,to ma być zaleta,czy wada ,bo piszesz jakby to była zaleta .Drugą sprawą jest "czysto młuciła bassem" ...... jakoś mi to pasuje do subów Pioneera .........trochę tego słuchałem ,bo sam chciałem znaleźć (z przekory) w jego ofercie "coś fajnego" za małą kasę >.........brak ,podobnie jak u JBLa .

"Poprostu chcę ją powrócić do życia."

To kup głośnik jaki w niej siedział ,bo inaczej temat jest podobny do setki innych > "mam skrzynię ,jaki głośnik do niej" ......poszukaj odpowiedzi są podobne > "zaczynasz od złej strony ,bo to budę dobiera się pod głośnik " .