Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto 1,2 94r - czy posiada immobilizer?

15 Maj 2008 19:42 1878 7
  • Poziom 13  
    Posiadam Punto I, rok 1994, poj. 1242.
    Auto kupione co tylko i chciałem się dowiedzieć czy posiadam immobilizer.
    Nie świeci się żadna kontrolka "kluczyka", co mogło by wskazywać, że on jest.
    W oryginalnym kluczyku mam wbudowany pilot za pomocą którego zamykam drzwi (centralny) i załączam alarm.
    Chciałem dorobić kluczyk (same "ząbki") tylko nie wiem co z tym immobilizerem ?
    Czy samym kluczykiem (nawet bez tego pilota) odpalę auto czy jest tam w środku coś niezbędne do zapalenia auta ?
  • Poziom 13  
    Proszę o pomoc odnośnie tego kluczyka.
  • Poziom 17  
    Jak skrzynka bezpieczników ( w okolicach) powina byc puszka immo, zobacz czy jest.
    Poznac łatwo, dochodzą dwie wtyczki-6-cio i trzy pinowa
  • Poziom 20  
    Witam , w punciaku sa 3 kluczyki jeden jest matką( taki brązowy) i od niego można tylko zrobić kopię. W środku jest taka jakby mini ceweczka. A co do immo to tak jak kolega pisał
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A jak się nie chcesz schylać , owiń główkę kluczyka folia aluminiową, taką kuchenną lub po czekoladzie i zobacz, będzie immo auto nie zapali...
  • Poziom 17  
    Wystarczy przeczytać napis na sterowniku silnika, jeżeli po IAW16Fxx jest coś w stylu ECE albo Fase2 to immo na bank jest
  • Poziom 18  
    kow napisał:
    Posiadam Punto I, rok 1994, poj. 1242.
    Auto kupione co tylko i chciałem się dowiedzieć czy posiadam immobilizer.
    Nie świeci się żadna kontrolka "kluczyka", co mogło by wskazywać, że on jest.
    W oryginalnym kluczyku mam wbudowany pilot za pomocą którego zamykam drzwi (centralny) i załączam alarm.
    Chciałem dorobić kluczyk (same "ząbki") tylko nie wiem co z tym immobilizerem ?
    Czy samym kluczykiem (nawet bez tego pilota) odpalę auto czy jest tam w środku coś niezbędne do zapalenia auta ?

Prawdopodobnie nie ma immo , w punto 1 fabrycze immo było w standardzie od 1995 rocznika
  • Poziom 17  
    ale następny rok modelowy zaczyna sierpnia roku poprzedniego.